Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Strani državljanin kao jedan od osnivača u DOO

[es] :: Vodič za posao :: Strani državljanin kao jedan od osnivača u DOO

[ Pregleda: 6927 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PreduzetnikNS
Saša Zeković
web development
WebUp
Novi Sad

Član broj: 315308
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.

Sajt: webup.rs


+1 Profil

icon Strani državljanin kao jedan od osnivača u DOO17.12.2014. u 10:21 - pre 113 meseci
Pozdrav svima,


Imam pitanje i otvaram novu temu, iako postoji slična, ali u toj temi nisu dobijeni odgovori na sva pitanja.

Da li neko ima iskustva u otvaranju DOO sa više osnivača gde je jedan od osnivača strani državljanin (nema nikakve veze sa Srbijom) i ne može LIČNO da prisustvuje potpisivanju otvaranja DOO, osnivačkog akta i slično.


Išao sam do APR-a, gde je službenik bio prilično ljubazan i pričao mi o primerima iz njegovog iskustva, ali za tačnije detalje ne zna i detalji (uputstva) ne postoje na sajtu APR.


Ono što znam, potrebno je OVLAŠĆENJE overeno u nekoj od institucija u toj zemlji zaduženoj za ta pitanja, ali ne znam ni šta treba da piše na tom ovlašćenju, jer može biti ovlašćenje za osnivanje, rukovođenje računa u banci, potpisivanje osnivačkog akta, da li ne kog zna ŠTA TAČNO treba da piše u ovlašćenju?? Koji podaci od korisnika ovlašćenja (moji) su potrebni? Takođe je potreban originali dokument, kopija nije moguća, znači onda bi se i to ovlašćenje trebalo slati poštom ili slično.


Onda sledeći korak je uplata osnivačkog kapitala u banci, gde je isto potrebno da banka primi uplatu direktno od osnivača (stranog državljanina) putem međubankarske transakcije, da li neko ima iskustva i sa ovim??



Ako imate bilo kakve podatke, napišite, jer je ovo velika nepoznanica i nigde se ne mogu pronaći TAČNE informacije.

WebUp.rs
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Strani državljanin kao jedan od osnivača u DOO17.12.2014. u 10:30 - pre 113 meseci
Raspitaj se (ili još bolje završi) kod agencije ili advokata koji se time bave.
Uglavnom to bude jeftinije i bezbolnije nego da trošiš vreme i živce.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Strani državljanin kao jedan od osnivača u DOO

[ Pregleda: 6927 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.