Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u

[es] :: Office :: Excel :: Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u

[ Pregleda: 2465 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BoskeKG
Kragujevac

Član broj: 171966
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u12.02.2015. u 11:04 - pre 111 meseci
Cao drugari,
Imam opet jedan problem u vezi Excel-a. Da li postoji mogucnost postavljanja vise horizontalih osa (u mom slucaju 6)? Da blize objasnim. Potrebno mi je da na dijagramu stoje podaci iz tabele koja ce biti prikazana u prilogu. Na horizontalnoj osi mi je potrebno da stoje jedni ispod drugih podaci za parametre α, β, ρ, Kstλ, Vs, tdλ da bi se videla promena podatka sa vertikalne ose u zavisnosti od promene navedenih parametara. U prilogu je primer dijagrama i tabele. tnx puno





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u12.02.2015. u 11:27 - pre 111 meseci
Što bi rekao jedan moj poznanik, prvo se organizuj pa se automatizuj.

Vrlo je neozbiljno da se traži pomoć za Excel, a da se umesto excel tabele stavi slika excel tabele. Da li očekuješ da će onaj ko hoće da ti pomogne da ručno ukuca sve one podatke?

Drugo, uopšte nije jasno šta hoćeš da postigneš. Na slici koju si postavio postoji x osa i y osa. O kakvih 6 osa pričaš? Verovatno misliš na 6 linija sa trendovima u okviru istog koordinatnog sistema.

Treće, kakve veze ima slika sa podacima. Na slici se vidi da su na x osi od 0.58 do 0.68, a Vs uzima vrednosti između 42 i 52. Dakle, ni jedna tačka ne bi trebala da upadne na taj deo grafika.

Daj lepo testne podatke, napravi neki testni grafik, pa da vidimo šta u stvari hoćeš.

Ispravka: u međuvremenu si stavio i excel fajl...
 
Odgovor na temu

BoskeKG
Kragujevac

Član broj: 171966
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u12.02.2015. u 12:27 - pre 111 meseci

Ja se izvinjavam na losem objasnjenju. Potrebno je da u okviru x ose postoji vise linije, tj kako ste Vi rekli 6 linija sa trendovima u okviru istog koordinatnog sistema... Potrebno mi je da na x osi stoje podaci o parametrima iz tabele na 6 linija sa trendovima u okviru istog koordinatnog sistema, a na y osi podaci za Vs... Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u12.02.2015. u 13:08 - pre 111 meseci
Jedno moguće rešenje bilo bi da se napravi dijagram za f(beta) koji će biti transparentan, i sve obrišeš a ostaviš samo x osu (Linija na dijagramu je takođe transaparentna).
Onda preklopiš ta dva dijagrama i tako za svaku sledeću x osu. Rešenje u prilogu.

Još lakša varijata da docrtaš ose na dijagramu

Ne verujem da je to pregledno i verovatno je bolje da se napravi serija dijagrama sa posebnim dijagramom za svaki od x (alfa, beta, ro itd )
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u13.02.2015. u 09:49 - pre 111 meseci
Pogledaj recimo

Single chart dual axis (Case Study)

Tertiary Y Axis

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Mogucnost postavljanja vise horizontalnih osa na dijagramu u Excel-u

[ Pregleda: 2465 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.