Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Napraviti listu iz postojeće liste

[es] :: Office :: Excel :: Napraviti listu iz postojeće liste

[ Pregleda: 2810 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milenkos78
Milenko Kovačević
CTP Studio
ctpzrenjanin.rs
Novi Sad

Član broj: 325046
Poruke: 60
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Napraviti listu iz postojeće liste06.11.2014. u 23:28 - pre 115 meseci


Kako da izvučem listu pomoću jednog kriterijuma, kao u primeru.
Dam mu broj fakture, a on kaže ko je kupac i da nabroji stavke, jednu za drugom za tog kupca
Enco
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste07.11.2014. u 10:44 - pre 115 meseci
Evo ovo ako moze da ti pomogne, pa ti prilagodi svojim potrebama!
Cogito, Ergo, Sum
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste13.11.2014. u 18:20 - pre 115 meseci
Citat:
milenkos78:


Kako da izvučem listu pomoću jednog kriterijuma, kao u primeru.
Dam mu broj fakture, a on kaže ko je kupac i da nabroji stavke, jednu za drugom za tog kupca


Imas u startu jednu gresku. Broj fakture je unikatna vrednost, znaci jedna faktura moze imati jedan broj, to je "primarni kljuc". Ti imas fakturu broj 1 koja se ponavlja vise puta.
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste13.11.2014. u 22:58 - pre 115 meseci
Citat:
2012: Imas u startu jednu gresku. Broj fakture je unikatna vrednost, znaci jedna faktura moze imati jedan broj, to je "primarni kljuc". Ti imas fakturu broj 1 koja se ponavlja vise puta.


Bas zbog toga sto je unikatna vrednost, kada je izberes treba da ti ispise sta ta vrednost tj. koje proizvode povlaci sa sobom. Kada pravis fakturu, postoji jedinstven broj fakture npr. 12/2014 i na toj fakturi mozes ispisati koliko hoces artikala, zar ne??? Zamisli kada neko zeli u sistemu da proveri sta je prodato pod odredjenom fakturom? Kako bi to izlistao?
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

milenkos78
Milenko Kovačević
CTP Studio
ctpzrenjanin.rs
Novi Sad

Član broj: 325046
Poruke: 60
212.200.81.*



Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste14.11.2014. u 12:37 - pre 114 meseci
Upravo ovo što toci reče, ja evidentiram artikle, e a taj artikal pripada fakturi br., drugi artikal isto pripada toj fakturi... Znači i njemu pripisujem isti broj fakture.


Citat:
2012:
Citat:
milenkos78:


Kako da izvučem listu pomoću jednog kriterijuma, kao u primeru.
Dam mu broj fakture, a on kaže ko je kupac i da nabroji stavke, jednu za drugom za tog kupca


Imas u startu jednu gresku. Broj fakture je unikatna vrednost, znaci jedna faktura moze imati jedan broj, to je "primarni kljuc". Ti imas fakturu broj 1 koja se ponavlja vise puta.


Enco
 
Odgovor na temu

milenkos78
Milenko Kovačević
CTP Studio
ctpzrenjanin.rs
Novi Sad

Član broj: 325046
Poruke: 60
212.200.81.*



Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste14.11.2014. u 12:40 - pre 114 meseci
{=IFERROR(INDEX(Evidencija!$M$2:$M$5000;SMALL(IF(Evidencija!$F$2:$F$5000=A$8;ROW(Evidencija!$M$2:$M$5000)-ROW(Evidencija!M$2)+1);ROWS(C$94:C94)));"")}

Ovo mi je rešilo problem, ali skroz. Ni sam ne znam tačno šta radi IFERROR, INDEX, SMALL i ROW, ali radi...
Enco
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste14.11.2014. u 14:44 - pre 114 meseci
Jedan pokušaj objašnjenaj slične formule možeš videti na forumu
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste14.11.2014. u 15:13 - pre 114 meseci
Citat:
toci:
Citat:
2012: Imas u startu jednu gresku. Broj fakture je unikatna vrednost, znaci jedna faktura moze imati jedan broj, to je "primarni kljuc". Ti imas fakturu broj 1 koja se ponavlja vise puta.


Bas zbog toga sto je unikatna vrednost, kada je izberes treba da ti ispise sta ta vrednost tj. koje proizvode povlaci sa sobom. Kada pravis fakturu, postoji jedinstven broj fakture npr. 12/2014 i na toj fakturi mozes ispisati koliko hoces artikala, zar ne??? Zamisli kada neko zeli u sistemu da proveri sta je prodato pod odredjenom fakturom? Kako bi to izlistao?


Jednostavno, ne radi se tako. Ne trpa se sve u jednu tabelu. Podaci se razvrstavaju, onda se po potrebi pretrazuju i spajaju. To su relacione baze podataka i funkcionisu po svojim zakonitostima/logikom.

Artikli su jedan sheet, fakture drugi, komintenti/klijenti/kupci su treci, neki drugi podaci su poseban sheet, a onda se po potrebi pretrazuje sta nam treba i prema zahtavu se uzimaju odredjeni podaci iz svakog sheet-a i spajaju prema potrebi.

Ideja kako je ovde prikazana je potpuno pogresna i neprihvatljiva, pre ili kasnije javice svoje negativnost i stvorice probleme, ALI vi napravite kako ste naumili i cekajte da vam se pojave prve negativnost.

Trebalo bi da resis pretrazivanje po artiklu, pretrazivanje po klijentu, pretrazivanje po datumu i na kraju trebalo bi da resis jednostavno sastavljanje i stampane fakture ili izvestaja za sebe za analizu poslovanja.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Napraviti listu iz postojeće liste14.11.2014. u 21:17 - pre 114 meseci
Citat:
milenkos78:Ovo mi je rešilo problem, ali skroz. Ni sam ne znam tačno šta radi IFERROR, INDEX, SMALL i ROW, ali radi...
Koliko ja vidim ta formula koja ti je riješila problem "skroz" vraća isti rezultat kao što ti je dao @toci (samo je njegova malkice kraća)
=IFERROR(INDEX(roba;SMALL(IF($G$3=kupac;ROW(roba)-1;"");ROW()-5));"")
=IFERROR(INDEX(roba;SMALL(IF(kupac=$G$3;ROW(roba)-ROW(A$1));ROWS(A$1:A1)));"")


 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Napraviti listu iz postojeće liste

[ Pregleda: 2810 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.