Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Custom ROM - om CM 12.1 za LG L9 P&^)

[es] :: Smartphone :: Android :: Problem sa Custom ROM - om CM 12.1 za LG L9 P&^)

[ Pregleda: 1637 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NushJa
Milos Janus
CNC programer
Zastava Inpro
Kragujevac, Srbija

Član broj: 329317
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa Custom ROM - om CM 12.1 za LG L9 P&^)24.05.2015. u 15:48 - pre 108 meseci
Zdravo svima, ovo je moj prvi post na ES, nadam se da cete moci da mi pomognete da resim ovaj problem koji mi je oduzeo sve zivce do sada a traje tek jedan dan. Imam LG L9 P760 kao sto pise u naslovu. Juce sam naredjao tonu custom romova na sd karticu i lepo sam hteo da instaliram neki koji ce mi lepo raditi. Meni je trebao custom rom iz prostog razloga sto na stock custom romu telefon mi se sam restartuje, baterija mi nestaje i sa samo 4gb unutrasnje memorije ima previse bloatwarea, imao sam instaliran CM 10.1 official stable za moj telefon koji je resio problem i restarta i baterije, al na njemu mi blokira mreza i trazio sam nesto novo. Lepo sam krenuo da instaliram, prvo jedan, pa drugi i instaliram ja jedan baziran na CM 12 (znaci, Lolipop). . Posle pogledam malo bolje i vidim da je pun bagova al bas ono, nevidjeno (inace to je jedan od romova za LG l9 od jednog od najpoznatijih i najboljih developera za taj telefon Artas182x). Znaci rom je uzas, taj mu je uzas, ostali su okej: ne radi GPS, ne radi data plan, graficki glichevi, posle svakog restarta radi fabricki reset i brise sve sto sam na njemu instalirao, USB KONEKCIJA SA KOMPOM ne radi i jos podosta toga. I ja sta cu ajde da instaliram drugi naravno. Kad je ispalo sve ovo: Skinuo mi je root, pokvario mi je recovery. I ja sta cu, mislio sam da mi je root permission access pokvaren samo, i instalirao neke fixove i oni samo pricaju: nema ROOT. Skinem ja Root checker i on stvarno kaze da ga nemam. Ja restart i sve zive kombinacije dugmica sam probao, ne mogu da udjem u recovery. Al pazite, nije mi izbrisao skroz recovery pa da mi aktivira stock recovery (To je inace bio TWRM recovery), nego ga je zeznuo dovoljno da mi nista ne pokaze samo zamagljen ekran, tj. pozadinu TWRM recoveryja. I nista ne mogu u njemu. sve zive kombinacije dugmica sam probao. Supersu na update binaries ode u not responding, flashify not responding i vecina tih root programcica, ili mi kazu da nema root ili not responding. I ja sebi kazem, okej. Hajde da probam ponovo da ga rootujem. (inace, imao sam i otkljucan bootloader i sve i sve je super radilo dok taj rom nisam instalirao). I ja da krenem da rootujem... Kako cu, nemam konekciju sa kompom jer ne radi na tom ROMU.. I ima jos jedan nacin da rootujem bez kompa preko programa LGPwn. Taj nacin radi i svi ga hvale po netu a i ja sam tako pre rootovao, super stvar. I instaliram ja program (nadjem apk posto ni GPlay nemam) i pokrenem ga i vidis izbacuje gresku da nemam neki fajl xbin/system/spritebud. Pocnem da se raspitujem po netu i ispadne da ako nemam taj fajl telefon je unrootable na taj nacin. I nemam pojma sta da radim sa njim. Neki lik na xda developers kaze da flashujem supersu. Kako da ga flashujem kad mi ne radi recovery, lik vise ne odgoavara. Nadam se da mozete lepo da mi objasnite kako da resim ovaj problem. Ako uopste i ima resenja. Hvala puno unapred.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Problem sa Custom ROM - om CM 12.1 za LG L9 P&^)31.05.2015. u 17:10 - pre 108 meseci
pre svega deinstaliraj darajver sa windowsa, očisti windows i ponovo instaliraj drajver za tvoj telefon
zatim osnovno je da udješ u fastboot mod (preko dugmića) to malo izguglaj kako se radi za tvoj telefon., takodje skini fasbood i adb i stavi ih na kompjuter
skini recoveru.img za tvoj telefon
konektuješ telefon i komp sa usb kablom dok je u fastboot-u
u cmd-u kucaš
fastboot flash recovery recovery.img , gde ti je recovery.img tvoj recovery koji instaliraš
kada instalraš recovery onda uradi wipe system data,cashe,davlink...
ako ti recovery ima format onda formatiraj sve (ponekad je potrebno jer se dobro ne izbrišu podaci)
kada završiš sve ovo, onda tek sa ove pozicije počni da instaliraš rom koji hoćeš po proceduri za tvoj telefon.
p.s. za većunu custom romova je potrebno ponovo instalirati super su (root) i gapps ( za sistem koji si stavio)
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Problem sa Custom ROM - om CM 12.1 za LG L9 P&^)

[ Pregleda: 1637 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.