Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvar na starom TotalTV reciveru Echolite CDVB5668

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Kvar na starom TotalTV reciveru Echolite CDVB5668

[ Pregleda: 2655 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oganj
njemacka

Član broj: 1575
Poruke: 14
..88.078.pools.vodafone-ip.de.



Profil

icon Kvar na starom TotalTV reciveru Echolite CDVB566803.11.2014. u 19:25 - pre 114 meseci
Pozdrav svima nadam se da ce neko moci da mi pomogne da rijesim ovaj problem.

Imam 2 Total TV ugovora vec 4 godine i tada sam dobio 2 Echolite CDVB5668 resivera.Jedan ja koristim, jedan je kod roditelja i ovaj kod roditelja se pre 3 dana pokvario.
Odjednom mu je nestao signal i nema ni jednog kanala u kanal listi i nestao mu je sat na Displayu.
Uzeo sam njihov resiver, odnio kod mene kuci(skinem svoj Total TV reciver koji radi) prikljucim pokvareni reciver na svoju antenu i takodje nema signala.
Uradim na pokvarenom reciveru software updat (kombinacija tipka return i brojevi 2485)...instalira se novi software upalim ga i opet nema signala.
Na forumu ovde procitam da na napajanju odu ova dva kondenzatora 1000µF 10V.Otvorim pokvareni resiver medjutim sve mi normalno izgleda ni jedan kondenzator nije napucen iscurio itd. Odnesem na posao napajanje iz recivera koji ne radi, kolega mi premjeri sve izlaze i naponi su svi ok premjeri mi sve kondenzatore i takodje je sve ok.
Znaci zakljucak je nije do napajanja i ta dva kondenzatora.
Za svaki slucaj i sigurnost ugradim napajanje iz pokvarenog resivera u moj recivet koji radi i moja resiva radi bez problema.
Tako da sam sad 100% siguran da nije do napajanja (netzteil-a)
Sta bi moglo da bude problem? Da li je neko imao iskustva sa nestankom signala na ovim Echolite resiverima a da nije problem bio u tim kondenzatorima.Gdje da trazim kvar, na tuneru mozda? Ima li iko neku ideju sta bi moglo da bude.Najgora mi je opcija da iz Njemacke saljem resiver za BiH kod dilera jer je ugovor tamo uradjen.Reciver nije kupljen kad je ugovor pre 4 godine napravljen.A da ne spominjem koliku su frku matorci digli sto nemaju nase programe.Svaki momenat ocekujem da mi maznu moj resiver koji radi

Nadam se da ce neko moci da mi pomogne
Unapred hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
89.111.250.*



+29 Profil

icon Re: Kvar na starom TotalTV reciveru Echolite CDVB566803.11.2014. u 21:39 - pre 114 meseci
Ima tu jedan mali elektrolit(reda 4,7-22mF) blizu procesora koji kad izgubi kapacitet bas tako se ponasa risiver(nema signal), e sad ne sjećam se tačno na kojoj je poziciji(davno bilo kad sam to popravljao), najjednostavnije ti je da priključiš risiver, namjestiš u meniju da prikazuje nivo signala i zatim lemilicom griješ jedan po jedan elektrolit, kad dođeš do pomenutog trebao bi dobiti signal....pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Kvar na starom TotalTV reciveru Echolite CDVB5668

[ Pregleda: 2655 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.