Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)

[es] :: Video produkcija :: Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)

[ Pregleda: 5070 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akibono
beograd

Član broj: 79053
Poruke: 195
95.180.9.*



+3 Profil

icon Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)17.12.2014. u 00:47 - pre 112 meseci
Razmisljam se izmedju i5 i i7 procesora za video montazu, i pored toga me zanima da li grafika igra veliku ulogu kad je real time Full HD materijala (1920 X 1080) u pitanju? Sta je bolje u ovom slucaju nVidia ili Radeon, i da li je ram graficke karte kljucna stavka ili mogu da idem sa kartom koja ima nesto manji ram (1gb ili ispod toga)? Zapravo isao bih na varijantu sa jacim procesorom (intel i7) i sa slabijom grafickom kartom jer mi treba iskljucivo za rendanje i preview video materijala (Full HD). Kakvo je vase misljenje po ovom pitanju, da li je usko grlo kod ovog pitanja u procesoru ili u grafici, ili pak u kombinaciji ove dve stvari? hvala

ps. na nekom forumu sam nasao da je radeon bolja za editing a nVidia bolja za gejming, pa ako neko zna nesto o tome...
 
Odgovor na temu

akibono
beograd

Član broj: 79053
Poruke: 195
95.180.9.*



+3 Profil

icon Re: Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)17.12.2014. u 00:52 - pre 112 meseci
inace radim u Premieru, Vegasu i Afteru...
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
89.111.250.*



+15 Profil

icon Re: Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)10.01.2015. u 10:37 - pre 111 meseci
Citat:
akibono:
Razmisljam se izmedju i5 i i7 procesora za video montazu, i pored toga me zanima da li grafika igra veliku ulogu kad je real time Full HD materijala (1920 X 1080) u pitanju? Sta je bolje u ovom slucaju nVidia ili Radeon, i da li je ram graficke karte kljucna stavka ili mogu da idem sa kartom koja ima nesto manji ram (1gb ili ispod toga)? Zapravo isao bih na varijantu sa jacim procesorom (intel i7) i sa slabijom grafickom kartom jer mi treba iskljucivo za rendanje i preview video materijala (Full HD). Kakvo je vase misljenje po ovom pitanju, da li je usko grlo kod ovog pitanja u procesoru ili u grafici, ili pak u kombinaciji ove dve stvari? hvala

ps. na nekom forumu sam nasao da je radeon bolja za editing a nVidia bolja za gejming, pa ako neko zna nesto o tome...



Uzmi i7, 4790k ima dobru cijenu. Prema misljenjima profesionalaca, CPUima mnogo vecu ulogu nego GPU, tako da to neka ti bude prioritet. Full HD zahtijeva mnogo RAMa, znaci minimum 16 giga, mada ce i 8 posluziti za pocetak. Graficku nadji neku srednje klase, nemoj previse para bacati na nju. Neka ima bar giga RAMa, ja bih uzeo nVidiju zbog CUDA-e, mada i ATI ima neke fazone koje pomazu u procesiranju.


Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

akibono
beograd

Član broj: 79053
Poruke: 195
95.180.22.*



+3 Profil

icon Re: Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)19.09.2015. u 14:45 - pre 103 meseci
nesto izmedju ove dve grafike, koja je bolja?
http://www.msi.com/product/vga...2GD3V2.html#hero-specification
vs.
http://www.msi.com/product/vga/N730-2GD3.html#hero-specification
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Najbolja konfiguracija za video editing (procesor ili grafika)

[ Pregleda: 5070 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.