Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike

[ Pregleda: 2756 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusan82
dusan mladenovic
telekomanda
zeleznica
nis

Član broj: 328763
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike09.04.2015. u 19:32 - pre 109 meseci
imam SONY Trinitron /digitan comb filter/pip ne znam tacno iz koje je god,problem se javlja kad upalim televizor treba mu oko minuta da pokaze sliku i kad pokaze sliku posle nekog vremena slika pocinje da se gubi i pojavljuje a ton se i dalje cuju i to se javlja kada prikljucen na ssbov digitalnmi signal a ako ide preko analognog signala gubi se i pojavljuje i slika i ton. probao sam da ga povezem i preko dvd i isto se javlja preskakanje slike . pa ako je neko imao slican problem neka mi pomogne.
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike10.04.2015. u 12:24 - pre 109 meseci
Pomoci mu nema. Odsvirao je svoje. Skupljaj novce i kupuj drugi a taj penzionisi.
Ekran mu je "kaput".
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike10.04.2015. u 12:30 - pre 109 meseci
I ja mislim da je ekran. Mozda mozes malo da smanjis G2 i trebalo bi da se stabilizuje slika bar neko vreme, tj. nece da nestaje.

Pre neki dan komsiji isti kvar na jednom CRT samsung. Smanjio sam G2 i za sada ne prekida slika. Na ovome je vidno da je ekran poceo da slabi. Kontrast je dosta los, bela vise nije bela, nego ruzicasta...ali za sada radi, a dokle ce, bmlga.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusan82
dusan mladenovic
telekomanda
zeleznica
nis

Član broj: 328763
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike18.04.2015. u 13:18 - pre 109 meseci
Imali neko semu za ovaj model i koliki bi napon trebao da bude na g2 i koliko da ga smanjim,
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike18.04.2015. u 13:30 - pre 109 meseci
Nema pravila sto se toga tice. Odokativno ga smanji pa proveri da li je ista bolje. Sve zavisi od stanja ekrana i koliki napon ce da mu odgovara. Ne mozes nista da zeznes, mozes samo da dobijes povratne linije ako preteras, ili da potamni slika, ukoliko si previse smanjio napon. Smanji ga za malo pa vidi da li ce da gubi sliku.

Kao sto rekoh, skoro sam resio koinsijin TV sa istim simptomom. Dokle ce i tako da radi, ostaje da se vidi. Za sada nema da me zove, pa valjda i dalje radi :D Pre intervencije slika se gasila na svakih par min, pa se pojavi i tako u krug...

Treba da ima na VN trafou trimer za fokus i G2. Bar je na velikoj vecini tako...

Samo pripazi, dosta je velik napon, trebalo bi oko 400-600V ako se ne varam, a za fokus i do 6-7KV...Nista ne pipaj prstima, vec uzmi adekvatan dobro izoliran srafciger...Eto cisto da napomenem, jer ne znam koliko si strucan po ovom pitanju :)

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.04.2015. u 14:41 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusan82
dusan mladenovic
telekomanda
zeleznica
nis

Član broj: 328763
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike18.04.2015. u 14:58 - pre 109 meseci
primetio sam jos pored dugmeta na koje se pali televizor postoje 3 lampice koje svetle crveno a i b mi non stop svetle a ta treca na koju ima oznaka kruga sa crticom neprekidno blinka
 
Odgovor na temu

dusan82
dusan mladenovic
telekomanda
zeleznica
nis

Član broj: 328763
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike18.04.2015. u 15:06 - pre 109 meseci
upravo bas sada smanjujem g2 i dobio sam da vise slika ne preskace ali pojavile su mi se plave linije sad jos samo da nadjem napon koji mu odg i valjda ce i ove plave linije da se izgube
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SONY Trinitron-problem sa preskakanjem slike

[ Pregleda: 2756 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.