Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje

[es] :: Ostali programski jezici :: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje

[ Pregleda: 8001 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bogdan16

Član broj: 328736
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje20.05.2015. u 11:09 - pre 107 meseci
Što se tiče programiranja ja sam amater.Da bih napravio neke sajtove prijateljima koji imaju apartmane za izdavanje i sebi naučio sam do osnove HTML-a i CSS-a i to uz pomoć Dreamweavera i jedne knjige u slobodno vreme.Znam da uradim sajt preko Dreamweavera i da ručno menam red po red u kodu.
Inače studiram trgovinu i bankarstvo,ali razmišljam i o tome da počnem učiti JavaScript i jquery kako bih možda mogao raditi i u programiranju ako bih naučio dobro jquery i javascript.
Da li se uopšte može naći neki stalan posao ako se dobro poznaju samo navedeni programski jezici (html,css,js i jquery) ?

Koju mi literaturu na srpskom jeziku predlažete za js i jquery,koje kurseve na srpskom i koje sajtove (na srpskom i engleskom) ?
Koliko je vremena potrebno da neko prosečno inteligentan nauči js i jquery ako uči 3-4 sata dnevno? (glupo pitanja,ali svakog ko hoće da uči zanima odgovor) U srednjoj elektrotehničkoj školi sam imao C i C++ . Ono što se uči npr. u srednjoj školi iz C++ za godinu dana kontam da neko ko hoće da se bavi programiranjem treba da nauči za 1 mesec jer je to malo.Ja skoro ništa nisam učio,ali smo od silgog ponavljanja na časovima imao 4-5.

Znam da će mnogi pomisliti,a neki i odgovoriti da je bolje da se držim bankarstva i da ne počinjem da učim ako ne želim ozbiljno da se bavim.Ali ako već npr. može nešto da se nauči za 6meseci do godinu dana zašto čovek ne bi naučio pa da ima 2 mogućnosti u životu ili da malo kao frilenser radi kao programer,a redovno kao menadžer.

Znači,da li se za manje od godinu dana može naučiti javascript i jquery i da li bi neka manja programerska firma zaposlila nekog takog ko je samostalno bez faxa naučio html,css i js.Znam da je jquery samo biblioteka js-a.

Verujem da će ova tema biti korisna mnogima koji razmišljaju o profesionalnom bavljenju programiranjem i vide ga kao svoj drugi posao.
Pozdrav svima i nadam se da ću dobiti konstruktivan odgovor na pitanje o vremenu učenja,mogućnosti za zaposlenje i literaturi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje20.05.2015. u 11:47 - pre 107 meseci
Za ucenje:
http://www.pluralsight.com/ Nije besplatno, ali vredi.
http://www.codecademy.com/tracks/web
http://www.codecademy.com/en/tracks/javascript
http://www.codecademy.com/en/tracks/jquery

Tu mozes uzivo da ucis i testiras.


Moze da se nauci i za kraci period, pod pretpostavkom da razumes koncepte programiranja.
A sto se tice zaposlenja - najbolje je da trazis negde da besplatno radis da bi stekao iskustvo.
 
Odgovor na temu

bogdan16

Član broj: 328736
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje20.05.2015. u 12:13 - pre 107 meseci
Hvala puno Dalibore.Dao si primer drugima kako treba da odgovaraju na forumu.
 
Odgovor na temu

WhatHappend
Traži praksu/posao (Frontend dev)

Član broj: 327450
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje30.11.2015. u 22:56 - pre 101 meseci
Da ozivim temu. :)
Ima li nekoga ko moze da preporuci dobru knjigu za JavaScript? (srpski jezik, ako moze) Uzimajuci u obzir da se poseduje odredjena znanja iz HTML/CSS-a.
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje02.12.2015. u 21:44 - pre 100 meseci
Ne treba ti nikakva knjiga za JavaScript - registruj se na freecodecamp.com i kreni sa učenjem , bez obzira što već znaš HTML i CSS kreni od početka. Nakon što završiš taj kurs (koji je besplatan), ne samo da ćeš imati solidno znanje JS-a nego ćeš imati znanje jQuery, Angular, Bootstrap, MongoDB-a, Git-a kao i algoritama koji će ti pomoći u budućnosti pri razvoju i u JavaScript-u. Tu ćeš najbolje da se ispraksuješ jer te ne uče samo sintaksu jezika već ti postavljaju zadatke da to svoje znanje primeniš u praksi.
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

WhatHappend
Traži praksu/posao (Frontend dev)

Član broj: 327450
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje03.12.2015. u 22:22 - pre 100 meseci
Arnie, hvala mnogo na odgovoru!
Ovaj sajt mi se cini izvrstan, uopste mi nije jasno kako ranije nisam naisao na njega. Nadam se da su kursevi kvalitetni i da se moze nauciti odatle. Ipak, uzeo sam vec knjigu JavaScript - korak po korak, pa cu uz put dok nju prelazim poceti i sa oviim kursevima. Javljam utiske.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje04.12.2015. u 08:09 - pre 100 meseci
A bilo bi dobro ako bi i bogdan16 javio kako je napredovao. Povratne informacije su uvek dobrodosle na forumima.
 
Odgovor na temu

Ozzy1

Član broj: 331557
Poruke: 1
80.71.148.*



Profil

icon Re: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje10.12.2015. u 20:44 - pre 100 meseci
Pozdrav. Odlicna knjiga za pocetnike na hr jeziku iz 2015 godine. evo link: http://www.srce.unizg.hr/filea...vni/C501_polaznik_20150609.pdf

Meni pomogla ali uz kombinirano učenje na w3schools.com http://www.w3schools.com/js/default.asp

ali najvise su mi pomogli tutorijali na youtube do Danila Vesovica - na srpskom objasnjava js korak po korak.

Sretno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: JavaScript i jquery literatura potrebno vreme učenja i zaposlenje

[ Pregleda: 8001 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.