Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus Maximus II Formula Bios

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Asus Maximus II Formula Bios

[ Pregleda: 2393 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bibberce
System admin
Gtech - Ogranak Beograd
Beograd - Srbija

Član broj: 328305
Poruke: 5
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Asus Maximus II Formula Bios07.03.2015. u 21:10 - pre 110 meseci
Odakle da pocnem.
Imam problem sa biosom na maticnoj ploci iz naslova Asus Maximus II Formula. Naime problem je nastao tako sto sam hteo da namestim plocu da radi sa procesorima xeon koji idu u socket 771 umesto socketa-775. Sto sam I uspeo vec na tri razlicite ploce, ali sam na svojoj nesto zeznuo. Posle flash biosa ploca mi vise ne radi kako treba. A naravno idiot nisam iskoristio dual bios opciju ploce da prvo uradim backup ispravnog biosa. Ploca daje sliku ali nesto ne stima, bilo koji usb uredjaj da ubacim izbacuje mi neki bios error, ali ne radi kako treba ni sa ps-2 tastarom, daje sliku, ne izbacuje gresku biosa, ali nece nista drugo da radi kako treba, nece da podigne os niti bilo sta, cak ni da flash biosa sa biosem proizvodjaca, izbacuje neki verify error.

Sta mi treba, treba mi neko raspolozen da pomogne, a da je iz Beograda ili okoline Beograda I poseduje istu plocu. Ukoliko je rapolozen da pomogne, ubacili bi moj bios na poziciju 2 na njegovoj maticnoj ploci I iskpirali njegov bios sa pozicije 1 na moj u poziciji 2. Poztoji ta opcija u meniju biosa. Bio bih mu vecno zahvalan ko god da je ako to uradimo.

Ako neko poseduje plocu a da je dalje od Beograda, vise od 50km , a raspolozen je da pomogne I ume da uradi to sto mi treba mogu poslati moj bios postom pa da mi vrati kada ga isprogramira.

Unapred zahvalan ko god da se javi. :)

Pozdrav,

Sasa.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios07.03.2015. u 22:09 - pre 110 meseci
Da li si probao da vratis 775 procesor i da li onda izbacuje istu gresku. Ne bi trebalo da ima veze, ali nikad se ne zna sta moze da zabaguje.

Jesi li probao, isto tako, da vratis 775 procesor i flesnes je sa First release Bios-om. Da li onda isto izbaci verify error?

Pokusaj da BIOS fajl stavis na drugu flesku. Najbolje ako imas neku od 1GB, jer sam i ja imao problema sa pojedinim 8/16GB fleskama.

Ne bi trebalo da ima ikakve razlike izmedju tog BIOS fajla sa sajta i taj sto se nalazio vec u 2. chip-u.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bibberce
System admin
Gtech - Ogranak Beograd
Beograd - Srbija

Član broj: 328305
Poruke: 5
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios07.03.2015. u 22:22 - pre 110 meseci
Svasta sam probao, ali vise ne znam kojim redosledom, prva reakcija mi je bila da vratim 775 processor core2 quad ali ista greska. Usb uopste ne mogu da koristim, bilo koji uredjaj da ubacim izbacuje mi odmah bios error. Tako da sam probao flash da uradim sa cd-a narezao sam bios fajl sa sajta I probao sa cd-a da ga ubciam I dobijem neki verify error kada pokusa da upise bios. Sa drugim biosom nije hteo da upali plocu kao da je bio prazan, pa sam ja mudrac iskopirao u biosu ovaj moj los I sad imam dva ista. :) Cak sam od caleta uzeo eprom programator I ubacio bios fajl u bios, ali nisam siguran da li to dobro uradi, dobijem sliku, ali mi se ista greska desava. Na kraju vise nisam siguran da li je uopste problem u biosu ili se potrefilo da je nesto crklo na ploci kada sam to radio. Tako da mi jedino pada na pamet da sa necije ispravne ploce probam iskoprati bios da vidim da li ce pomoci.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios07.03.2015. u 22:49 - pre 110 meseci
E, jbg. Onda stvarno ne znam ni ja sta moze biti problem. Jedino mi pada na pamet da ostane neki junk i check sum se onda ne poklapa i eto verify error. Mozda da pokusas opet sa programatorom, obrises sve sa njega, pa upucas first release, pa posle regularno ides na update.

Meni se isto desilo sa jednom p35 plocom. Lik upucao krivi BIOS i umrtvio plocu. Posto nemam programator, trazio sam neku crknutu takvu plocu da odlemim BIOS i stavim na nju. Nasao neku od istog proizvodjaca, isti sovket, samo sto je bila p35 chipset, i kada sam sa nje prebacio BIOS, ploca je najnormalnije proradila, s tim da neke opcija za Vcore i FSB nisu bile kako treba, ali ploca normalno sljaka, ulazi u OS i sve ok radi.

Pokusao sam da update BIOS, i ne mogu, isto prijavi gresku pri upisu i nista. Zato mislim da je nesto ostalo u tim BIOS-ima i sada ima problema ponovo da prepise. Jedino da pojuris neku crknutu plocu ili pokusas opet sa programatorom.

Ne znam sta da ti kazem vise.

Srecno!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bibberce
System admin
Gtech - Ogranak Beograd
Beograd - Srbija

Član broj: 328305
Poruke: 5
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios07.03.2015. u 23:10 - pre 110 meseci
Pa ne znam, probao sam da obrisem sve sa biosa sa programatorom I da ubacim verziju sa sajta neku stariju ne najnoviju, doduse nisam probao prvu verziju koja ima na sajtu. I opet isti simptomi, zato me I brine da se nije nesto drugo zeznulo na ploci, mozda probam ponovo da obrisem pa da ubacim prvu verziju. Poslednja nada mi je da nadjem nekoga sa plocom, za sada sam nasao na kupujem prodajem dva lika, jedan mi nista nije odgovorio a drugi nesto nije bio raspolozen za saradnju, kao da bi mu pojeo plocu. Olaksavajuca opcija je sto su biosi na podnozjima, nista ne mora da se lemi, sve se zavrsi laganice, u biosu ima opcija da se kopira bios sa jednog cipa na drugi, ali eto nisu svi spremni da pomognu. Valjda ce se neko javiti. Video sam da ovde na forumu imaju neki likovi plocu ili su je imali ali tek sam se uclanio na forum pa ne mogu da im pisem private poruke.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios07.03.2015. u 23:14 - pre 110 meseci
Da, to je bas odlicno sto su socket-ovani cipovi.

Valjda ce se neko javiti da ti ustupi jedan pa da probas sa njim, pa ako radi, onda kopiras sa jednog na drugi i zavrsis posao. Steta, vrhunska je to ploca da bi se tako olako digle ruke od nje.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bibberce
System admin
Gtech - Ogranak Beograd
Beograd - Srbija

Član broj: 328305
Poruke: 5
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios10.03.2015. u 11:05 - pre 110 meseci
Da dodam, zainteresovan sam i da otkupim plocu ukoliko ima neko ispravnu a zeleo bi da proda, a nije zaiteresovan da mi pomgone na nacin koji sam opisao gore u tekstu.

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios10.03.2015. u 19:04 - pre 110 meseci
Najverovatinje si iskrivio 4 pina u socketu kada si stavljao taj 771 procesor sa stickerom. Proveri to :D


LOL! E drago mi je da si resio. Veruj mi da sam i u tom pravcu razmisljao, ali reko, ma nema sanse :D

Pozdrav!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bibberce
System admin
Gtech - Ogranak Beograd
Beograd - Srbija

Član broj: 328305
Poruke: 5
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios10.03.2015. u 19:56 - pre 110 meseci
Vidim da si tamo vec procitao na forumu da sam resio problem. Da ladno sam kad sam gurao xeon sa stikerom pokrivio 4 pina. Ali mi nije jasno kako nisam video to odmah. I da ne verujes kako se to manifestovalo, da daje ploca sliku a da ne radi usb i jos bagove da ima. U svakom slucaju resih prolem, sutirao sam se u dupe i trcao u krug po kuci. :)

U svakom slucaju hvala na savetima.

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Asus Maximus II Formula Bios10.03.2015. u 20:07 - pre 110 meseci
Hahhaa, pa ko nebi bio srecan :D

Ma nije tu nista cudno, svaki pin ima svoju namenu i zato je tu:) Sve to komunicira medjusobno, chipset CPU mem...I eto desilo to sto se desilo.

Super da si resio.

Pozdrav!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Asus Maximus II Formula Bios

[ Pregleda: 2393 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.