Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung cx-542zse, problem sa tonom

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung cx-542zse, problem sa tonom

[ Pregleda: 1801 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shonextr
Nenad Pavlovic
Kraljevo

Član broj: 193811
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Samsung cx-542zse, problem sa tonom23.03.2015. u 20:39 - pre 109 meseci
Pozdrav,

Imam problem sa gore pomenutim modelom tv-a. Odjednom je izgubio ton i kvar koji je predhodio tome je sledeći:
Jedan od tastera na prednjoj strani, tačnije taster za menjane kanala je bio u kratkoj vezi. Dok je bio u tom stanju, desavalo se da tv počne da menja boje i da ne može da se isključi na STANDBY taster. Malo posle toga je izgubio ton. Zamenio sam tastere, svih pet komada, VOL+/-, CH+/- i STANDBY. Predpodstavio sam da je taster koji je bio u kratkoj vezi na neki način napravio problem i smanjio ton na minimum. Posle zamene VOL+/- uopšte ne reaguju, dok taster za STANDBAY ne gasi TV već zamuti sliku, a ponovnim pritiskom na njega vrati sliku u normalu. Poznajem elektroniku ali sa TV uređajima sam imao malo kontakta. Ako neko možda zna rešenje ovog problema bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

ihumljan
elektronicar za RTV i odasiljace
Slavonija

Član broj: 73064
Poruke: 394
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Samsung cx-542zse, problem sa tonom24.03.2015. u 10:06 - pre 109 meseci
Sve je tako konfuzno napisano i nema veze jedno sa drugim.
Taster za mjenjanje kanala nema veze sa mjenjanjem boja tv-a i nikakve veze sa tonom.
Bitnije je da izmjeriš napone na sek. strani trafoa da li su u redu , da li postoji napajanje tonskog dijela,
A što se tiče tastera instrument u ruke i stvar je jednostavna provjeriti da li rade ili su u spoju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung cx-542zse, problem sa tonom

[ Pregleda: 1801 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.