Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neradi drugi slot za memoriju

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Neradi drugi slot za memoriju

[ Pregleda: 3079 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Neradi drugi slot za memoriju15.03.2015. u 20:54 - pre 110 meseci
Pri paljenju izbaci neki profil pre biosa,znaci neko je overklovo plocu,pa sam mu ubacio novi bios predpostavljajuci da je do toga u pitanju je maticna ploca Gigabite ga-p31-s3g bio je bios pod oznakom f5 ja sam mu novi instalirao f6 i opet nece da radi drugi slot kad se u njega ubaci memorija nema slike,samo u prvi slot kad se ubaci probavao sam i u oba po 1 giga indeticne mem isto nema slike.Znaci samo ima slike kad se ubaci u prvi slot,sve normalno podigne sistem i komp dobro radi Menjane razne memorije isto se ponasa,slot sam proveravao pod lupom izgledaju kontakti ok.
Citao sam po stranim sajtovima da bi mogao uzrok biti kontakti za procesor,ali nemogu semu da nadjem za leziste lga 775 pinout za memoriju.
Jel neko imao ovaj problem a da ga je resio ?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Neradi drugi slot za memoriju16.03.2015. u 01:34 - pre 110 meseci
Da, 100 puta, resenje je da koristis preostali ispravan slot do i on ne crkne, potom bacis plocu pa kupis drugu. Ako bas hoces da ulupas pare u starudiju, moze i da se popravi za par hiljada dinara, ali nemoj da ocekujes garanciju da za dva dana nece crci nesto drugo.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Neradi drugi slot za memoriju16.03.2015. u 10:47 - pre 110 meseci
Hvala ti druze moj sto si mi otvorio oci da se koristi samo jedan preostali slot! samo sto bi onda morao da gurnem tu maximalno 2 giga...
A reci ti meni jel ti servisiras maticne ploce ???
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Neradi drugi slot za memoriju16.03.2015. u 11:51 - pre 110 meseci
Ne, tj. ja eventualno zamenim elektrolite, ali zamena slota za memoriju ili pratecih smd komponenata oko slota zahteva precizniji alat kojim ja ne radim. Ako si bas emotivno vezan za tu plocu moze da se nadje ko to moze da uradi, ali je isplativost takve akcije diskutabilna. Ako probas da udomis tu plocu nekom kome zavrsava posao 2Gb memorije + procesor + prodas nekom drugi modul + saberes naprimer 20 evra kolko bi dao za servisiranje, mozda treba sasvim malo ili nista da se doda za plocu, procesor i memoriju novije generacije, sto znaci bolje karakteristike i noviji datum proizvodnje, tj. sluzice te par godina duze nego sto bi mogla ta zakrpljena. Drugim recima, cemu od babe praviti devojku, kad sa onoliko para koliko za to treba mozes da nadjes devojku
Evo, bacio sa pogled na limundo, takvu slicnu plocu + procesor + kuler na limundu cene sve to za 25 evra i niko nece... gde je onda logika da ti ulupas 20 evra u plocu koja i takva kakva je moze da se proda? A onaj ko servisira, njegova cena radnog sata je fiksna, ne zanima ga da li tvoja ploca vredi 200 evra ili 2 evra.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Neradi drugi slot za memoriju17.03.2015. u 18:52 - pre 110 meseci
Ako si dobro izduvao prasinu iz tog slota, predpostavljam da si to uradio, i ako su pinovi u redu, sledeci uzrok koji moze biti je kondezator! Probaj da nadjes semu od te ploce, i kolo u kome je taj slot, zatim zameni sve kondezatore u tom kolu, kondezatori moraju biti identicni, eventualno ako nemas bas iste, moze biti prvi sledeci veci, ali samo po naponu!
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Neradi drugi slot za memoriju17.03.2015. u 20:11 - pre 110 meseci
Nazalost vec sam ju rashodovao,trebao mi South Bridg za bolju plocu,do seme je tesko doci,bar ja nisam uspeo nigde da nadjem i da dodam da sam vec ranije pod predpostavkom da su kond. za slotove ove od 100mf izmedju i pored slotova zamenio i isto se desavalo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Neradi drugi slot za memoriju

[ Pregleda: 3079 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.