Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dr. Sladjana Velkov...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 381961 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 08:28 - pre 110 meseci
Slušajte, stvar je vrlo prosta. Svako ko hoće da štiti svoje dete vakcinama, vračevima, molitvama, čime god, može to da čini koliko god hoće. Međutim ne može to isto da radi mom detetu da bi time njegovo dete (po njegovom mišljenju) bilo zaštićeno. Taj stav prelazi granicu zaštite svog deteta i postaje direktan napad na moje dete. Ko god misli da svoje stavove i verovanja ima pravo silom da primenjuje na moje dete, može samo da izazove isto nasilan odgovor u cilju odbrane integriteta mog deteta.

Vi svi koji odobravate nasilnu vakcinaciju dece se igrate vatrom a da niste ni svesni. Svaka agresivna akcija izaziva agresivne reakcije, a svaki sistem brutalne prisile koji se ustanovi u državi se vrlo lako pretvara u čistu diktaturu. Čak i da sada nije slučaj da se vakcinama utrpava đubre u decu, to ne znači da već sledeće godine neće biti tako, kada umesto Vučića1 dođe neki Vučić2 ili Milošević2 ili Hitler2, ko god.

Dakle, svaka prisilna i obavezna vakcinacija ne dolazi u obzir ni pod razno.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 08:37 - pre 110 meseci
A šta ako je naopačke..pazi sad,nekažem da nisi upravu u nekim stvarima i donekle se i slažem,iako imamo naopačke mišljenja.no nebitno.

Šta bi uradio ako je baš situacija obrnuta..da država ustvari upravo štiti decu obaveznim vakcinacijama od neodgovornih roditelja,bolesti..smrti.
I da je ustvari igranje sa vatrom propagiranje ne vakcinacije?
I šta ako to donese mnogo više zla,epidemija...
I šta ako to sve uzme maha,i počnu da rade socijalne ustanove,oduzimanje dece zbog "zanemarivanja"....

Znači samo šta bi bilo kad bi bilo.

Sad uzmi to samo kao primer..znači ja sam za vakcinaciju,ti si protiv..isto kao i mnogo nas.
Šta ako bi došlo do nekakve takve situacije,da li bi promenio mišljenje?

Ja bi sigurno promenio mišljenje kad bi mi došlo 100 roditelja i reklo posle mmr vakcine 50% dece je dobilo autizam..ma neka bude i 10%..pa i ja bi se zamislio i rekao boga mi ja moje dete ne dam..ali isto tako kada bi se pojavilo 100 roditelja i reklo mi nismo vakcinisali ni jedno naše dete..ali..10% je mrtvo..a ostalih 90% je zaraženo sa tendencijom ka tragičnom ishodu..e pa i onda bi se zamislio :D

I još jedna sitna informacija vezana za statistiku..imao sam prilike 5 godina da provedem u industriji sa oko 1300 gospodja..žena..devojaka.. njih oko 600 ima mladju decu,sećam se zbog upisivanja za paketiće :D s obzirom da sam ih vrlo dobro znao manje više sve..koliko sam ja upućen ni jedno dete sa autizmom ne postoji..ima drugih nekih bolesti ali nisu vezane za temu..zato mene malo ta statistika buni :D

[Ovu poruku je menjao Lacika.1991 dana 07.04.2015. u 09:50 GMT+1]
 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 09:39 - pre 110 meseci
@pisac, Sceka

Slažem se da država (sve države) sve više i više upliće svoje prste u privatne živote ljudi i to je odavno prevršilo meru. I drago mi je što ima ljudi koji se sa tim ne slažu. Međutim, priznaćete, ovde postoji sukob između interesa pojedinca i interesa grupe. Pretpostavimo da se dozvoli roditeljima da sami biraju da li će im se deca vakcinisati ili ne (a i ja sam blizak da se to dozvoli, naravno uzimajući u obzir da sam medicinski duduk i da gledam isključivo nemedicinske razloge) postavlja se pitanje lečenja ukoliko dođe do oboljevanja te dece. Te bi valjalo odgovoriti na sledeća pitanja:

1) Da li država uopšte treba da dozvoli lečenje te dece (i time ugrozi zdravlje ljudi koji učestvuju u tom lečenju, pa nadalje i živote njihovih bližnjih) ili treba da zatvori u karantin obolele osobe i čeka da ili ozdrave ili nažalost preminu (ili ti u prevodu da li je fer da se ljudi koji su vakcinisali svoju decu, i samim tim ih izložili riziku oboljevanja od autizma i sl ponovo budu izloženi riziku od mutiranog virusa od ljudi koji nisu hteli da se vakcinišu)?

2) Ako se i dozvoli lečenje, ko treba da snosi troškove tog lečenja (pošto je, je li, država u startu ponudila alternativu koju roditelji nisu hteli da prihvate)?
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 10:25 - pre 110 meseci
Ako se dozvoli lečenje..troškove treba isključivo da snosi roditelj,ali onda treba po evropskom sistemu..lepo ispostaviti nebeske račune i maximalnu moguću medicinsku negu koja postoji sa najboljim doktorima..

1.Ako je dete vakcinisano i dobije neku od bolesti..maximalna medicinska nega uz samo najosnovnije troškove..koji su podnošljivi socijalnom stanju roditelja.
(+ svaki mogući dogovor,ne daj bože da se nema i to najosnovnije,na rate,na odloženo ko u maxiju :D ma bilo šta)

2.Ako dete nije vakcinisano i dobije neku od bolesti..maximalna medicinska nega uz ASTRONOMSKE račune tipa desetine hiljada eura..pa ako roditelj nije sposoban da isplati sumu..e onda na red dolazi socijalno..milicija..uterivači dugova..uz naravno zbrinjavanje deteta u neku drugu familiju zbog zanemarivanja istog.

To je neka moja vizija i kriterijumi pod kojima bi ja dopustio dobrovoljno vakcinisanje dece.

Ja još nemam klinaca a i relativno sam mlad..možda je i malo prestrogo razmišljanje,ali sačekaću ja još jedno 4..5 godina dok se ne raščisti ova situacija sa vakcinama :D

 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 10:30 - pre 110 meseci
Lacika, nije ovde poenta u kažnjavanju nego u snošenju odgovornosti. Sloboda = snošenje odgovornosti za svoje postupke. Ne ide prvo bez drugog.

Računi ne treba da budu astronomski, oni treba da budu realni.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 10:57 - pre 110 meseci
Kažem ja..imam specijalno razmišljanje :D

ovo je veoma komplikovana tematika za raspravljati :D

 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 13:04 - pre 110 meseci
Kao sto rece @dule_ns - Računi ne treba da budu astronomski, oni treba da budu realni. - jer sve ostalo je potpuno isto kao nametanje obaveze vakcinacije. U stvari, jos gore jer bi nerealno visoki racuni bili bukvalno odmazda za ne cinjenje onoga sto Drzava daje/propisuje/predlaze/naredi... Mislim, "ne morate ali ako to ne uradite ne]ebacemo vam se keve do ]a]a"!

Malo gorak utisak ostaje kad neko tako nesto navede kao misljenje. Troskovima, velikim - astronomskim... kako neko predlaze (a mnogi to misle), se direktno kaznjava dete i ispasta dete jer u tom slucaju se isteruje neki inat i roditelj koji nema strdstava/mogucnosti da plati te velike racune nece moci da izleci svoje dete - a samo zato sto nije "poslusao Drzavu". Znaci besmisleno. Nije rec o tome da bude dzabe nego samo koliko realno kosta ali ni dinar vise jer dinar vise je sve negativno sto postoji, pocev od zluradog kaznjavanja pa na dalje.

I opet moram da se osvrnem na "autizam" koji se pominje. To je toliko mali procenat da je potpuno iluzorno na tome bazirati bilo kakav negativan stav u vezi vakcinisanja.

Ja licno sam svako vakcinisanje pozdravljao, godinama. I bilo je smisla u tome ali je bilo i rezultata, transparetnih i lako proverljivih jer je bilo ocigledno od komsiluka pa na dalje. Medjutim, u zadnjih nekoliko godina se mesa mnogo stvari koje nikako nisu medicinske nego bazirane na "sto vise kinte staviti u dzep" da se ne bi pojavila sumnja na samu vakcinu kao takvu. Previse je tu interesnih grupa, grupacija, koncerna... umesano da bi se slepo verovalo da je vakcina prava stvar, pozeljna, ucinkovita... To je ono sto meni smeta. I mesanje Drzave po svaku cenu, naravno - to je nesto sto, kako neko rece, vodi u diktaturu iako ne izgleda tako.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 13:30 - pre 110 meseci
Sceka dobro zboriš

Iako sam ja moj post tj moje mišljenje izneo kao možda rešenje problema rizikovanja života dece zbog ne edukovanosti roditelja,inata,principa...
I samo ukoliko neko konačno izadje sa dobrim i debelim objašnjenjem da je vakcinacija za dobrobit dece.

Moje mišljenje je da odbijanjem vakcinacije žrtvujemo život ne samo svog deteta nego i ostale dece mogućim pokretanjem zaraze,pa iz toga mi nekako u glavi misao da bi to moralo da bude obavezno kao što jeste.

Ako dodje do dobrovoljne vakcinacije..dete dobije zarazu..dok ne stigne na lečenje,može da prenese virus na roditelje..drugu ne vakcinisanu decu..polako kreće da uzima maha..i onda nastaje globalno ludilo.

Ok ovde smo pričali o mmr vakcini uglavnom..ali ako dodje do odbijanja vakcina za koje se zna da su sigurno učinkovite i ne štetne..e onda nastaje šta nastaje..
Pišem ovo sa pretpostavkom da bi se odbijanje vakcinacije odnosilo na sve vakcine? pa bi se vraćali u doba dečije paralize,polio virusa i ostalih mogućih kombinacija.

no otom potom :D
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 15:35 - pre 110 meseci
Pa ne treba ici u krajnost a navoditi najcrnje scenarije kao nesto sto je kao najverovatnije. U danasnje vreme dostupnosti informacija tesko da neko postoji ko ne moze brzo da se informise i to detaljno o svemu. I sam zivot je drugaciji nego nekada kada su neke pandemije bile posledica neznanja i neobavestenosti.

Ja licno se secam vakcine velikih boginja, bio sam tada u osnovnoj skoli. Tada kad ni telefon nije bio uobicajena stvar u domacinstvima a televizor retkost sa jednim kanalom i programom koji se zavrsavao oko ponoci... su na pojavu opasnosti od velikih boginja svi bili na vreme obavesteni, organizovani i sve je proteklo u savrsenom redu (koliko se secam, tada su prvi put upotrebljeni oni "pistolji" za davanje vakcine pa smo mi klinci bili odusevljeni tim trenutkom "kao iz filmova"... :) ).

I dalje verujem da Medicina zna sta radi i uveren sam da pomaze ljudima daleko vise nego varijante samolecenja ili trazenja pomoci od nadrilekara, vraceva, mistika, obdarenih, Bogom datih... ali se bojim da je Medicina u onom delu prijemcivom za narod podlegla ljudima koji nemaju skrupula ni pred cim osim novcem...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 16:23 - pre 110 meseci
Ocigledno je da su ljudi nanjusili trenutak prelaza sa faze "sticanja poverenja" u fazu "otimanja novca".

Ili im bar previse lici pa dizu dreku.

Tako je i sa svim drugim verzijama "sticanja poverenja" a zatim uvaljivanja kojecega, od lazi(recimo mediji) do losih proizvoda.

Svakako da se tvrdnje oko vakcine ne mogu korektno odnositi na svakog pojedinca. Svaki organizam je poprilicno jedinstven, i moze reagovati i pozitivno i negativno. I ta cinjenica je (malo) preuvelicana u razmatranju korisnosti ili stetnosti vakcine.
A nekakvo "izvodjenje" dokaza je prakticno nezgodno..ako je stetna..
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 17:15 - pre 110 meseci
Dakako kada bi se dokazalo da je vakcina štetna..neko bi nekog jbo..farmaceutske kompanije pozatvarane..roditelji pozivali iste na linč..tužbe..ihahaj,ala bi bilo belaja :D
 
+1

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...07.04.2015. u 17:54 - pre 110 meseci
Meni posle par pogledanih emisija u kojima tzv doktorka Sladjana obrazlaze stav protiv vakcina, ostaje nepoznanica zasto ona to uopste radi?
Ajd da je neki piramidalni sistem, multilevel pa da svrstam u glupost. Ali trositi svoje vreme za nesto u sta ona veruje da je ispravno je po meni ravno zaludjenosti.

Uopste nije ubedljiva u svojim argumentima, npr treba da poverujem neki glupi grafik (pita) da je to sto ona tvrdi potkrepljeno naucnim dokazima.
Drugo niko ne tvrdi da su vakcine 100% ispravne. Sakriva podatak i da u zemljama koje ona tvrdi da nemaju obaveznu vakcinaciju, ipak je preko 95% vakcinisane dece jer kad ta deca dodju u vrtic i skolu potvrda o vakcinaciji je obavezna. Stim da ima opcija da deca ne moraju da pohadjaju skolu i prepustena su roditeljima na uzgajanje.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...08.04.2015. u 19:44 - pre 110 meseci
Ja uopšte nisam protiv vakcina nego protiv otrovnih a u suštini nepotrebnih vakcina čiji se sastav i posledice skrivaju i pri tome uvode prisile vakcinisanja.

A te nijanse ne mogu da shvate ni ovi što su za vakcine a ni mnogi od ovih što su protiv vakcina.
 
+4

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...09.04.2015. u 06:48 - pre 110 meseci
Citat:
pisac:
Ja uopšte nisam protiv vakcina nego protiv otrovnih a u suštini nepotrebnih vakcina čiji se sastav i posledice skrivaju

Ok, ali kako (da) znas koje su koje?
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
82.117.214.*



+968 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...09.04.2015. u 10:08 - pre 110 meseci
ima na fejsbuku
 
+6

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...09.04.2015. u 10:26 - pre 110 meseci
Ja mislim da ne postoji vakcina kojoj se sastav skriva,koliko sam ja imao prilike da vidim,sve piše na onom uputstvu što dobiješ u vakcini..mnogo kojekakvih čudnih reči koje ne razumem :D
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...09.04.2015. u 13:37 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1:Ok, ali kako (da) znas koje su koje?


Pa sigurno nećeš saznati tako što će vakcinisanje postati prisilno. Tek onda nećeš moći ništa da saznaš.

Samo dobrovoljno vakcinisanje može da navede državu da brine o ispravnosti vakcina i o rešavanju svih negativnih posledica. A prisilno vakcinisanje će omogućiti uvoz i primenu neograničenog broja sumnjivih i nepotrebnih vakcina samo radi nečije lične zarade.

Već smo imali aferu sa vakcinama (doduše tada nisu bile prisilne ali uskoro mogu biti jer će ovaj zakon to omogućiti). Šta se može iz toga naučiti?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 09.04.2015. u 14:51 GMT+1]
 
+2

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...14.04.2015. u 08:58 - pre 110 meseci
Citat:
Australijancima koji svoju decu ne vakcinišu biće uskraćene novčane naknade u iznosu od nekoliko hiljada dolara.

Citat:
Samo će mali broj ljudi moći da odbije vakcine zbog medicinskih i religioznih razloga, izjavio je premijer Toni Abot.

Citat:
Zdravstvena služba savetuje roditelje da vakcinišu svoju decu - naročito one koji žive u ruralnim ili manjim zajednicama - protiv malih boginja, zaušaka, rubeola, velikog kašlja, tetanusa.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...teljima-koji-ne-vakcinisu-decu
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...14.04.2015. u 18:03 - pre 110 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
IUOP_1:Ok, ali kako (da) znas koje su koje?


Pa sigurno nećeš saznati tako što će vakcinisanje postati prisilno. Tek onda nećeš moći ništa da saznaš.

Samo dobrovoljno vakcinisanje može da navede državu da brine o ispravnosti vakcina i o rešavanju svih negativnih posledica. A prisilno vakcinisanje će omogućiti uvoz i primenu neograničenog broja sumnjivih i nepotrebnih vakcina samo radi nečije lične zarade.

Već smo imali aferu sa vakcinama (doduše tada nisu bile prisilne ali uskoro mogu biti jer će ovaj zakon to omogućiti). Šta se može iz toga naučiti?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 09.04.2015. u 14:51 GMT+1]


Imam jedno pitanje u vezi dobrovoljnog vakcinisanja.

Kako moze da napravi pravilan izbor vakcine ili da donese pravilnu odluku da li se vakcinisati (sebe ili decu), ako taj neko nije strucan (ili je apsolutno neuk, neupucen) ?

Ako pogledamo ukupnu populaciju zanemarljiv je broj ljudi koji poznaje ovu oblast, ali je zato ogromna populacija normalno-tupih, povodljivih, neukih itd. Koliko mogu razumeti ti se zalazes da svima treba dati pravo da odlucuju o vakcinaciji, pretpostavljam da iz to treba da ide i pravo da ako neko od neokih pogresi da krivicu pripise drugome ili drzavi ili visoj sili.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...14.04.2015. u 20:57 - pre 110 meseci
A kakva je razlika u odnosu na glasanje na izborima? I tamo su ljudi budale, i tamo se neko pravi stručnjak radi ostvarivanja sopstvenih interesa dok je nestručna marva tu samo da zaokruži ono što im se kaže na vestima

Samo ako je vakcinisanje dobrovoljno, država će se truditi da objasni stoci zašto je to dobro za njih, i da te vakcine budu zaista dobre. Ako je sve prisilno, državu će ionako boleti stojko za stoku pošto ih žigoše slagali se oni sa tim ili ne.

Citat:
IUOP_1:
Citat:
Samo će mali broj ljudi moći da odbije vakcine zbog medicinskih i religioznih razloga, izjavio je premijer Toni Abot.

Kao što rekoh, zavodi se polako diktatura. Na svim teritorijama kojima vlada zapadna masonska gamad.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 381961 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.