Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim

[ Pregleda: 6966 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim26.10.2014. u 20:55 - pre 114 meseci
Nedavno sam uzeo ADSl-ov box paket i dobio neki ruter hg531v1 i dva dana lepo radilo a onda uzas.. stalno puca veza, poveze se pa opet za 5 minuta pukne. Zvao sam telekom i poslali mi coveka. Dosao pregledao sve i kaze da mi ne valja instalacija ali da je moguce da i ruter ne valja jer se mnogi zale na taj ruter(PA STA MI GA ONDA OPET UVALJUJES). Zamenuo mi ruter sa istim takvim i opet dva dana lepo radilo i opet pocela veza da puca. Sto je najgore na ovaj "novi" ruter nece ponekad ni wifi da radi. :P Zanima me da li bih mogao da kupim neki ruter i da zamenim ovaj njihov nekim svojim? Ako moze, kako? Imam kod kuce jos tri rutera pa mozda mogu da iskoristim neki od njih? D-Link ADSL2 +Router(Imam dva takva skoro ista samo jedan ima i wifi a jedan ne), imam netgear cg3100. Voleo bih da mi sto pre odgovorite. Dok sam ovo kucao pukla mi veza dva puta. :P
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim27.10.2014. u 08:00 - pre 114 meseci
Code:
Box 2 pruža vam mogućnost da u jedan paket povežete fiksnu liniju sa još jednom uslugom koja vam je najpotrebnija, bilo da je to pristup Internetu, IPTV ili mobilna linija. Možete se opredeliti za jednu od tri kombinacije:
1. Fiksna linija (klasični telefonski priključak) i neograničen pristup Internetu brzine protoka do 10 Mbit/s uz WiFi modem kojim možete napraviti svoju kućnu bežičnu mrežu,
2. Fiksna linija (klasični telefonski priključak) i IPTV usluga (Osnovni IPTV paket), ili
3. Fiksna linija (klasični telefonski priključak) i mobilna postpaid tarifa


Ne znam koji od paketa imas, ali svaki sadrzi IPTV uslugu. Tako da i ne mozes bas da zamijenis taj ruter. (Sve se moze kad se hoce, ali u
ovom slucaju je to malo komplikovanije).

1. Trebas da imas postavke za IPTV da bi mogao podesit novi ruter
2. Telekom je taj tvoj ruter zaveo u server pod orginalnom MAC adresom ili serijskim brojem (tako da samo jedan ruter, tj. taj sa orginlanim podatcim
moze da se nakaci na mrezu)
3. Najbolje ti je da nadjes nekog mladjeg iz tehnicke sluzbe (jer stariji nemaju zivaca ili ne znaju podesit drugi ruter osim njihovih, u ovom slucaju HUAWEI rutera) i da mu bacis koji euro na kafu, da ti to covijek sredi





 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim27.10.2014. u 08:36 - pre 114 meseci
Gde vidiš da svaki sadrži IPTV? Svaki Box ima fiksnu telefoniju a onda i još nešto, ovi Box 2 još jednu uslugu a ostali još 2 ili 3.

Nisam siguran da je korišćenje ovog modema obavezno mada znam da vole da imaju remote pristup što je i otvoreno ali za početak moraš da nađeš parametre za konekciju (u ruteru možeš da vidiš username za PPPoE ali moraš da saznaš i password) i onda probaj neki drugi. Možda ti signal nije baš dobar i pitanje je da li bi i drugi radio kako očekuješ. Kakvi su parametri signala?
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+589 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim27.10.2014. u 09:01 - pre 114 meseci
Možeš da zameniš bilo kojim ruterom koji je namenjen ADSL konekciji.
Ostaje ti da ga podesiš. Sigurno znaš da je pristup 192.168.1.1 pa iz tog hg531v1 isčitaj parametre za podešavanje konekcije na telekom.
Ja imam dva komada ZyXEL P-660HN-T1A od Orion telekoma i rade stabilno.
 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim27.10.2014. u 09:19 - pre 114 meseci
imam i iptv.. Znaci samo mi treba password i user za PPPoE i to je to.. Ne treba nista drugo podesavati? jel dobar ovaj TP-LINK TD-8816? Kontam da nema wifi ali imam ovaj netgear pa bih mogao tako nekako da nabudzim sa ta dva. Zar ne?
Sad sam pogledao u ugovoru.. pise mi koja mi je mac adresa i neki puk kod pa mozda tako moze da se podesi za drugi ruter ako budem kupio

[Ovu poruku je menjao D3dBl4cK dana 27.10.2014. u 15:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim27.10.2014. u 19:11 - pre 114 meseci
Citat:
Branko.R:
Možeš da zameniš bilo kojim ruterom koji je namenjen ADSL konekciji.
Ostaje ti da ga podesiš. Sigurno znaš da je pristup 192.168.1.1 pa iz tog hg531v1 isčitaj parametre za podešavanje konekcije na telekom.
Ja imam dva komada ZyXEL P-660HN-T1A od Orion telekoma i rade stabilno.


1. Drug, covjek ima IPTV kako sam i napisao u prvom postu. Tesko ce sam podesit ruter, bez odgovarajucih IPTV postavki.
( tesko da ce koji telekom dati javno parametne IPTV-a, ADSL je druga prica)
2. Upitno je da li ce moci da se logujem sa default-nim kredencijalima..(svako bi onda čačkao po ruteru - što žnaci odma više problema, hodanja i veći trošak)
3. I kada promijeni novi ruter(abitno koji model), a da ima odgovarajuće postavke, neće ga server prepoznat. Jer monteri ne bilješe džaba serijske brojeve i macc adrese rutera..



 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim27.10.2014. u 19:39 - pre 114 meseci
Sta mislite da bi mogao da bude moj problem na osnovu ovih podataka koje sam kopirao iz rutera:
Upstream max rate (kbit/s) 660
Downstream max rate (kbit/s) 14416
Upstream line rate (kbit/s) 572
Downstream line rate (kbit/s) 12995
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 5
Downstream SNR (dB) 6.5
Upstream line attenuation (dB) 30
Downstream line attenuation (dB) 22
Upstream output power (dBmV) 12.5
Downstream output power (dBmV) 20.8
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 32
Upstream CRC 2
Downstream CRC 59
Upstream FEC 6
Downstream FEC 31184
Upstream HEC 2
Downstream HEC 989
Upstream Total Cell Count 399671
Downstream Total Cell Count 235474671
Upstream Interleave Delay 2
Downstream Interleave Delay 4
 
Odgovor na temu

code381
Serbia

Član broj: 231029
Poruke: 106



+21 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim28.10.2014. u 10:48 - pre 114 meseci
Tebi je SNR oko 6dB sto se smatra nekim teorijskim minimumom za normalan rad ADSL-a. Pre ce da bude da veza puca (ruter se resetuje) zbog losih parametara nego zbog samog rutera, mada sto kvalitetniji ruter to je i bolji rad interneta pri losim uslovima.

Mogao bi da trazis od ovih iz Telekoma da ti smanje brzinu na 8 ili 10Mbps pa bi tada parametri trebalo da budu bolji i vidi kako ce se ponasati. Mozda ti nesto ne valja u kucnoj instalaciji mada je taj iz Telekoma trebao da meri kvalitet signala gde ti ulazi telefonski kabl u kucu i na uticnici i tu bi se videlo da li nesto ne valja.
 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim28.10.2014. u 11:02 - pre 114 meseci
Zvao sam ih danas. Dolaze u cetvrtak. Kazu da mi je verovatno instalacija u problemu pa ce mi menjati zice. Imam 10mbps. Primetio sam od kad sam dobio adsl da mi kucni telefon krci stalno dok pricam a veza na adsl puca pa bice da je losa telefonska instalacija. Uglavnom javim vam sta je bilo pa ako jos neko ima ovakav problem znace sta je u pitanju. Hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

commando
commando

Član broj: 48622
Poruke: 3587

Jabber: commando


+427 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim28.10.2014. u 18:32 - pre 114 meseci
Citat:
Branko.R:
Možeš da zameniš bilo kojim ruterom koji je namenjen ADSL konekciji.
Ostaje ti da ga podesiš. Sigurno znaš da je pristup 192.168.1.1 pa iz tog hg531v1 isčitaj parametre za podešavanje konekcije na telekom.
Ja imam dva komada ZyXEL P-660HN-T1A od Orion telekoma i rade stabilno.


Ja sam kupio svoj ruter tp-link koji je bolji od bilo kojeg njihovog koliko zines.
Imao sam problem sa tim 531 sa otvaranjem portova objasnio sam u temi HG531 i nisu dali drugi. Trazio sam user i pass od neta ni to nisu hteli dati.
Kada sam odneo ruter da vratim posle 2 dana da raskinem ugovor dali su mi user i pass detektovan preko barkoda sa kutije.

Dosao ukucao i dan danas 6 ti mesec bez ijedne greske i bez ijednog prekida.

 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim29.10.2014. u 19:30 - pre 114 meseci
A koji tp link imas da uzmem isti?
 
Odgovor na temu

commando
commando

Član broj: 48622
Poruke: 3587

Jabber: commando


+427 Profil

icon Re: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim24.11.2014. u 17:36 - pre 113 meseci
Bežični Ruter TP-Link TL-WR740N Lite N,150Mbps
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li je moguce zamenuti ADSL-ov huawei ruter nekim drugim

[ Pregleda: 6966 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.