Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sata nece butati nakon SSD instalacije

[es] :: Windows desktop :: Sata nece butati nakon SSD instalacije

[ Pregleda: 4412 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.cust.tele2.se.



+1 Profil

icon Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 07:55 - pre 110 meseci
Na laptop lenovo z560 imam sata sa instaliranom win 7.
Instalirao sam i ssd disk i win 7 na njega jer mi treba dva odvojena sistema.
SSD radi dobro ali kada hocu butati sa sata on ne moze da se podigne.
Svaki put preporuci system repair ali ne moze uspesno podici sistem.

Nebitno koji podesim kao first boot device u oba slucaja nece.

Kada fizicki izvadim SSD jedino tada mogu uspesno butati sa sata.

Podesen je AHCI mode.

Ima li neko ideju ?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 08:29 - pre 110 meseci
Ako je na pocetku setovana sata u biosu, pa si posle promenio u ahci, mislim da se u vecini slucajeva postojeci hd mora formatirati.
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.cust.tele2.se.



+1 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 09:18 - pre 110 meseci
Od pocetka je bio setovan AHCI.
Format, zasto ?

Postojeci savrseno radi kada izvadim SSD.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 09:29 - pre 110 meseci
Skini SSD, startuj sa instalacionog diska windowsa koji je instaliran na sata hard pa odradi bootrec /fixboot i bootrec /fixmbr, možda je kod instaliranja windowsa na SSD nešto upisano na sata hard i to buni windows na njemu.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 10:01 - pre 110 meseci
Proveri da nije GPT particionisan i u BIOS-u ono UEFI Secure boot, pošto sa više diskova sedmica traži MBR particionisanje.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.cust.tele2.se.



+1 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 14:36 - pre 110 meseci
Citat:
Skini SSD, startuj sa instalacionog diska windowsa koji je instaliran na sata hard pa odradi bootrec /fixboot i bootrec /fixmbr, možda je kod instaliranja windowsa na SSD nešto upisano na sata hard i to buni windows na njemu.


Nije upisano sigurno jer kada sam instalirao win na SSD izvadio sam sata disk.

Citat:
Proveri da nije GPT particionisan i u BIOS-u ono UEFI Secure boot, pošto sa više diskova sedmica traži MBR particionisanje.


Nemam u biosu UEFI Secure boot opciju.

 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije17.02.2015. u 18:10 - pre 110 meseci
Citat:
darkog:Nije upisano sigurno jer kada sam instalirao win na SSD izvadio sam sata disk. 

Da su oba diska bila uključena kada je instaliran Windows 7 na SSD disk, dobio bi dual boot.
Ako su diskovi bili razdvojeni prilikom instalacije onda bi u BIOS-u trebalo biti omogućeno biranje operativnog sistema kroz opciju; Hard Disk Boot Priority a ne kroz opciju , First Boot Device.
Ja nikad ne razdvajam diskove prilikom instalacije ali moj rezon mi izgleda kao logičan !
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.cust.tele2.se.



+1 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije18.02.2015. u 07:02 - pre 110 meseci
Nisam hteo dual boot.
Naravno, Sa F12 udjem u boot priority i izaberem sata.
Sledece mi izbaci recently hardware change error ili nesto slicno i ponudi mi :

1.lounch startup repair (recomanded) i
2.normally start windows.

Druga opcija krene win logo da se vrti zatim na trenutak BSOD i restart, a prva kaze da ne moze uspesno uraditi repair i jedino preostaje restart.

Ponavljam kada fizicki izvadim ssd, probam butati sata isto mi izbaci ove dve opcije ali normalno startuje windows posle biranja opcije 2.

Ranije se imao xp na sata (instaliran na isti nacin - ssd izvadjen prilikom setup-a xp) i isti ssd sa istim sistemom i sve radilo ok, biranjem F12 biram sistem koji podize i nije bilo nikakvih problema. Sada kada sam instalirao win 7 na sata disk imam ovaj problem.




[Ovu poruku je menjao darkog dana 18.02.2015. u 08:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije18.02.2015. u 10:24 - pre 110 meseci
Kako si povezao SSD? Preko E-SATA ili putem CD-caddy?

Koji su modeli u pitanju, SSD i HDD?

Što nećeš dual boot? Windows je "dovoljno" pametan, da ukapira da ima dva sistema.

Da li samo prvi put nakon restarta traži repair, pa posle drugog radi normalno, ili non-stop izbacuje tako? Kad ga startuješ samo sa osnovnim HDD-om, taj što zoveš SATA?

Ako možeš, i nije ti teško, probaj SuperGrub disk

http://www.supergrubdisk.org/

pa da vidimo šta on kaže.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.cust.tele2.se.



+1 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije18.02.2015. u 13:17 - pre 110 meseci
SSD sam poveza preko e caddy na mesto CD-rom-a model SanDisk 128GB
Sata je WD 500 GB

Sluzbeni je laptop pa da ne bi nesto slucajno upisao na hdd.

Da, kada je SSD vani, samo prvo paljenje nudi opcije startup lounch repair i win start normally. Drugi put normalno podigne system.
Onda vratim SSD, prvi start krene iz prve dizati system, zatim win ucitava 4 zastavice se vrte i taman da se napravi logo zamrzne, izbaci BSOD na trenutak (unmountable_boot_volume) i restart.

Kada sam izvadio SSD podigao system sa sata diska, uradio sam chkdisk cisto da vidim ako nadje neki problem ali sve deluje normalno, nasao je neke greske, nista spec.
Nakon toga sam ubacio SSD i probao butati sata disk ali opet ista greska.

Nesto ga budi SSD ne znam zasto, kao da radi neku proveru SSD-a, misli da novi hardware - SSD nije property installed i tu je kraj, nece dalje da prica.

Nebih da instaliram softver na sata (ako bas ne moram) jer kao sto sam rekao sluzbeni mi je laptop...


 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Sata nece butati nakon SSD instalacije18.02.2015. u 13:33 - pre 110 meseci
Zato ti je Djetvan i rekao da je bolje dual boot. On se i nalazi na SSD-u. Ovaj original HDD ništa ne menjaš. Boot menu je na SSD-u, pa kad upališ kompjuter, on ti ponudi dve stavke, Win sa SSD-a i win sa HDD-a. Ti onda izabereš HDD, pa kad tamo startuješ, on pronađe i drajvere i instalira SSD. Probaj tako, tu ne menjaš ništa na HDD-u, osim što se dodaju drajveri za novoinstalirani SSD. A ono za SuperGRub ti je najbolje za probu, jer ništa ne instaliraš, digneš ga sa CD-a, ili u tvom slučaju, sa USB-a pa vidimo.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sata nece butati nakon SSD instalacije

[ Pregleda: 4412 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.