Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?

[ Pregleda: 2471 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?05.01.2015. u 19:31 - pre 112 meseci
Gledam pored sebe racunar, a jos uvek mi je tesko da poverujem - kompletan novi racunar za kancelariske potrebe sa legalnim Windows8, misem i tastaturom za 150 evra. Nekad sam samo za legalan XP Pro morao da doplatim toliko. Tu ce sad da se instalira OpenOffice i eto ga, troskovi legalnog softvera tacno 0 dinara. A taman sam bio poceo da razmisljam kako sve sto treba u kancelariji moze da radi na Linuksu, a ono nema potrebe kad je i Windows besplatan. Microsoft daje taj Windows 8 besplatno uz jeftine racunare do neke granice mozda 150 evra ili dolara, kako mu linuks i android ne bi preuzimali korisnike. Koliko sam primetio, jedini uslov je ako se koristi Internet Explorer da podrazumevani pretrazivac bude Bing, a ako se koristi Firefox ili Chrome onda ni tog uslova nema. Ja pripadam toj generaciji koja pamti kada se Internet Explorer godinama naplacivao i to skupo, pa je odjednom postao besplatan i pitam se da li je moguce da je Windows sledece na redu sta ce da krene istim vec vidjenm putem. Ili tu postoji neka kvaka koju ja u ovom trenutku ne vidim?



Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?05.01.2015. u 19:48 - pre 112 meseci
Ako se dobro sećam, već doplata za Win 7 Home Premium nije bila ništa specijalno, 150e su bile samo Professional verzije. Windows 8 kada se tek pojavio bio je između 10$ i ~25$ doplate ako si već imao legalni Win 7, ovo mi deluje samo kao sledeći korak.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?05.01.2015. u 20:55 - pre 112 meseci
Windows 8.1 with Bing dobijaju proizvođači kompjutera po ceni vrlo povoljnoj. Kako sam načuo ta je cena vrlo blizu nuli. Imao sam priliku da malo razgledam jedan *in*in računar, sa legalnim Windowsom 8.1 sa bingom, postoji skrivena particija sa bekapom OS od nekih 18 Gb.
Pošto sam imao druga posla na tom računaru nisam provalio kako se vraća sistem, verovatno windows bekap ili nešto slično.
Izgleda da definitivno Windows postaje poprilično jeftiniji.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?05.01.2015. u 21:27 - pre 112 meseci
Da, prakticno dzaba. Npr. koliko sam shvatio sve laptop masine koje kostaju oko 30-ak hiljada a imaju pri tome i Windows 8.1 na sebi... u pitanju je ta Bing verzija.
Pretrazivac u IE mozete da izmenite. Bitno je da ga proizvodjac ne promeni. To su uslovi. Jaka stvar taj Bing mislim... :/

http://blogs.windows.com/blogg...ld-lower-cost-windows-devices/

http://blogs.windows.com/blogg...oughts-on-day-1-of-build-2014/
Citat:
To accelerate the creation of great mobile devices running Windows and grow our number of users, we announced today that Windows will be available for 0 dollars to hardware partners for Windows Phones and tablets smaller than 9” in size. This offering also enables hardware partners to provide their customers a one-year subscription to Office 365. These steps will help our partners to deliver the rich experience of Windows plus best-in-class hardware, software and services to consumers at affordable prices.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 w/BING - da li to windows postaje besplatan?

[ Pregleda: 2471 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.