Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

najbolja zemlja za brzi i privremeni rad u it industriji (digitalni nomad)

[es] :: Vodič za emigraciju :: najbolja zemlja za brzi i privremeni rad u it industriji (digitalni nomad)

[ Pregleda: 2503 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+133 Profil

icon najbolja zemlja za brzi i privremeni rad u it industriji (digitalni nomad)08.04.2015. u 14:57 - pre 109 meseci
Gde je najbolje privremeno otici, bez papira, samo sesti u auto i otici, znaci uk i sve zemlje u kojima je potrbna viza otpadaju.

Radio bih bilo sta, dok ne nadjem neki posao u it-u, front end, back end, svejedno, php, ruby, javascript etc, svejedno i to.

U pitanju je promena sredine i avantura, ali naravno i vracanje neke love za godinu dana koja je veca nego sto bi se ovde zaradilo.

Velika sansa i za razvoj sopstvrnog projekta tamo pa ga prodati kada zelimo da se vratimo.

Da li je to zapad? Pariz, Hamburg? Ili istok? Sofija? Kina? (Moze li tamo bez vize?)

Znaci sedamo sutra u auto, nosimo pare za 1 mesec i snalazenje :)

Od poslova ako se ne snadjem u it-u dolazi u obzir sve, od gradjevine do konobarisanja, ali ide se kompletno na SLEPO, bez ikakvih papira osim pasosa.

Naravno it je priortet

Da nazovemo ovo vise digitalnim nomadima a ne emigriranjem.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: najbolja zemlja za brzi i privremeni rad u it industriji (digitalni nomad)15.04.2015. u 02:06 - pre 109 meseci
Ja imam slicnu ideju pa sam ovde http://www.elitesecurity.org/t481176-0#3522628 poceo nesto na tu temu...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: najbolja zemlja za brzi i privremeni rad u it industriji (digitalni nomad)15.04.2015. u 10:03 - pre 109 meseci
Citat:
anakin14:
Gde je najbolje privremeno otici, bez papira, samo sesti u auto i otici, znaci uk i sve zemlje u kojima je potrbna viza otpadaju.

Ako nemas papire i planiras da radis na crno, takve "najbolje" destinacije jednostavno nema. Posao na crno, na totalni blef, gde god otisao svodi se na puku srecu i slucajnost.

Ako vec planiras da radis u IT-ju, mnogo je bolje da probas da nadjes posao preko interneta pre nego sto odes, mislim da su bolje sanse.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: najbolja zemlja za brzi i privremeni rad u it industriji (digitalni nomad)

[ Pregleda: 2503 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.