Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom

[es] :: Windows desktop :: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom

[ Pregleda: 6037 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom09.01.2015. u 17:42 - pre 112 meseci
Imam jedan problem sa novim kompjuterom, trenutno mu pristupam preko TeamViewera.
Sveze je instaliran Windows. Disk sa OS je pouzdan, instalirao sam ga na vise kompjutera, svuda radi ok.

Medjutim, na ovom racunaru, Windows se cesto ugasi/resetuje.
Nema neke veze koji je program pokrenut, vec sam od sebe, a najcesce ujutru, komp se resetuje. Prethodno malo zabrunda iz kucista.
Nakon toga u BIOSu da onu informaciju da je Win pogresno ugasen (Windows has recovered from an unepected shutdown) i onda se normalno pokrene.
Onda se ili ubrzo ponovo ugasi ili radi neko duze vreme, dok ga korisnik sam ne ugasi.

Kablovi su provereni, svi su dobro prikljuceni.
Onda sam pokrenuo Memtest, nije nasao ni jednu gresku.

Sta sam treba da uradim?
Postoji li neki log fajl gde se smetaju informacije o greskama
ili da instaliram mozda neki program koji ce snimati rad?

Code:
Procesor: QuadCore AMD Sempron 3850, 1300 MHz (13 x 100)
Maticna ploca: Asus AM1M-A  (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Memorija: 4.0 GB (3.43 usable) - 3520 MB  (DDR3-1600 DDR3 SDRAM)
Opertivni sistem: Windows 7 Ultimate SP1
BIOS: verzija 0602
Snaga napajanja: 400W


Ne znam da li ima neke veze, jedan USB slot pozadi ne radi, pa je mis prikljucen preko prednjeg prikljucka.

 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
178.216.72.*



+589 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom09.01.2015. u 17:51 - pre 112 meseci
Uzrok može biti i hardverski.
Nov komp a već ne radi jedan USB?
Ko onda garantuje da nema i neki hladan lem?
Kažeš, najčešće ujutru se gasi? Meni to upravo liči na hladan lem ili možda neki od elektrolitskih kondezatora oko procesora (pošto sam imao takav problem ne jednom kompu ali sa starijom pločom gde je uzrok takvog kvara bio elektrolit).
Eto, čisto da ti sugerišem kao mogućnost.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom09.01.2015. u 18:22 - pre 112 meseci
Slažem se da je problem najverovatnije hardverski, možda matična ploča, moguće i/ili napajanje. Teško da ćeš videti u nekom Windows logu... ako već kažeš da je kompjuter nov, ja bih ga odmah vratio nazad/reklamirao.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom09.01.2015. u 22:23 - pre 112 meseci
Vracaj to gde si kupio i uzimaj drugi,ako je pod garancijom.Nemoj nista ispitivati.Tu moze biti dosta razlog,ali zasto ti da lupas glavu dao si pare za ispravan komp,onda treba i da ga dobijes.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.01.2015. u 13:24 - pre 112 meseci
Citat:
Branko.R:
Nov komp a već ne radi jedan USB?
Ko onda garantuje da nema i neki hladan lem?
Kažeš, najčešće ujutru se gasi?


Nemam pojma sta je hladan lem :)
Najcesce se gasio ujutru, ali evo juce je i u toku dana, tj. bio je zagrejan.

Sto se tice USB, to mi je bilo skroz cudno, nego nisam hteo da razvodnjavam svoj pocetno pitanje.
Stvar je u ovome.
Kad ubacim mis u taj USB, mis ne radi. Ovo kazem za rad u Windowsu.
Ali kad pokrenem Safe Mode (da bih promenio boot sekvence), onda mis radi!
To mi je skroz cudno i ne znam kako da objasnim sebi??
Posumnjao sam na neke drajvere, ali kakvi su to drajveri za misa, nema toga, samo ga ustekas i on bi trebao da radi...

Citat:
Miroslav Jeftić:
ako već kažeš da je kompjuter nov, ja bih ga odmah vratio nazad/reklamirao. :)

Citat:
jolemisa: Vracaj to gde si kupio i uzimaj drugi,ako je pod garancijom.

Stvar je u tome sto sam ja hteo da budem siguran da nije neki softverski problem.
Jer sam razmisljao da bi se u servisu zakacili za to, u smislu
"niste dobro instalirali sistem, drajvere, ovo-ono".
Pa tek kad sam siguran da je u pitanju hardverski uzrok, onda mogu u servisu da insistiram da poprave, zamene ili sta vec.

U svakom slucaju, preporucicu vlasniku da ga ponese u servis.
Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.01.2015. u 14:13 - pre 112 meseci
Drugo bi bilo da ti izbaci plavi ekran ili tako nešto, da Windows baguje ili resetuje, ali da se kompjuter fizički ugasi u sred rada, to teško da može biti greška u operativnom sistemu, bar takvu još nisam video.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.01.2015. u 14:18 - pre 112 meseci
Moze biti svasta...Ali ipak da se vratimo na taj USB koji ne radi. Obicno kada crkne USB, crkne kontroler, tj. svi. U slucaju da ti ne radi samo taj jedan, moze biti da je konektor u losem stanju i da se neki pinovi dodiruju medjusobno ili na masu i to moze biti uzrok sto se racunar odjednom ugasi. Proveri taj port nazad. Ako je crko SMD osigurac, nacesce zbog neispravnog USB uredjaja, onda nema veze, tj, nije on uzrok tom problemu.

Ako ipak sam USB kontroler zeza, onda ga, probe radi, disable-uj u BIOS-u i vidi kako se ponasa. Mis mozes u PS2 ili nabavis neku PCI to USB karticu.

Proveri temperaturu CPU, Chipset-a i g. kartice...

Kao sto su rekli, ako je u garanciji komp, reklamiraj.

Ugasi mu hibernaciju, sleep...Mozda krene da sleep-uje i tu iz nekog razloga krashuje....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.01.2015. u 15:13 - pre 112 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Drugo bi bilo da ti izbaci plavi ekran ili tako nešto, da Windows baguje ili resetuje, ali da se kompjuter fizički ugasi u sred rada, to teško da može biti greška u operativnom sistemu, bar takvu još nisam video. :)

Nisam ni ja, al pomislih mozda ovde ima nekog ko se susreo sa takvim problemom :)

Citat:
gilopile:
Ali ipak da se vratimo na taj USB koji ne radi. Obicno kada crkne USB, crkne kontroler, tj. svi. U slucaju da ti ne radi samo taj jedan, moze biti da je konektor u losem stanju i da se neki pinovi dodiruju medjusobno ili na masu i to moze biti uzrok sto se racunar odjednom ugasi. Proveri taj port nazad. Ako je crko SMD osigurac, nacesce zbog neispravnog USB uredjaja, onda nema veze, tj, nije on uzrok tom problemu.

Mene buni to sto USB radi u BIOS-u, ali ne i u Windowsu.
A posto ne znam sta je CMD, niti sam siguran da bih znao da protumacim temperaturu :)
reci cu vlasniku da ga nosi u servis.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.01.2015. u 22:02 - pre 112 meseci
Ako to zabrundi na pocetku kao st kazes,mogao bi proveriti kontakte od kablova na HDD-u,ili probaj recimo HD Tune,ali pusti na sporo skeniranje,a ne na brzo,da HDD nema bad sektora i s tim programom mozes proveriti i temperaturu HDD-a.Ako bude sve u redu,mogao bi probati i sa Ram memorijom,Prvo sa po jednim stapom.pa posle da im zamenis mesta na slotovima,posto si napisao da imas 4 GB,pretpostavljam da su 2 po 2GB.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom11.01.2015. u 08:10 - pre 112 meseci
HD Tune bih mogao da probam, zaboravio sam na to.
Mesto memorije ne bih menjao, jer mi se cini da bih otvaranjem kucista izgubio garanciju.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom30.01.2015. u 09:54 - pre 111 meseci
Samo da javim da je problematicni kompjuter prestao da se gasi, sam od sebe.
Iako sam nagovarao vlasnika da ga ponese na reklamaciju, on nije hteo.
Mislim da gresi, ali sta sad...
Hvala svima koju su ucestvovali u temi.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom01.02.2015. u 17:56 - pre 111 meseci
Moguće da je krš napajanje, ako je neko kung-fu koje dolazi sa nekim noname kućištem. Ja sam se tako isto jednom davno doduše opekao, nov računar povremeno nije hteo da se upali, i napajanje bi čudno kliknulo prilikom paljenja. Odeo ga u radnju, oni tamo rekoše da je njima radio normalno 24h, nakon toga ni meni se više nije dešavalo to sa paljenjem, ali je zato nakon godinu dana, tek što je istekla garancija, napajanje riknulo i spalilo ploču, modem, hard itd. - šteta €150+.

Tako da taj vlasnik greši, al šta ćeš.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.02.2015. u 06:58 - pre 111 meseci
Da li bi neko mogao da mi protumaci ovaj plavi ekran?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.02.2015. u 07:09 - pre 111 meseci
Pa mozda drajver ,windows ostecen.Kucas u google STOP: 0x0000007E

http://support.microsoft.com/kb/330182
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.02.2015. u 07:41 - pre 111 meseci
Znam to, nego me je zanimalo da li je to mozda povezano sa pocetnim problemom?
Jer mi BSOD deluje kao tipicno softverski problem, a kroz temu je preovladavalo misljenje da je nesto hardverski...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.02.2015. u 09:07 - pre 111 meseci
Zeza drajver za ATI grafičku karticu. Uđi u Safe mode with networking pa skini novi drajver za tvoju grafičku deinstaliraj stari, pa instaliraj taj novi.

Probaj i ovo: http://windows7themes.net/en-u...g-sys-blue-screen-errors-bsod/
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom10.02.2015. u 09:39 - pre 111 meseci
Ok. Kompu pristupam preko Team Viewera, pa cu videti sta mogu da uradim.
Javicu rezultat.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom12.02.2015. u 15:21 - pre 111 meseci
Čisto informativno, možeš da koristiš i ovaj Utility, za pregled MiniDump-ova. Nije problem ni da se iskopiraju na drugi komp, pa polako da se vidi šta je šta.

http://nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom13.02.2015. u 10:05 - pre 111 meseci
^ Ovo izgleda kao koristan program, pogledacu kako radi.

Inace, izbrisao sam drajvere koji su ranije bili instalirani sa DVD,
instalirao sam nove sa sajta proizvodjaca i za sad je sve ok.
U poslednjih par dana, komp se nije nijednom ugasio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Cesto gasenje novog kompjutera sa novim Windowsom

[ Pregleda: 6037 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.