Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi

[es] :: Elektrotehnika :: Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strujab

Član broj: 326677
Poruke: 4
*.nosbih.ba.



Profil

icon Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi12.12.2014. u 17:13 - pre 113 meseci
Postovani, zanima me dal je neko projektovao il izvodio instalaciju stubisne rasvjete u stambenoj zgradi ( 8 spratova ) pomocu senzora pokreta u kombinaciji sa stubisnim tasterima i automatom. Mene konkretno zanima kombinacija i sa senzorima i sa tasterima, u slucaju da zakaze senzor pokreta, da se rasvjeta moze ukljuciti i pomocu tastera, naravno da se pali po spratovima, jer u zgradi ima lift i vecina stanara ce koristiti lift, tako da svjetlo treba da se pali po spratovima a ne komplet. Ja sam razradio semu sa senzorima pokreta, i sa tasterima i automatom, al na nacin da se pomocu grebenaste sklopke 1-0-2 bira opcija paljenja svjetla il pomocu senzora il tasterima. Investitoru je neko rekao da je negdje vidio da to radi zajedno, i senzori i tasteri, pa me zanima dal je neko imao iskustvo sa ovim vidom instalacija, i ako jeste na koji nacin ovo elegantno rijestiti. Napominjem da se svjetlo treba paliti po spratovima.
Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

dvp
Beograd

Član broj: 304229
Poruke: 242
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi12.12.2014. u 22:17 - pre 113 meseci
Nije mi poznato da je neko na taj način to projektovao kao ni izvodio.
A što se tiče rešenja ... moguće je. Da li je ''elegantno''? Zavisi šta pod tim podrazumevaš?
Rešenje uvodi neke komplikacije definitivno.

Prvo da te pitam nešto od čega zavisi i rešenje.
Da li planirao 1 senzor koji će da pali grupe svetiljki ili da svaka svetiljka ima svoj senzor?

Nadam se da shvataš da ako svetlo pališ po spratovima biće ti potrebno 8 stepenišnih releja +
verovatno 1 za samu vertikalu stepeništa i + da se predvidi da svaki relej uključuje uz svoj sprat i zajedničku vertikalu.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.159.37



+333 Profil

icon Re: Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi13.12.2014. u 07:13 - pre 113 meseci
Ja sam rjesavao nesto slicno.
Svaki sprat svoj vremenski relej ( stubisni automat) + 1 za stepeniste.
Na svakom spratu tasteri + 2-3 detektora pokreta.
Jedan vod napajanja 5x4 mm2, na svakom spratu RT sa osiguracem za taj sprat.
Sa te RT napajam i TV pojacavace ( na svakom 3. spratu).
Beznaponski kontakti detektora pokreta paralelno tasterima.
Radi to fino.
 
Odgovor na temu

strujab

Član broj: 326677
Poruke: 4
81.93.67.*



Profil

icon Re: Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi13.12.2014. u 10:21 - pre 113 meseci
Naravno da mora stubismi automat na svaki sprat,a senzor pali grupu sijalica na spratu
 
Odgovor na temu

strujab

Član broj: 326677
Poruke: 4
81.93.67.*



Profil

icon Re: Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi13.12.2014. u 11:17 - pre 113 meseci
I ja sam nesto tako razmisljao,samo sam mislio da posle auzomata stavim kontakter pa da na njega vezem auzomat i senzore,a to sam mislio uraditi sa senzorima sa vremenskim podesenjem pa kad senzor odreaguje,ukljuci rasvjetu da ista radi koliko je vrijeme podeseno na senzoru,da ne ide preko automata,e sad ne znam dal je to izvodljivo sve povezazi u paralelu. I ne bi isao sa stubisnom vertikalom vec bi po jedan podest vezao na sprat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Projektovanje stubisne rasvjete u stambenoj zgradi

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.