Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Volvo S60 - raspad (elektro) sistema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11259 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Volvo S60 - raspad (elektro) sistema19.02.2015. u 21:33 - pre 111 meseci
Prije svega - pozdrav svima.

Moj problem je nastao prije dva-tri dana. Naime, nekad mi svijetla rade a nekad ne. Isto to se (naizmjenicno ili cak odjednom) desava i sa podizacima i muzikom. Inace,auto vergla i pali sasvim normalno. Takodje, cuju se regleri prije nego sto se poslije izvjesnog vremena (voznje) sve normalizuje. Kad se restartuje problemi se u 90% slucajeva opet javljaju.

Potpuni sam laik kad je autoelektrika/elektronika u pitanju pa je svaka pomoc dobrodosla!

Edit: Tek sad vidim da sam napisao regleri umjesto releji. Dileja...

[Ovu poruku je menjao Demetros dana 20.02.2015. u 12:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema19.02.2015. u 21:56 - pre 111 meseci
Mi smo ovde culi da su Volvo automobili zabavni za voznju.

Mozda je to sto se desava deo te zabave.

Treba pazljivo procitati uputstvo.
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema19.02.2015. u 22:02 - pre 111 meseci
A ja sam cuo da od pretjerane voznje bicikla mozes da ostanes sterilan... Bolje 170 konja nego 1, u svakom slucaju.

Jeste da si moderator ali bi ipak trebao biti malo prizemniji jer ces prije ili kasnije shvatiti da to i nije neko preveliko dostignuce.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 00:17 - pre 111 meseci
Kada si kupio auto? Da nije mozda bio potopljen A DA TO NISI ZNAO.
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 05:39 - pre 111 meseci
Vozim ga, bez problema, godinu dana. Dakle, ne bi trebalo da je to u pitanju.
Postoji mogucnost da je sve pocelo da se desava od dana kad je bio u perionici (u to nisam siguran) ali mi nije jasno kako su tamo uspjeli nesto da pokvare jer nikad ne perem motor.
Da li je moguce da sve izazove neispravan modul za podizace prozora (za vozacevo staklo je radio samo pri kontaktu a pri voznji nije)?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 07:42 - pre 111 meseci
Ako ne popunis svoj profil niko te ozbiljno nece tretirati na ESu.

Takva su pravila.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 07:55 - pre 111 meseci
Nije u redu da se na ovom forumu obracas ovakvim "tonom" moderatoru a ni bilo kome drugome... On se nasalio na racun instalacije na volvu uopsteno a ne na tvoj racun... ti si tome doprinio sa ovim naslovom teme...
Odvezi auto kod majstora kad si već napisao da si potpuni laik jer ti onda pomoć nije potrebna...
Potpuni laik ne može popravljati takve kvarove niti ispitivati cvorišta instalacije a veoma je opasno voziti auto kome se svjetla gase usred voznje...
Nije baš jasno kakvu pomoć si mislio da ćeš dobiti... da li si mislio sam da popravljaš auto ili je pomoć potrebna majstoru koji bi se prihvatio tog posla...
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.com
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 09:14 - pre 111 meseci
Sto se tice ''tona'':
U pravilima foruma (na koja me je moderator podsjetio) jasno pise da se izbjegavaju odgovori koji nijesu konstruktivni i korisni.
Ti mislis da njegov jeste?
To sto je on MODERATOR valjda ne znaci da se ja njemu ne smijem obratiti na isti nacin kao on meni??
Inace,meni je presmijesno da je nekome ovdje bitno da zna gdje zivim,cime se bavim i sl...

Sto se kvara tice:
naravno da mi ne pada na pamet da ja to popravljam. Za to nemam ni vremena,ni volje,ni znanja.
Auto je kod mog poznanika za kojeg kazu da je dobar elektricar. Meni je bitno samo da provjerim da li to zahtijeva neko VRHUNSKO znanje jer cu u tom slucaju morati da ga ostavim u servisu bar petnaestak dana.
A pretpostavljam da tu moze biti ''milion'' mogucnosti pa je svako prethodno iskustvo dobrodoslo.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 09:34 - pre 111 meseci
Vidi, mi smo na ovom forumu nekih petnaestak godina već i to je li neko moderator ili nije nema baš neke veze...
Nije nikakav problem to što ti kriješ svoj identitet ali onda neće valjda biti problem ni to što ti niko neće pomoći jer je takva praksa ovdje...
Nema nikakve potrebe da kriješ ni identitet tog majstora koji popravlja volva... najviše iz razloga jer bi te mogli uputiti na nekog ko ima djelove u tvom gradu ili možda preporučiti nekog drugog...

Nekome da otkloni kvar treba 15 dana a nekome 15 minuta... više treba da naplati ovaj koji je završio za 15 minuta...
P.S. Možeš se šaliti i na svoj račun, nije zabranjeno, štaviše može da bude simpatično...
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 09:57 - pre 111 meseci
Sala na moj racun je najmanji problem. Samo neka mi niko auto ne dira! Hah

Identitet,takodje. Evo,ukoliko se bavite tim poslom slobodno kazite i meni nece biti problem da auto dovezem do Nk,licno se upoznam sa tobom i posteno platim posteno uradjen posao. A pretpostavljam da znas kakva je situacija u CG sto se djelova i majstora (''majstora'') tice.

P.S.Posto je to izgleda izuzetno bitno,ispunicu i profil,pa sto mi Bog da...

P.S. To sto auto u servisu provede 15 dana ne znaci da se i svih tih 15 dana na njemu radi.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 10:22 - pre 111 meseci
Pa kad si iz Podgorice onda ne treba da dovoziš auto kod mene... možeš ga odvesti kod Zorana Marovića ili kod Rašovića da ti se riješi taj problem koji imaš... kod mene bi čekao duže nego kod njih...
Ako nemaš vremena da čekaš imaš i onog starog električara u šumi preko puta bloka 5, preko puta kafica belami... na ulici za naselje kruševac... ako je kvar jednostavniji možda može on to da ti riješi odma...


 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 11:23 - pre 111 meseci
A evo ovaj strucnjak vec poceo nesto da radi...
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 14:51 - pre 111 meseci
Ovaj je ''99%'' siguran da je u pitanju tabla osiguraca i predlozio mi je Marovica.
Imas li mu mozda broj i znas li da li on uopste radi to?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 16:47 - pre 111 meseci
Citat:
Demetros:

Moj problem je nastao prije dva-tri dana. Naime, nekad mi svijetla rade a nekad ne. Isto to se (naizmjenicno ili cak odjednom) desava i sa podizacima i muzikom. Inace,auto vergla i pali sasvim normalno. Takodje, cuju se regleri prije nego sto se poslije izvjesnog vremena (voznje) sve normalizuje. Kad se restartuje problemi se u 90% slucajeva opet javljaju.



Edit: Tek sad vidim da sam napisao regleri umjesto releji. Dileja...

[Ovu poruku je menjao Demetros dana 20.02.2015. u 12:29 GMT+1]

Da...sad sam hteo da te ispravim, ne zuje regleri nego releji. A oni hoce da zuje iz jednog prostog razloga...pojave vlage na dozni osiguraca, tj. mestu gde si i releji nalaze. I cela ova prica ide u pravcu te konstatacije. Ja ne znam gde se ta dozna nalazi u tom Volvou, ali pojava vlage inace moze doci putem kondenzacije, putem "plavljenja", ilim nekim slivanjem sa kedera sofersajbne ili iz radijatora. Mehanizam nastanka moze biti razlicit u zavisnosti od lokacije. Ako je kondenzacija na primer: dozna je smestena pod haubom, napolju je hladno a auto se parkira u toplu garazu - nastaje kondenzacija. Ili: Dozna je u kabini, radi grejanje, a auto se parkira na hladno.- nastaje kondenzacija. U ovom slucaju, velika verovatnoca je da je vlaga prodrla tokom pranja automobila "puskiranjem" i da je nekako nabijena voda do table...Takodje, ako je tabla pod haubom, obicno se u blizini nalaze odvodni kanali za kisnicu, koji odvode vodu ispod krila na zemlju, a oni se zapuse prljavstinom i liscem, pa se zapuse, voda se ne odvodi pa dolazi do plavljenja i kvasenja dozne...A releji "zuje" jer se zbog vlage stvaraju "lutajuce struje" koje u dodiru sa kontaktima, nemaju dovoljno snage da aktiviraju relej ali stvaraju izvesni napon u njegovom naponskom kalemu pa dolazi do vibriranja kotve...A ako nesto cas radi, pa cas ne radi, zbog vlage nastaje korozija na kontaktima, povecava se optor i nema dobrog kontakta...Mozda i ne mora odmah menjati tablu...prvo je treba skinuti, pogledati, posusiti, pozabaviti se problemom vlage, pa tek onda doneti ispravno resenje.
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 17:11 - pre 111 meseci
Uzeo sam ga od ovog momka (kojeg sam zatekao kako sjedi pored njega,zuri u auto i lupka se srafcigerom po glavi).
Kad sam dao kontakt pojavio se standardan problem,zujanje releja,''mrtvi'' podizaci,zmigavci i sl., a poslije par minuta se sve normalizovalo, upalio sam ga i vozio sat-sat i po bez ikakvih problema.
Kad sam ga parkirao i ugasio - opet ista prica.

Inace,ovaj momak se stvarno potrudio. Zakljucio je da daje vise struje, stavio novi regler koji je to regulisao ali nije rijesio osnovni problem, prespojio ga je i na alternator na svojim kolima i opet nista.
Ta prica o vodi mi se cini vjerovatnom ali me interesuje da li je normalno da se u tom slucaju cuju i releji koji su ispod haube i (bar) jedan koji se nalazi u gepeku? Da da,Volvo ima cak i za pozicije odvojene releje...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 17:27 - pre 111 meseci

E ovako...kazes ne rade migavci, podizaci kad das kontakt...znaci, ja bih skinuo doznu, da visi i da imam slobodan pristup kontaktima, dao kontak, pa bih video ozasto nema struje do necega sto bi moralo da radi kad se da kontakt - to su na primer migavci...Ne poznajem taj auto, normalno - ali mozda je moguce i da je sve do kontakt brave...Taj kvar se mora otkriti sistemom eliminacije...Zatim bih izvadio buksne iz dzekova potrosaca koji rade preko kontakta sa brave, direktno spojio na zivu struju i ako pri tome nema zujanja i sve radi odmah kako treba, onda je samo do kontakt brave...Ali, pretpostavljam da je i ovaj majstor "vispren" - da ne budem sad je "veci papa od pape"...
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 17:41 - pre 111 meseci
On mi je izgledao kao da je prvo isprobao sve sto mu se cinilo da ima veze sa problemom a onda i sve zasta bi prije toga rekao da je nemoguce. Tako da je vjerovatno i to pokusao.
Inace, sve se normalizuje samo od sebe,nakon minut-dva ''haosa'', bez ponovnog okretanja kljuca.
Cak mi je, iz cistog ocajanja, predlozio da ga sto vise vozim jer ce tako biti veca mogucnost eliminisanja vlage...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 17:59 - pre 111 meseci
Citat:
Demetros
Cak mi je, iz cistog ocajanja, predlozio da ga sto vise vozim jer ce tako biti veca mogucnost eliminisanja vlage...

Pa el to sad znaci da on nije ni skidao doznu??? Ako nije skidao, onda nek te nista ne cudi...kao da nije nista ni radio...TReba da je skine i utvrdi da ima vlage...Ako je ima, onda kompresorom ili fenom prosusiti...Povaditi releje, izduvati kontakte...proveriti oksidaciju na buksnama i kontaktima releja...na kontaktima osiguraca...Pazi, to je posao, ne moze to za sat-dva...mora malo bolje da se potrudi...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 18:00 - pre 111 meseci
Problem sa tablom osiguraca moze biti dvoznacan.

Ili su konektori oksidisali, sto takodje moze da bude problem i sa "konfor modulom" koji brine o "pomocnoj" elektronici u kabini, ili su sedezintegrisali stampani vodovi na samoj pertinaksnoj ploci table osiguraca.
Trece nema.

Najlakse je poskidati i proveriti konektore, proveriti i konektor "konfor modula", obavezno proveriti zvezdista masa, takozvanih "tacaka mase", kojih treba da ima nekoliko u unutrasnjosti vozila, pa tek onda doneti odluku o zameni cele ploce osiguraca i eventualno doticnog "racunara" koji brine o bravama, podizacima, unutrasnjim svetlima, ventilatorima...itd..

P.S.
Koristim doticni termin zbog engleskog izraza sa pomocni racunar "comfort module" ili "electronic accessory module"
 
Odgovor na temu

Demetros
Lasic Dragan
Privatni preduzetnik
Podgorica

Član broj: 328002
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema20.02.2015. u 18:22 - pre 111 meseci
Ma on je (pre)mlad momak. Ima volju,zelju i odredjeno znanje ali mu ipak hvali iskustvo. To sto sam pokrenuo ovu temu dovoljno govori o tome koliko sam bio ''ubijedjen'' da ce otkloniti kvar. Da je u pitanju neko drugo vozilo OK ali Volvo je zestoko omanuo kad je elektronika u pitanju. Malo ljudi u CG ima iskustvo sa njima jer ih bas malo ima ovdje, a ovom mom ''majstoru'' je bio prvi put i da sjedne u Volvo a kamoli da radi nesto na njemu.

Nista, sjutra idemo sa detaljnim pregledom i presusivanjem a ako to ne da rezultate (kao sto nece) zovemo ovog Marovica kojeg je Nocni predlozio.
On je,koliko sam shvatio,elektronicar i to veoma dobar,pa mu valjda nece biti problem da utvrdi sta je u pitanju.
A ja cu se vjerovatno pozdravit sa autom na desetak dana jer je kod njega uvijek guzva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Volvo S60 - raspad (elektro) sistema

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11259 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.