Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297757 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 13:34 - pre 113 meseci
Ima takvih , samo ako hoće. Ja nažalost, samo na tucam.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 13:36 - pre 113 meseci
Ja znam osnovni sa oko 800 reci ali brkam padeze. Ako se ne nadje niko bolji mogu da probam.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 14:36 - pre 113 meseci
Pa i ja sam tu taj konverzacijski nivo uz povremeno brkanje padeža :D bitno da se razume :D ma videćemo možda se neko i nadje :D još nije hitno :D
 
0

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 14:54 - pre 113 meseci
Pisac,

1.Napišite ovima da van bojlera mešate vodu da bi dobili više tople vode,ako smete.

2.Ogovorite na pitanje o mešenju vode u sudovima.

3.Vaš problem sa ženama poturati meni,ne kulturno.

4.Nemojte da me vređate budite učtivi.

5.Pišite na moje ime a ne na Saletovo.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 15:53 - pre 113 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Pa i ja sam tu taj konverzacijski nivo uz povremeno brkanje padeža :D bitno da se razume :D ma videćemo možda se neko i nadje :D još nije hitno :D

posalji meni na mail [email protected]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:05 - pre 113 meseci
Zica49,
Stalno sam ponavljao naročito u početku da se na mesto vodovdne aždaje uvodi elektropumpa,ostalo je manje više isto.
Naročito je važno da se topla i hladna voda mešaju u slavini. Na taj način dobije se OGROMNA ušteda struje i toplote.
Vaš je da razumete da se mešanjem tlople i hladne vode u slavini dobije znatno više tople vode za umivanje
S poštovanjem,
Bora Radar.
 
0

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:07 - pre 113 meseci
Svim kritičarima EZV
Mnogi od vas daju prednost EZV nad bojlerom u prvom ciklusi, a osporavaju u 2 , 3 ...Međutim i u 2, 3... koristi se toplota od prvog ciklusa. Kada se isprazni i poslednji osamdeseti litar vode od 80C, zidovi su vreli i odmah ulazi hladna vodovodna voda koja apsorbuje toplotu, kolika je tolika je, ipak je dobitak i nastavlja se zagrevanje vode.
Kada iz bojlera izađe i poslednji litar mlake vode, bojler je pun hladne vode, sve se rashladi , a ako se čeka 24č, da se skalamerija i voda zagreju pa se ohldi i opet zagreje i tako nekoliko puta do jutra gubitaka ima na pretek. Zato je veći utrošak struje i u samom početku nego kod EZV. Kada se od zagrejane vode iz bojlera upotrebi 10 litara za umivanje, istog momenta uđe toliko hladne vodovodne vode, čiji su molekuli brzi i prolaze kroz otvorenu granicu. Čim se zagreju molekuli hladne vode budu još više agresivniji i jurišaju da još više ugrabe toplote potpomognuti pritiskom ulazeće hladne vode od oko 5 Bar.
Iz opisanofg se vidi da EZV meša toplu i hladu vodu u slavini i na taj nači daje 150 litara više tople vode od bojlera. Kako ste napisali da bojler počinje zagrevanje vode kada je u njemu 50C, treba će mu daleko više struje do 80C. Pod istim uslovina, u EZV se nalazi voda od 80C. ulazeće hladna voda će se sa manje struje zagrejati do 80C.
Kao što se vidi prednost EZV nad bojlerom je evidentna, to svako sebi može da dokaže i sazna istinu ako prevaziće svoju sujetu.
S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:18 - pre 113 meseci
E moj kolega Boro ni tebi nije lako......
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:18 - pre 113 meseci


Evo nagrade , više komada u rezervi
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
+4

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.opera-mini.net.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:24 - pre 113 meseci
Kad vec govorimo o nepoznavanju osnovnih zakona fizike, sta mislite o ovom strajku prosvetnih radnika? Gospoda bi vece plate, a ne uspevaju ucenike da nauce osnovne stvari, pa posle ja sa takvima da se zlopatim po forumu... Ja bih njima plate svima na minimalac (i to im je mnogo, ali da ne cepidlacimo), pa kome odgovara nek radi, a kome ne odgovara ima punu slobodu da svoje znanje i sposobnost dokaze uspehom u privatnom biznisu.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:28 - pre 113 meseci
A ko je kriv za one koji uopste nisu ni isli u skolu?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-3.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:29 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
šef sale:
Kao što se iz priloženog može videti bojler je bomba u kući, tako da je sa te strane Bora u pravu.....
Druga opasnost koja se mnogo češće dešava je strujni udar usled proboja na masu grejača a kod neispravnih instalacija...plastični kazani su tu u prednosti koji su predvidjeni Borinim patentom koliko sam shvatio...

Metalni kazan bojlera je prirodno uzemljen, tako da sam u starim zgradama oko Slavije vidjao da su provodnici uzemljenja sa svih uticnica spojeni i povezani na kazan bojlera. Nije u skladu sa kasnijim propisima, ali radi - metalni kazan bojlera prilicno uspesno stiti od proboja na masu ne siamo kod svog grejaca, vec i ako se proboj desi na sporetu, frizideru, kompjuteru i drugim uredjajima koji imaju uzemljenje. Ugradnjom plasticnog kazana u takvom stanu stvaraju se uslovi da osoba pogine pri spustanju serpe na ringlu, tusiranje da ne pominjem.
Nego, cemu tehnicka diskusija sa osobom koja ne zna koji je stepen iskoriscenja grejaca i negira zakon o odrzanjy energije... Izjasni se prvo po tim pitanjima, da vidimo da li imas makar znanje iz osnovne skole, pa ako nemas cemu onda razgovor o necemu sto je mnogo dalje van okvira tvojih znanja.



Citat:
Nego, cemu tehnicka diskusija sa osobom koja ne zna koji je stepen iskoriscenja grejaca i negira zakon o odrzanjy energije... Izjasni se prvo po tim pitanjima, da vidimo da li imas makar znanje iz osnovne skole, pa ako nemas cemu onda razgovor o necemu sto je mnogo dalje van okvira tvojih znanja.


Daj mi bar neki razlog da diskutujem o stručnim stvarima iz elektrotehike sa bankarskim referentom. Bez uvrede ali zar ne misliš da se malo zanosiš sa nekim stvarima. Iskreno stekao sam utisak da si i ti neki inovator i pronalazač, takvi ljudi sve znaju kad ih pitaš....

Druga stvar misliš da je tačno merenje nečeg u elektrotehnici tako jednostavno, kupiš istrument pa meriš....
Postoji posebna oblast koja se uči u školama i fakultetma, zove se električna merenja....gde se vrše labaratorijska merenja velike preciznosti sa raznim metodama i mostovima....potom se dobijeni rezultati matematički obradjuju kako bi se eliminisale sistemske i prividne greške....tek tada imaš rezultat

Ja tebi ne mogu odgovoriti koliko je nešto jer to zavisi od mnogo parametara, kod grejača od ugradjenog materijala...gubici nisu samo u materijalu već i u elektromagnetnom zračenju, induktivnom otporu, reaktivnoj struji i sl
Dakle svaki grejač daće različti rezultat zbog svojih specifičnosti i oblika u kome je uradjen....

Nisi ni svestan kakvo si komplikovano pitanje postavio.....iako ti se verovatno čini da je odgovor jednostavan na prvi pogled...

BROJ I MERA MOJA VERA..........piše na koricama knjiga iz električnih merenja
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:33 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kad vec govorimo o nepoznavanju osnovnih zakona fizike, sta mislite o ovom strajku prosvetnih radnika? Gospoda bi vece plate, a ne uspevaju ucenike da nauce osnovne stvari, pa posle ja sa takvima da se zlopatim po forumu... Ja bih njima plate svima na minimalac (i to im je mnogo, ali da ne cepidlacimo), pa kome odgovara nek radi, a kome ne odgovara ima punu slobodu da svoje znanje i sposobnost dokaze uspehom u privatnom biznisu.

Ako je ovakvima kao Boro dozvoljeno da idu u školu, onda bi ja povećao prosvetarima plate minimum 10-15 puta i uveo beneficirani radni staž.
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:51 - pre 113 meseci
Zica49 hvala ti unapred :) čim mi stigne šta mora da stigne šaljem ti,hvala ti unapred :)))
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 16:59 - pre 113 meseci
Citat:
Bora Radar:
Svim kritičarima EZV
...
Kao što se vidi prednost EZV nad bojlerom je evidentna, to svako sebi može da dokaže i sazna istinu ako prevaziće svoju sujetu.


Boro, vidi, čitao sam malo tvoje stare poruke da bih video da li si ti neki teški zajebant ili zaista veruješ u to što pričaš i ne kapiraš ništa što ti se kaže. Deluje nažalost da je ovo drugo u pitanju.

No, svejedno, onaj koji je sujetan ovde si upravo ti, jer zašto je tebe uopšte briga što neka tamo neuka marva sa nestručnog foruma ne kapira genijalnost tvog izuma? Napravi ti lepo taj bojler za sebe i uživaj u fantastičnim uštedama i hektolitrima vrele vode zagrejane vrelim zidovima tvog svetskog unikatnog izuma, i svi sretni. Ako napraviš dobre proračune i dokažeš ispravnost tvog razmišljanja možeš to i da patentiraš i kreneš u serijsku proizvodnju ili prodaš licencu, ali to opet nema nikakve direktne veze sa ovim forumom pošto se ovde ne skupljaju neki superpametni ljudi na važnim društvenim ili tehnološkim pozicijama nego manje-više sasvim prosečni zajebanti sa (čast izuzetcima) sasvim prosečnim intelektualnim sposobnostima.

Prema tome zašto ti insistiraš da dobiješ priznanje na ovom forumu kada ti to ništa u životu niti u tvom pronalazaštvu neće pomoći?
 
+1

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 18:17 - pre 113 meseci
Pisac,

Po treći put Vas molim da odgovorite,kao i na poslednje pisanje od jedan do pet.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 18:35 - pre 113 meseci
Darko Nedeljković,

E baš nemate mašte pa rupica se zapušava crevom. U prvoj varijanti tebalo je da crevo ide pored kazana,da se kondezat sliva tamo gde treba.Važno je da nema eksplozije da ne može da ubije mene,a možda bolje tebe.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
gprs-user-93.21.149.83.in-addr.arpa.



+107 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 19:48 - pre 113 meseci
Čitam ova pisanija već danima i nikako da uklavirim zašti Bora nije nagrađen trajnom dodelom stana u odgovarajućoj instituciji.

Ako je Bora iz Beograda (kao što mu stoji u profilu), pod uslovom da se tu rodio i "školovao", teško da bih mogao da utrefim koji je OŠ pohađao, toliko nepismenosti ni jedna beogradska, ni progradska, škola ne može da produkuje, čak i da su nastavnici "štrajkovali" svo vreme njegovog školovanja (minimum procesa rada)
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
+1

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-3.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 19:53 - pre 113 meseci
Nećemo da se ubivamo sa bojleri, treba malo spustiti strasti........
 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat23.12.2014. u 19:53 - pre 113 meseci
Ako bi cela ova priča pila vodu..i kada je neko toliko zagrizao za ideju..pa šta nekoga sprečava da tu svoju ideju realizuje..i obori ceo svet s nogu i zaradi milione i milione eura :D
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297757 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.