Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora

[es] :: Laptopovi :: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora

[ Pregleda: 2379 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hpdv6

Član broj: 326607
Poruke: 3



Profil

icon Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 17:51 - pre 114 meseci
Treba mi mala pomoć...Moj laptop je imao malu nezgodu i sada ekran ne radi tj. oštećen je tako da jedino zamena može da pomogne. Pošto se radi o modelu HP Pavilion dv6, sa kojim sam od kupovine imala veoma loša iskustva i bezbroj kvarova i nemam nameru da ulažem više ni dinar - zamena ekrana ne dolazi u obzir.
Kao prelazno rešenje povezala sam laptop na eksterni monitor i to fino funkcioniše ali mi ovaj oštećeni monitor koji je delimično crn delimično u svim bojama duge poprilično smeta i odvlači pažnju.
Pitanje je sledeće: Ako se upustim u avanturu demontaže oštećenog ekrana i na laptop povežem samo eksterni monitor ima li ikakve šanse da to funkcioniše? Svaki predlog je dobrodošao!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 17:54 - pre 114 meseci
Nema razloga da ne funkcioniše.
 
Odgovor na temu

hpdv6

Član broj: 326607
Poruke: 3



Profil

icon Re: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 17:59 - pre 114 meseci
Hvala na brzom odgovoru! Nadam se da ću se konačno rešiti ovog blještavog ekrana..-)
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.critical.cat.



+200 Profil

icon Re: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 18:02 - pre 114 meseci
Nema razloga da ga demontiraš, imaš opciju da ga isključiš: Kontrolna tabla\Sve stavke kontrolne table\Ekran\Rezolucija ekrana pa u opciji ekran odaberi eksterni.
 
Odgovor na temu

hpdv6

Član broj: 326607
Poruke: 3



Profil

icon Re: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 18:14 - pre 114 meseci
Citat:
adler4s: Nema razloga da ga demontiraš, imaš opciju da ga isključiš: Kontrolna tabla\Sve stavke kontrolne table\Ekran\Rezolucija ekrana pa u opciji ekran odaberi eksterni.


adler4s hvala puno! Toliko me je nervirao ekran da mi je jedino padalo na pamet da ga fizički uklonim i to poprilično nasilno. Suptilnija rešenja mi uopšte nisu padala na pamet! Hvala još jednom, problem je konačno rešen.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 20:53 - pre 114 meseci
Takođe imaš opciju da isključiš integrisani monitor, preklopiš ga, i koristiš laptop kao small form factor desktop računar, sa USB/wireless tastaturom, i mišem + naravno, već pomenutim, eksternim monitorom... Pre toga ćeš u "Power options" trebati da podesiš da se laptop ne iskljčuje, niti ide u standby/sleep/hibernate režim kada se preklopi monitor laptopa.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora08.12.2014. u 21:00 - pre 114 meseci
Ima srece sto displej iole radi.Ja na toshibi dok nisam demontirao monitor nisam mogao da aktiviram eksterni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Demontaža monitora na laptopu i priključivanje eksternog monitora

[ Pregleda: 2379 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.