Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rad u nemačkoj,pitanje u vezi vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Rad u nemačkoj,pitanje u vezi vize

[ Pregleda: 1371 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Rad u nemačkoj,pitanje u vezi vize26.12.2014. u 20:56 - pre 112 meseci
Srdačan pozdrav svim članovima foruma.

Unapred se izvinjavam ukoliko slična tema postoji negde,ali ja nisam našao ništa konkretno vezano za moju situaciju.

Uglavnom priča kaže sledeće

Desilo se to da sam našao posao u Hamburgu,sve je super,ugovor potpisan sa obe strane,sve paše,uslovi,mesto,plata apsolutno je sve u najboljem redu.
E sad,posle praznika treba da se upustim u pravljenje vize i poenta svega toga je da sam se ja bukvalno preplašio svega toga i više mi ništa nije jasno.
Sve živo i ne živo me buni..kao prvo buni me situacija sa visoko kfalifikovanim radnicima koji izgleda veoma lako dobijaju vizu a čitajući mnogo foruma i tema,shvatio sam da je mnogo ljudi odbijeno.

Direktor mi je rekao da ne bi smeo da bude nikakav problem prilikom dobijanja vize jer zbog mog iskustva i kfalifikacija za posao za koji sam ja potpisao,on ne može da nadje radnika..tj ne može da nadje dovoljno kvalifikovanu osobu za taj posao,jedino mu ja pašem.

Ja nisam visoko kvalifikovan,imam srednju školu (elektrotehničar automatike) 23 godine, po koji certifikat,i 5 godina radnog iskustva na popravci mašina za koje njemu treba mehaničar.

Mene bune sva ona silna obrazloženja ambasadi,koje sam čitao na raznim temama..tima zašto baš neko iz druge zemlje..zašto moram praviti vizu kada tamo apliciram za radnu dozvolu i boravišnu s obzirom da već imam ugovor..a najviše me buni što imam prijatelja koji je otišao turistički i ostao tamo,dobio momak radnu i boravišnu i sasvim veselo živi bez da je napravio korak na našu zemlju.

Ja bi srdačno zamolio,ako je neko ovo sve prošao..tj taj proces od dobijanja vize pa na dalje,samo u kratkim crtama da mi opiše (da me uteši) :D
Bilo bi mi jako krivo da propustim ovakvu priliku zbog svog ne znanja i sopstvene greške,a prilika je bogovska :D

Hvala unapred i još jednom se izvinjavam ako neko mora da se ponavlja jer ja nisam našao odgovarajuću temu,ali stao mi mozak.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Rad u nemačkoj,pitanje u vezi vize

[ Pregleda: 1371 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.