Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi backup-a ROM-a

[es] :: Smartphone :: Android :: Pitanje u vezi backup-a ROM-a

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Pitanje u vezi backup-a ROM-a23.11.2014. u 10:48 - pre 113 meseci
Imam jednu nejasnocu u vezi backup-a ROM-a na Android uredjajima.
Da li ja izborom opcije backup and restore mogu da napravim backup celog ROM-a? Ako mogu, cemu onda sluze Titanijum Backup i neki na C... zaboravih ime. Ako je njihova uloga u tome da mogu posle da vratim samo npr jednu aplikaciju kroz recovery a ne ceo ROM, onda me ta opcija preterano ne zanima.




Kada sam napravio backup ROM-a pomocu opcije kao na slici, i npr isprobavam neki drugi ROM, pa mi se on ne svidja, da li stari ROM mogu da vratim kroz istu opciju samo cu umesto backup ici na recovery? Ako mogu, da li to mogu da uradim direktno npr preko sistema 2.3.6 da direktno vratim sliku androida 4.4.4. ili moram to da radim postepeno kao sto sam snimao prvi put nezvanicni ROM, tako sto sam prvo sa verzije 2.3.6 morao da dodjem na verziju 4.1.2 pa tek onda da instaliram neki nezvanicni ROM? Nije mi to jasno, jer i instalacija novog ROM-a se radi putem istih recovery opcija. Ali ako je to slika kompletnog sistema, a ne neka da nazovem nadogradnja, zasto onda nezvanicni ROM-ovi zahtevaju da prvo imas verziju 4.1.2 pa da tek preko nje instaliras novi ROM?


[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 23.11.2014. u 12:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Pitanje u vezi backup-a ROM-a23.11.2014. u 12:18 - pre 113 meseci
Titanijum BAckup pravi koliko znam backup APLIKACIJA.
Obaj backup pravi backup PARTICIJA DISKA (nazovimo ih tako). Recimo napravi: boot.img,cache.yaffs2.img,data.yaffs2.img,system.yaffs2.img ili tako neke fajlove koje posle moze restore da vrati kako je bilo stanje kad si pravio backup.

Kad napravis backup ROM-a,isprobaš novi, onda ti se ne sviđa, onda pomoću restore vratiš šta si backupovao. Ne moraš da vraćaš bilo koji stari sistem, pa postepeno, ovo direktno vraća ono što si backupovao.

Ti si verovatno prvi put morao da dođeš od 2.3.6 do 4.1.2 da bi mogao da instaliras CWM recovery, a posle toga samo instaliraš ROM-ove koje hoćeš. Ako neki želiš da zadržiš, onda ga backupuješ, pa ga vratiš kad ti treba. Verovatno neki ROM-ovi traže da imaš tu verziju recovery-ja da bi mogli da se instaliraju. Nije baš tačno da moraš da se prvo update-uješ na 4.1.2 da bi mogao da instaliraš nezvanični ROM, bitno je da imaš unlockovan boot ili kako se to već zove, da bi mogao da staviš custom recovery, a za to ti moguće treba rootovan telefon, ne sećam se više prvog postupka. Ja sam sa 2.3.5 instalirao prvo 4.0.4, pa 4.1.2, pa 4.2.2, pa 4.4.4... dok sam se zezao sa tim.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Pitanje u vezi backup-a ROM-a23.11.2014. u 12:57 - pre 113 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru, sada su noge stvari jasnije.
Ja se u to ne razumem (sta se nalazi ispod haube), ali vidim da je za sve ROM-ove koje sam ikada instalirao-citaj dva :) pisalo da zahtevaju 4.1.2 verziju a kako ne razumem sustinu drzim se upotstava da ga ne cigliram.

I onda mozes misliti kako kod mene ide instaliranje. Hocu d probam drugi ROM, onda ga vratim na 2.3.6 posto sam to probao i znam da radi bez problema. Onda ga presnimim sa 4.1.2 i onda instaliram ROM koji hocu :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pitanje u vezi backup-a ROM-a23.11.2014. u 13:57 - pre 113 meseci
Verovao ili ne, instaliraces milion ROM-ova, gubiti vreme bzvz i na kraju ces se vratiti na originalni koji je dosao sa fonom :) Hiljadu puta sam se zeznuo tako. Ti custom ROM-ovi ne rade bas na svim modelima telefona isto, tako da...U biti, imaces vise problema nego sa originalnim, provereno. Zato ti je moj savet da ostavis kako jeste i koristis fon sasvim normalno. To sto kazu da su neki brzi...nije bas tacno.

Jbyn4e ti je lepo objasnio proceduru, tako ako bas hoces mozes isprobavati i posle lako RESTORE taj originalni koji si BACKUP-ovao i nema problema.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Pitanje u vezi backup-a ROM-a23.11.2014. u 14:35 - pre 113 meseci
To zavisi od modela do modela telefona. Za popularnije telefone ima vise timova koji se bave prepravljanjem ROM-ova jer svako zeli da se njegov ROM nadje na sto vise telefona. Ne isplati se nesto praviti za 1000 ljudi. Sa druge strane cesto se vidi kako su u pola razvoja jednostavno stali sa razvojem ROM-a i krenuli na neki drugi/noviji jer ako oni ne naprave noviji ROM preci ce korisnici kod konkurencije i sve je to ljudski. Uglavnom ima odlicnoh nezvanicnih ROM-ova, za pojedine telefone, ali sve zavisi od srece. Kada promenite telefon raniji ROM ne znaci da ce biti dobar kao prethodni, za novi telefon.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Pitanje u vezi backup-a ROM-a23.11.2014. u 15:01 - pre 113 meseci
To zavisi od modela do modela telefona.
Tačno tako, i sam kastom rom igra ulogu za svaki tel različito. Ja imam na
xperiji mini pro sk 17 i Cianogen mod 4.4.4 kitkat i ekstra radi, to je
telefon još iz 2011. godine pre toga sam manje verzije kastom roma stavljao
ali mi se ovaj najbolje pokazao. Skoro sam kupio Samsung galaksi kor 2 i
paradoks je da na njemu imam android 4.4.2, a tel je izašao pre par meseci a
da na xperiji imam bolji android.
Hackman
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Pitanje u vezi backup-a ROM-a

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.