Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix

[ Pregleda: 4276 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvrndo

Član broj: 328202
Poruke: 3



Profil

icon Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.03.2015. u 16:49 - pre 111 meseci
Pozdrav svima. Imam problem sa jednim televizorom od prijatelja koji ga je nedavno dobio iz Austrije.Tip je Gran Prix ST21-10RC ( iskreno, nikad čuo za ovaj tv ). Naime, ne mogu naći na daljinskom opciju pretrage kanala.Pri pokretanju menija otvaraju se opcije za mjenjanje tona,slike i timer-a, ali ne i setapovanja kanala. Napominjem da je daljinac originalan. Sve ostale funkcije rade... mute, numerički brojevi, promjena formata slike, teletext, promjena kanala, tona ...sve radi, samo što ne mogu naći meni za re/programiranje kanala. Napominjem da je tv naštiman na njemački jezik, i da isto tako ne mogu naći opciju promjene jezika. Na samom TV-u su samo po 2 tastera za jačinu tona i promjenu kanal...nema skrivenih pretinaca i tastera.
Imam jednu teoriju, ne znam da li drži vodu, da li je moguće da je TV fabrički setup-ovan na određene kanale/frekvencije, možda za upotrebu u hotelima i sl. i da je onemogućeno mjenjanje istih, ili ja jednostavno ne znam kako da to odradim.
Pomažite ako znate Hvala!
 
Odgovor na temu

Jordan Čebron
Jordan Čebron
RTV-elektroničar
Nova Gorica Slovenija

Član broj: 235503
Poruke: 1157
*.dynamic.siol.net.



+343 Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.03.2015. u 18:53 - pre 111 meseci
Ko radi u ovoj struci u ovom djelu evrope zna za tu marku i kao prvo pogrešna oznaka koja je pravilna STV 21-10RC a aparat nosi šasiju PT92/Profilotera.
Gledajuči na natu daljince vidim,da je sasvim običan i na njemu ima dugme MENU gde ima i opcije promenu jezika (sprahe) i ostale mogučnosti za pretragu kanala itd
http://www.amazon.de/GRAN-PRIX...atzFernbedienung/dp/B00AOTLH90
Pozdrav Jordan Čebron
 
Odgovor na temu

zvrndo

Član broj: 328202
Poruke: 3



Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.03.2015. u 19:18 - pre 111 meseci
Dugme menu ima, tačno...ali opcije koje ono otvara su problem. Evo opisaću u tančine...prvi klik na menu taster otvara opcije zvuka ( u iste te opcije se može uži prečicom sa žutim tasterom), drugi klik na menu taster otvara opcije slike ( prečica plavi taster ), treći klik otvara timer ( prećica zeleni taster) i četvrti klik otvara listu kanala ( prečica crveni taster). I to je to...nema drugih opcija, poput štimanja sata, promjena jezika i ono što me najviše žulja, nema pretraživanja kanala.
Kada se otvori lista kanala, nema opcije da se odabere neki određeni kanal, jedino je moguć odabir kanala sa + i -, da se dođe do željenog kanala, ali se ne može ''ući''
u kanal, ma šta god pritisnuo. Posumnjao sam i na daljinac, sumnjajući da možda nije originalan pa sam pilotom pronašao 7 kodova koji otključavaju.Ali ni na jednom od nađenih kodova nisam dobio opciju koju već nemam na originalnom daljincu, tako da i ta mogućnost otpada. Vjerovatno ne posjedujem znanje poput nekih majstora sa foruma, ali programiranjem televizora i antenskim sistemima se bavim 20-tak godina i još nisam naletio na TV kojem ne mogu prokontati caku u 5 minuta, ali eto, za sve ima prvi put. Sve meni poznate cake sam isprobao...pritisak na 2 tastera istovremeno, dugi stisak, sve moguće kombinacije i džaba.
 
Odgovor na temu

Jordan Čebron
Jordan Čebron
RTV-elektroničar
Nova Gorica Slovenija

Član broj: 235503
Poruke: 1157
*.dynamic.siol.net.



+343 Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.03.2015. u 19:46 - pre 111 meseci
Onda ovako----sa ove adrese skini servisno uputstvo i vidi na stranici 7 kako se ulazi u servisni meni i onda idi u opciju OptByte 3 i tamo u rubrici HOTEL MODE poništi iz broja 1 na O (nulu)
http://elektrotanya.com/akai_pt92_chassis.pdf/download.html
Pozdrav Jordan Čebron
 
Odgovor na temu

zvrndo

Član broj: 328202
Poruke: 3



Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.03.2015. u 19:58 - pre 111 meseci
Svaka čast, hvala puno Jordan! Sutra ujutro odoh to riješiti, javiću da li sam uspjeo.
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
2001:4c28:4000:721:185:26:18..



+13 Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix04.03.2015. u 20:10 - pre 111 meseci
Ma ne trebas ulaziti u service mode, vec samo nisi uspeo aktivirati "instal" opciju menija... a to se radi ovako: pritisnes i zadrzis taster "menu" dok ti se ne pojavi "sound menu" a nakon toga brzo jos jednom pritisnes taster "menu" i na ekranu ce se pojaviti "instal" ... ! Nakon toga je sve jasno !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

93Deky
Dejan Grgic
BiH

Član broj: 329730
Poruke: 4
212.39.96.*



Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix01.07.2015. u 21:37 - pre 107 meseci
Pozdrav, molim vas za pomoc. Dakle imam tv gran prix stv 21 - rc i ista je stvar, ne mogu pokrenuti instal. Pokusao sam ovo gore navedeno, da dugo drzim "menu" itd ali ne ide. Ustvari meni se nista i ne desava kada stisnem tipku "menu" ili kada je dugo drzim, nista! A originalan je daljinski ali je malo drugaciji od gore koji je postavljen u temi. Moze pomoc, ja samo mogu doci do podesavanja za ton, sliku ali preko obojenih dugmica na daljinskom a sa menu nista. Kako mogu pokrenuti service menu ili sta mogu uraditi, posto bih htio uvesti kablovsku a ne mogu skenirati kanale. Hvala
Deky
 
Odgovor na temu

elec
Miskovic Zoran
na brodu

Član broj: 262464
Poruke: 98
91.150.71.*



+2 Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.07.2015. u 16:14 - pre 107 meseci
Nessha je objasnio.Mnogo Snajdera radi tako.Dakle:drzis pritisnuto meny (oko 3sec) dok se ne pojavi veliki meni
skoro preko celog ekrana.Pustis dugme pa opet pritisnes i tada dobijes instal meni.
Ako ovo ne pomogne treba prekopirati ispravan damp ili uci u ,,service meny"a to moze samo tv serviser.
 
Odgovor na temu

93Deky
Dejan Grgic
BiH

Član broj: 329730
Poruke: 4
212.39.96.*



Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.07.2015. u 17:52 - pre 107 meseci
Gore sam naveo da tv ne reaguje da dodir ili dugo držanje tipke "menu" ali hvala ipak.
Deky
 
Odgovor na temu

Jordan Čebron
Jordan Čebron
RTV-elektroničar
Nova Gorica Slovenija

Član broj: 235503
Poruke: 1157
*.dynamic.siol.net.



+343 Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.07.2015. u 20:53 - pre 107 meseci
Uzmi mobilni telefon pa ga uključi kako bi hteo da slikaš pa izpred kamere stavi daljinac,pritisni dugme MENU i vidi i tako ustanovi dal uopšte radi dugme MENU
Naročito ako je aparat bio prije u nekom hotelu ili u prostorijama,de je bilo više upravljača-stavila se laka na pločicu iznad dugmeta MENU
Ako je na pločici laka za nohtije treba nju pažljivo skinut sa pažljivim lomljenjem ALI NIKAD ACETONOM
Pozdrav Jordan Čebron
 
Odgovor na temu

93Deky
Dejan Grgic
BiH

Član broj: 329730
Poruke: 4
212.39.96.*



Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix02.07.2015. u 22:47 - pre 107 meseci
A da, znam ovu foru sa telefonom. "Menu" tipka radi provjerom na ovaj način.
Deky
 
Odgovor na temu

Jordan Čebron
Jordan Čebron
RTV-elektroničar
Nova Gorica Slovenija

Član broj: 235503
Poruke: 1157
*.dynamic.siol.net.



+343 Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix03.07.2015. u 06:22 - pre 107 meseci
Treba ulaziti u SERVIS MENU i tamo u OPTIONS BYT na poziciji HOTEL prebaciti iz 1 na 0
Vidi dolnji prilog
Service Manual
6
The service menu is entered by pressing the <SUB-PAGE> key on the RC and VOLUME-DOWN key on the TV simultaneously
when the TV is in TV- mode. The service menu is left by pressing the <TV> key.
When entering the service mode the first menu item is IF (selection of normal IF). Next items can be selected using the keys
<PROGRAM-UP> and <PROGRAM-DOWN>. The value of each item can be changed using the keys <VOLUME-UP> and
<VOLUME-DOWN>. The item values are displayed as decimal values, except for the tuner-band-selection, BITS and option
items.
They are displayed as hexa-decimal values. All values are stored in non-volatile memory when the service menu is left. The
“INIT CTV832U” item initializes the NVM: It clears all names and tuning information of all programs and writes default values
for the service alignments and preset values in NVM. While doing so, the OSD displays “BUSY”. When the initialization is
finished, the message “READY” is written on the screen.
SERVICE MENU
Item DefauIt Explanation
IF 38.9 IF selection (58.8, 45.8, 38.9 or 38.00 MHz)
IFL1 33.9 IF for SECAM-L1 selection (33.4 or 33.9 MHz)
HP 31 Horizontal parallelogram
HB 31 Horizontal bow
EW 37 East-west Width for picture setting 16:9
PW 18 East-west Parabola for picture setting 16:9
UCP 13 East-west Upper Corner parabola for picture setting 16:9
LCP 13 East-west Lower Corner parabola for picture setting 16:9
TC 28 East-west Trapezium for picture setting 16:9
HP4:3 31 Horizontal parallelogram for picture setting 4:3
HB4:3 31 Horizontal bow for picture setting 4:3
EW4:3 45 East-west Width for picture setting 4:3
PW4:3 15 East-west Parabola for picture setting 4:3
UCP4:3 35 East-west Upper Corner parabola for picture setting 4:3
LCP4:3 25 East-west Lower Corner parabola for picture setting 4:3
TC4:3 31 East-west Trapezium for picture setting 4:3
HS 31 Horizontal Shift
VS 31 Vertical Slope
VA 31 Vertical Amplitude
SC 31 S-Correction
VSD off Vertical Scan Disable
VSH31 Vertical Shift
VX 25 Vertical zoom (East-west only)
BLR 7 Black Level Red
BLG 7 Black Level Green
WPR 31 White point correction Red
WPG 31 White point correction Green
WPB 31 White point correction Blue
Ys 15 Y-delay adjustment for SECAM
Yn 8 Y-delay adjustment for NTSC
YP 0 Y-delay adjustment for PAL
PT-92 Chassis Service Manual
7
Yo 0 Y-delay adjustment for external sources
AGC 4 AGC take over
CL 4 Cathode drive level
Bits 00 (ACL=0; FCO= 0; SVO= 0; HP2= 0; FSL= 0; OSO= 0)
Bits1 00 (FFI= 0; TV= 0; AV-1= 0; AV-2= 0; AV-2S= 0;
AV-3= 0; AV-3S= 0; AV = 0)
OptByte1 (Default=E3)
PAL-BG = Selection PAL-BG (1)
PAL-DK = Selection PAL-DK (1)
PAL-I = Selection PAL-I (0)
PAL-M = Selection PAL-M (0)
PAL-N = Selection PAL-N (0)
NTSC-M = Selection NTSC-M (1)
NTSC-443 = Selection NTSC-443 (1)
SECAM-BG = Selection SECAM-BG (1)
*(1) Selected, (0) Not Selected
OptByte2 (Default=07)
SECAM-DK = Selection SECAM-DK (1)
FRANCE = Selection FRANCE (1)
WEB = Enable/Disable (1/0)
PalBG Scr = When the PalBG Scr selected, TV searches only
PalBG. Otherwise it searches all. (0)
AV2 = Selection AV2 (0)
*(1) Selected, (0) Not Selected
OptByte3(Default=E8)
= (0)
JR = (0)
HP = (0)
Vol Bar = (1)
Sub Wof = (0)
Presets = (1)
Lock = (1)
Hotel = (0)
When the Hotel mode selected, It’s impossible to
nter menu settings.lt selects the Hotel mode. (1)
*(1) Selected, (0) Not Selected
Pozdrav Jordan Čebron
 
Odgovor na temu

93Deky
Dejan Grgic
BiH

Član broj: 329730
Poruke: 4
212.39.96.*



Profil

icon Re: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix03.07.2015. u 15:35 - pre 106 meseci
E hvala, uspješno odrađeno. Pozdrav
Deky
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Pomoć oko pretrage kanala Gran Prix

[ Pregleda: 4276 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.