Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Word/PPT fajlovi "oštećeni"

[es] :: Zaštita :: Word/PPT fajlovi "oštećeni"

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Word/PPT fajlovi "oštećeni"26.05.2015. u 15:12 - pre 108 meseci
Juče vidim preko Dropbpoxa se sinkuje gomila fajlova, pomislio sam da neko briše nešto iz deljenih foldera, pa nisam puno obratio pažnju. Kad, danas da otvorim doc: nijedan ne radi! Oštećen. Gomila fajlova sa modify vremenom 25.5. 0:09. Nijedan ne može da se otvori! Posumnjam na jedan komp, koji se pomalo čudno ponaša, usporava u poslednje vreme i to. I tu pogledam event log i tamo stoji da se VSS (volume shadow system) isključio sekundu pre nego je ovaj preturio fajlove. Kapiram da je virus prvo onemogućio šedou kopi.
Šta li je u pitanju? Izgleda neki kriptloker, tako nešto, ne?

EDIT: i grafički formati isto, kao i excel. Vraćam previous version na Dboxu, na kompu pronađena nekolicina malvera, videću dalje.

[Ovu poruku je menjao maksvel dana 26.05.2015. u 17:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.16.*



+29 Profil

icon Re: Word/PPT fajlovi "oštećeni"26.05.2015. u 19:51 - pre 108 meseci
Probaj i Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Professional,ako ti oni ne pomogni i ako je kriptloker,da te ne plasim,ali jos nije pronadjen spas za njega.Nadajmo se da ce ovi gore programi pomoci.Uradi sken sa oba.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Word/PPT fajlovi "oštećeni"26.05.2015. u 20:20 - pre 108 meseci
Pa pustio sam sken sa nekim antimalverima na tom računaru koji je sporan. Srećom imam neki bekap, a plus i DropBox čuva prethodne verzije fajlova 30 dana.
Taman imam vremena da natenane vraćam
Nego najgore što sam taj računar ostavio sa DropBoxom, a on mi nije baš bezbedan, igraju se tu igre i skida ponešto. Pre sam bio isključio sinkovanje, pa mi je zatrebalo jednom i opet sam vratio i eto belaja - čim se nešto batali, isto bude i na ostalim kompovima
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Word/PPT fajlovi "oštećeni"

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.