Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?

[es] :: Office :: Excel :: Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?

[ Pregleda: 2120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?04.12.2014. u 05:54 - pre 114 meseci
Pre neki dan slučajno primetih ove Slicer-e.
Sjajna stvar.

Baš brzo sa par klikova se može doći do željenog izveštaja, a plus je i pregledno.

E sad, pošto nemam baš nekog iskustva sa tim, kako bi mogao u ovom dole levo sliceru (na slici u prilogu) da mi bude uvek selektovan poslednji dan? Doduše to će ubuduće biti "juče".

Juče recimo kad mi se izvršio i snimio taj izveštaj, selektovao sam 3.12.2014.
Danas se izveštaj osvežio i ostao je selektovan taj isti dan, a trebalo bi da bude poslednji na listi.

Dakle, potrebno mi je da bude odmah pregledno, da se vidi ukupan promet svakog prodavca na jučerašnji dan, a kasnije korišćenjem pivota i slicera da se zalazi dublje u rezultate.




Pored toga, da li je moguće Grand total da bude na vrhu?
Video sam na netu da ima nekog budženja, dodavanjem neke kolone, pa sa subtotalima.... ali mi na kraju to ne ispadne ovako pregledno i lepo kao što je sada.
Problem je kada korisnik uđe dublje u analizu, otvori više čvorišta, što onda mora da skroluje dole jedno 10 000 redova da bi video koliki je ukupan promet

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 04.12.2014. u 07:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?05.12.2014. u 05:59 - pre 114 meseci
Mozda moze makroima?

Kad pokrenem snimanje makroa i kliknem na poslednji datum dobijem ovo

Code:

Sub a()
    With ActiveWorkbook.SlicerCaches("Slicer_INVOICE_DATE")
        .SlicerItems("05.12.2014").Selected = True
        .SlicerItems("04.12.2014").Selected = False
        .SlicerItems("03.12.2014").Selected = False
        .SlicerItems("02.12.2014").Selected = False
        .SlicerItems("01.12.2014").Selected = False
        .SlicerItems("(blank)").Selected = False
    End With
End Sub



Kako bih mogao ovo da iskoristim?
Nešto recimo kao, ako je dan današnji (odnosno meni u stvari treba jučerašnji) onda je true, a u ostalim slučajevima false
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?09.12.2014. u 13:44 - pre 113 meseci
Ovde sam našao kod koji selektuje zadatu stavku u sliceru VBA to change slicer selection current selected item

Sad toj proceduri proslediš naziv slicera "Slicer_INVOICE_DATE" i odgovarajući datum kao tekst. Prema tvom zahtevu jučerašnji datum: Date -1

Radi jednostavnijeg korišćenja, moguće je pozivanje procedure kad se selektuje odgovarajući radni list sa slicerom - Worksheet_Activate() događaj radnog lista . U primeru ja sam tu ubacio i osvežavanje Pivot tabele.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?10.12.2014. u 09:29 - pre 113 meseci
Hvala Predraže, to je to.

Samo sam ubacio kod iz tvog primera, nista nisam prepravio osim imena slajsera, i to radi.

Malo sam se mucio kako da pozovem tu proceduru. U nekim ranijim primerima nisam morao da koristim "Call", a ovde iz nekog razloga sam morao :).

Još samo da pokušam da razumem šta je ovaj kod uradio :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Slicer - kako da bude uvek selektovan poslednji datum?

[ Pregleda: 2120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.