Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Router Performance : Cisco 891F

[es] :: Enterprise Networking :: Router Performance : Cisco 891F

[ Pregleda: 3046 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Router Performance : Cisco 891F05.04.2015. u 16:37 - pre 110 meseci
Ima li neko neki info o perfomansama ovih novih modela 800 serije? Imam negde onaj stari routerperformance.pdf, gde stoji 100K pps za 890 seriju, ali me zanima da li je to samo za stare modele, ili i za ove nove? Novi imaju nesto brze portove, pa ne znam koliko je ubrzan rad ka rutiranom interfejsu i jeste li? Racunam da je ono sto stoji 51Mbps zapravo half-duplex sa 64-byte paketima, pa onda, valjda, sa nekim normalnim paketima, u proseku 400-njak bajta ide do preko 100Mbps, mozda i uz nesto malo access listi?

Takodje, nisam nikad probao 800 seriju, zna li neko, da li ovi switch portovi medjusobno rade normalan gigabit, ili kako? Sta ako dignem na njima access liste? Kako uopste rade ti portovi, nikad nisam imao tako nesto. Znam kako radi ruter, znam kako radi L3 switch, ali nikad nisam imao ruter sa switchem unutar njega.... :)

Razmisljam da uzmem nesto sa dual netom i mozda i GRE za po kuci, zato najvise pitam.... :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
87.116.146.*



+22 Profil

icon Re: Router Performance : Cisco 891F06.04.2015. u 01:17 - pre 110 meseci
Nemam pojma, sutra cu pogledati na cisco sajtu....znam da je ta citava serija EOL, tj mozda se samo prestalo prodavati, pre neki dan sam gledao za nekog klienta, elem, ja prodajem cisco 1812w, to je ruter 2+8 fa(100mb) uz wireless(802.11abg) ako te zanima :) xD ratosiljam se svoje Cisco opreme, bukvalno sve ide na prodaju :)
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Router Performance : Cisco 891F06.04.2015. u 09:37 - pre 110 meseci
Ja trazim nesto sto bi zavrsilo sledece:

- Dva WAN linka (primarni + backup, ali bi bilo lepo da ima load sharing)
- Dva VPN-a u buducnosti (da mogu da dignem VPN i ka kancelariji i ka DC-u, ako net u kancu padne da imam backup)
- Dva PoE porta za wireless, koji imaju po dva VLAN-a: Guest (Samo izlaz na internet, uz rate limit) i Local (LAN)
- Mozda dva VLAN-a na WAN linkovima: Voice + Data, ako uzmem od npr. SBB-a VoIP
- Jedan DMZ port
- Jedan LAN port minimum, a moze i vise - u njega ide VoIP i Local VLAN. Za LAN cu ja posle dodati gigabitni switch iza :)

E sad, sve ovo moze i samo sa 3 porta, jedan za po svaki Wan a jedan u L3 switch, ali mi je nekako bilo fino da sve ove Wireless, DMZ i ostale zezalice imaju svoj port direktno na ruteru... :) Hocu gigabitne portove, jer bi da uzmem dva 802.11ac wireless access point-a, neki 100Mbit link kao primarni WAN bi isto isao na gigabit port i naravno LAN ide na gigabit za vezu ka wireless-u, a ne smeta mi sporiji port za drugi WAN, tu bi mozda uzeo 10Mbit ADSL, cisto za backup.

Meni sve to idealno zavrsava ISR 4331, ali to mi je mnogo para, a racunao sam da mozda 891F mogu da upecam i negde polovan... ili na nekom zescem discount-u. Mogu ja da sredim sve te VLAN-ove na nekom L3 switch-u, ali ovako stedim i za gigabitni L3 PoE switch, koji je isto cijena prava sitnica.

Znam da moze sve da zavrsi i neki routerboard, ali mi je nekako lakse da radim sa Cisco opremom, ali nikad nisam imao ruter sa switch portovima ne znam koliko su oni sposobni.... u poredjenju sa klasicnim L3 switchom. Ne treba mi nista napredno na njima, necu terati OSPF ili nesto tu, pa sam se ponadao da ce da mi zavrse posao :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: Router Performance : Cisco 891F10.04.2015. u 14:36 - pre 110 meseci
Cisco 800 serija nije EOL, poneki modeli jesu (zamenjeni su sa novijima), ali uglavnom je serija 88x i 89x živa i zdrava.
891F podržava sve što si nabrojao, i mnogo, mnogo više, samo pazi da kad kupuješ ruter IOS bude advipservices (VPN).

http://www.cisco.com/c/en/us/p...ers/data_sheet_c78-519930.html
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Router Performance : Cisco 891F11.04.2015. u 06:27 - pre 110 meseci
Sve sam to procitao, naravno. Ono sto me zanima su performanse:

- Da li je i dalje brzina 100kpps. Pisalo je da je updated, pa me interesuje da to nije ubrzano.
- Ako je CPU updated da li VPN i vece access liste i dalje imaju los efekat na performanse? Ili je sad malo bolje.... ?
- U sustini, moze li da pogura 100Mbit/s ka WAN linku
- Konacno, nikad nisam imao switch portove na ruteru, pa me zanimaju njihove performanse? Da li svi portovi rade full line rate, i da li porzavaju osnovni L3 routing (makar staticke rute) pri toj brzini.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Router Performance : Cisco 891F

[ Pregleda: 3046 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.