Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki Problem sa virusom

[es] :: Zaštita :: Veliki Problem sa virusom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7666 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scsi77
Kragujevac

Član broj: 234288
Poruke: 39
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Veliki Problem sa virusom28.01.2015. u 22:02 - pre 112 meseci
Imam veliki problem sa virusom (trojancem)

Sta se desilo?

Usao je virus u racunar zarazio je sva office dokumenta (.docx, .xlasx....) antivirusni program ga je video i obrisao, ali posledica je ostala tj. svi office fajlovi kada se otvore umesto teksta sadrze neke heroglife i nemoguce je ih ispraviti... cak sam preko flash-a prebacivao na drugi racunar i nista isti je problem


Da li neko moze da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom28.01.2015. u 23:19 - pre 112 meseci
1. Da li si 100% siguran da je PC sada totalno cist od malware-a / virusa?
2. Ako mislis / znas da jeste, kako si dosao do tog zakljucka, kojim alatima si tacno skenirao PC?
3. Trebaju nam log fajlovi skeniranja, da bi znali koji tip malwarea je bio u pitanju a u svrhu eventualnog pronalazenja leka za fajlove.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
89.111.250.*



+9 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom07.02.2015. u 09:51 - pre 111 meseci
Imam isti problem. Računar je zapatio CTB locker. Uspio sam ga ručno ukloniti, ali takođe, šteta je napravljene. Isto pitanje: da li je moguće povratiti dokumente(.doc,.txt,.pdf...). Ako su potrebni logovi, molim upute čime da skeniram računar, da bih Vam ih poslao.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom07.02.2015. u 09:56 - pre 111 meseci
Nema 'leba od toga, ne možeš povratiti kriptovane fajlove.
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
89.111.250.*



+9 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom07.02.2015. u 11:37 - pre 111 meseci
Citat:
SlobaBgd: Nema 'leba od toga, ne možeš povratiti kriptovane fajlove.


Molim te, ako možeš, ti ili neko drugi da mi obrazloži takav stav. Pomažem drugarici iz nekakvog udruženja građana, pa mi znači, ako je to sigurno da su dokumenti bespovratni, ili postoji još nekakva šansa. Cilj mi je da pomognem, ali ne želim da gubim vrijeme uzalud.

Hvala unaprijed,
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom07.02.2015. u 12:10 - pre 111 meseci
Pogledaj ovaj članak (i diskusiju), biće ti sve jasnije: http://www.mycity.rs/MyCity-La...im-Ransomware-klonovima-P.html
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom07.02.2015. u 12:23 - pre 111 meseci
Da pojednostavimo - da bi dekritpovao fajlove, potreban ti je odgovarajući ključ, a s obzirom da ga nema niko osim autora tog malvera, možeš pokušati sa razbijanjem ključa, odnosno da izvrtiš sve moguće kombinacije, što za RSA-2048 enkripciju znači da bi ti trebalo oko 6,4 kvadriliona godina sa standardnim desktop računarom da bi to izveo. Pa ako imaš toliko vremena na raspolaganju, a ti slobodno kreni, samo se bojim da kad završiš, toj tvojoj drugarici ti dokumenti verovatno neće više biti važni...
 
Odgovor na temu

comkm
Banjaluka, BiH

Član broj: 229943
Poruke: 54
89.111.250.*



+9 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom08.02.2015. u 10:21 - pre 111 meseci
Citat:
valjan: Da pojednostavimo - da bi dekritpovao fajlove, potreban ti je odgovarajući ključ, a s obzirom da ga nema niko osim autora tog malvera, možeš pokušati sa razbijanjem ključa, odnosno da izvrtiš sve moguće kombinacije, što za RSA-2048 enkripciju znači da bi ti trebalo oko 6,4 kvadriliona godina sa standardnim desktop računarom da bi to izveo. Pa ako imaš toliko vremena na raspolaganju, a ti slobodno kreni, samo se bojim da kad završiš, toj tvojoj drugarici ti dokumenti verovatno neće više biti važni...

Hvala na odgovoru. Mislim da nemam toliko vremena, tako da stavljam tačku na ovu temu.
 
Odgovor na temu

Mystery_Man
Mystery_Man

Član broj: 45697
Poruke: 113

Sajt: www.sreckotech.com


+5 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom11.02.2015. u 17:50 - pre 111 meseci
CB-Locker nema leka od njega, jedino da se plati moze se obisati ali ipak nanese stete.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom11.02.2015. u 17:53 - pre 111 meseci
Kad procitam ovakav neki slucaj, ne mogu a da ne izvucem zakljucak da je najbolja zastita stalno bekapovanje podataka, narezivanjem istih na DVD.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom11.02.2015. u 21:48 - pre 111 meseci
Tako je. Backup je najbolji metod zaštite podataka. Samo, toga se setimo posle havarije.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom16.02.2015. u 12:17 - pre 111 meseci
Nekome ce mozda ovo pomoci.
Decrypt your files damaged by CTB Locker Virus
https://curah.microsoft.com/29...es-damaged-by-ctb-locker-virus

pozdrav
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom16.02.2015. u 12:20 - pre 111 meseci
Trendmicro blog - savet
http://blog.trendmicro.com/tre...mium-feature-extends-deadline/

Citat:
Protection Against Crypto-Ransomware

The first line of defense in staying protected against this new type of ransomware is knowing how to properly discern spammed emails from legitimate ones. Though some emails may look legitimate in nature, it’s always best to check the sender’s address, subject line, and of course email contents for anything that appears suspicious.

Always remain cautious when dealing with unfamiliar files, emails, URLs, and most especially, email attachments. While it might be tempting to take the “free decryption” bait and pay the ransom, there is no guarantee that the cybercriminals will actually decrypt your files and have everything back to normal.

Users should also remember to routinely back up their data. The 3-2-1 principle should be in play: three copies, two different media, one separate location.
 
Odgovor na temu

asmir004
Asmir Mujagic
Lukavac, BIH

Član broj: 244961
Poruke: 18
5.149.67.*



Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom05.06.2015. u 14:05 - pre 108 meseci
Pozdrav svima

Imam slican problem na svom racunaru. Antivirus nije nista reagovao da je pronasa bilo kakav virus, ali ipak sam primijetio da nemogu otvoriti pojedine fajlove.
Dakle u nekim folderima su fajlovi normalni i mogu se otvoriti, dok u drugim folderima to nije moguce uraditi. Pomislio sam da cu pri formatiranju i instalaciji sistema rijesiti problem, mada je sve ostalo isto, jer su podatci svi bili na drugoj particiji.
Pokusao sam sa raznim antivirusnim alatima da otrkijem barem o cemu je rijec, ali mi nije poslo za rukom. Od svega su mi najzalivije slike od dijeteta kojih ima mnogo od rodjenja i nemogu niti jednu da otvorim.

Ako netko ima savjet sta da radim ili barem sta da pokusam bio bih jako zahvalan.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom05.06.2015. u 20:05 - pre 108 meseci
Citat:
asmir004: Pozdrav svima

Imam slican problem na svom racunaru. Antivirus nije nista reagovao da je pronasa bilo kakav virus, ali ipak sam primijetio da nemogu otvoriti pojedine fajlove.
Dakle u nekim folderima su fajlovi normalni i mogu se otvoriti, dok u drugim folderima to nije moguce uraditi. Pomislio sam da cu pri formatiranju i instalaciji sistema rijesiti problem, mada je sve ostalo isto, jer su podatci svi bili na drugoj particiji.
Pokusao sam sa raznim antivirusnim alatima da otrkijem barem o cemu je rijec, ali mi nije poslo za rukom. Od svega su mi najzalivije slike od dijeteta kojih ima mnogo od rodjenja i nemogu niti jednu da otvorim.

Ako netko ima savjet sta da radim ili barem sta da pokusam bio bih jako zahvalan.


1.) da li si radio nešto na windowsu u poslednje vreme, nešto instalirao....?
2.) koji ti je windows u pitanju?
ovako ad-hok probaj ovo. mrzi me da prevodim, ali razumećeš
On the Security tab click Advanced
On the Owner tab
Select your account if it isn't already and
Check "Replace owner on subcontainers and objects"
Click OK twice (close all dialogs)

That sets you as owner of every folder and file on the drive

In Explorer, right click the drive in question and select Properties

On the Security tab add your account if it is not already there and set Full Access
Click Apply
Click Advanced
Check "Replace permission on all child objects with......"
Click Apply
 
Odgovor na temu

asmir004
Asmir Mujagic
Lukavac, BIH

Član broj: 244961
Poruke: 18
5.149.67.*



Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom06.06.2015. u 10:35 - pre 107 meseci
Prije mjesec dana nego mi se ovo desilo istekla mi je licenca od Kaspersky IS, te sam instalirao free Avast. Nesto se i nesjecam da sam poslije instalirao jos nesto.
Koristim WIN XP ali sam pokusavao sa kopiranjem fajlova i na WIN7 i pokusao uraditi navedeno ali mi nije polazilo za rukom.
Pokusao sam fajlove otvarati i na Linux sistemu ali opet isto
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom06.06.2015. u 11:15 - pre 107 meseci
Probaj jednokratno čićenje sa ComboFix pri instalaciji trazi da privremeno isključiš druge antivirusne programe Avast until restart , tražiće i backup registrija ali i to ignoriši jer je podrška od MS završena za XP

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

 
Odgovor na temu

asmir004
Asmir Mujagic
Lukavac, BIH

Član broj: 244961
Poruke: 18
*.PPPoE-5201.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom08.06.2015. u 14:46 - pre 107 meseci
Upravo sam odradio čišćenje sa ComboFix-om te opet nista nisam uspio otvoriti :(

Pokušavao sam i sa recovery programima ali ni sa njima nisam uspio izvuci čitljive fajlove.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom09.06.2015. u 15:09 - pre 107 meseci
Citat:
asmir004: Upravo sam odradio čišćenje sa ComboFix-om te opet nista nisam uspio otvoriti :(

Pokušavao sam i sa recovery programima ali ni sa njima nisam uspio izvuci čitljive fajlove.


hajde da predložim i ovo, mada nisam uveren da će pomoći, ali ne košta ništa da probaš. Probaj par tih fajlova da snimiš na usb i onda probaj da ih otvoriš na nekom drugom računaru, ali koristi i neki program za povratk fajlova, ako treba.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Veliki Problem sa virusom09.06.2015. u 15:25 - pre 107 meseci
A kakvu poruku dobiješ kad pokušaš da otvoriš te fajlove? I da li su to stvarno fajlovi tog tipa, da nije na primer Word document kojem je ekstenzija promenjena u jpg ili nešto slično? Da li uopšte vidiš koje su ekstenzije tih fajlova, ili se orjentišeš samo prema ikonici koju Windows pridruži tim fajlovima?
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Veliki Problem sa virusom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7666 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.