Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije

[ Pregleda: 3161 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije26.10.2014. u 00:41 - pre 114 meseci
Momci, treba mi ideja :)

Imam dve lokacije. Obe imaju pristup javnom Internetu i izmedju njih je uspostavljen sstp tunel. Na obe lokacije postoji skripta koja prilikom dodeljivanja ili brisanja dhcp lease-a ubacuje u dns static tabelu (ili brise) odgovarajuce zapise. Prakticno svaki host iz dhcp lease tabele se nalazi u dns static tabeli. To sve funkcionise bez problema a ono sto je meni potrebno je da se razmenjuju ti podaci izmedju te dve lokacije odnosno da i jedna i druga lokacija imaju pristup svim tim dns static podacima na gomili.

Jedna od ideja je da se nekako skriptom razmenjuju podaci i da se vrsi upisivanje na drugu stranu. Nisam bas siguran kako da udaljeno upisem podatke na dns.

Druga ideja je da se zakupi negde na Internetu dns server kom bi se, sa obe lokacije, slao update cim se promeni nesto u dhcp lease tabeli.

Ima li neko mozda trece resenje odnosno bolju ideju..?
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93-86-201-89.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije26.10.2014. u 07:48 - pre 114 meseci
Na svakoj lokaciji podesiti kao jedan od DNS-ova IP onog drugog rutera?

Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije26.10.2014. u 11:16 - pre 114 meseci
Probao sam to ali nije uspelo. Koliko shvatam on ce pokusati preko prvog servera u listi i drugom ce se obratiti tek ako je prvi "down" a ne ako prvi kaze da ne postoji takav domen.

Ili mozda nije tako...? Meni nije radilo pa sam pomislio da je to u pitanju...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije27.10.2014. u 12:45 - pre 114 meseci
Ti static zapisi meni nikad nisu radili kako treba,

probaj da stavis da je primary dns drugi Tik, pa neka razrešava sve preko njega.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije28.10.2014. u 10:33 - pre 114 meseci
To je dobra ideja ali se onda javljaju dva problema:

1. Kako da upisujem static zapise sa jednog na drugi?
2. Ako dodje do prekida vpn veze onda ce onaj drugi dugo da ceka dok ukapira da ne moze da kontaktira primarni dns pa ce tek onda da se prebaci na sekundarni
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije28.10.2014. u 10:38 - pre 114 meseci
1. Ako nema DNS transfer zona, ima li mikrotik uslovne DNS forwardere?
2. Neće dugo da se čeka, oko 1 sekund, što je podnošljivo za onaj period bez VPNa koji verujem da nije čest.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije28.10.2014. u 10:47 - pre 114 meseci
Citat:
bachi: 1. Ako nema DNS transfer zona, ima li mikrotik uslovne DNS forwardere?


Nema. Trazeno im je upravo zbog ovakvih stvari kao sto je ovde slucaj, ali su oni rekli da to nikom ne treba i nece da ugrade.


 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije28.10.2014. u 13:09 - pre 114 meseci
Citat:
bachi:2. Neće dugo da se čeka, oko 1 sekund, što je podnošljivo za onaj period bez VPNa koji verujem da nije čest.


Da ali opet imam problem kako da sa lokacije B upisujem zapise na lokaciju A? Na obe lokacije se static tabela puni dinamicki iz dhcp lease tabele.

 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije28.10.2014. u 16:24 - pre 114 meseci
A sto bi jednostavno uradio DST nat na problematicnoj lokaciji i preusmerio DNS saobracaj na zeljeni DNS server...

Ja sam tako uradio u nasoj mrezi redirektovao san DNS saobracaj na nas DNS jer u poslednje vreme mnogi virusi napadaju DNS.

Ovo ostalo je cimanje...
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije28.10.2014. u 19:15 - pre 114 meseci
Koliko ja kontam ti zelis da imas staticke DNS zapise na obe lokacije sa tim da ces sa jedne lokacije pristupati racunarima u drugoj mrezi (kroz tunel) putem statickih dns zapisa? Sto bi znacilo da na lokaciji A treba da imas dns zapise iz lease tabele lokacije B i obrnuto? Ili je nesto sasvim trece... :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije29.10.2014. u 10:05 - pre 114 meseci
Citat:
bmarkovic06: Koliko ja kontam ti zelis da imas staticke DNS zapise na obe lokacije sa tim da ces sa jedne lokacije pristupati racunarima u drugoj mrezi (kroz tunel) putem statickih dns zapisa?


Upravo to :)

Citat:
Sto bi znacilo da na lokaciji A treba da imas dns zapise iz lease tabele lokacije B i obrnuto?


Pa to mi je delovalo kao najlogicnije resenje samo ne znam kako da izvedem komunikaciju tako da se sa lokacije B izvrsi upisivanje u dns statc na lokaciji A.

Razmisljao sam da zakupim negde dinamicki dns servis pa da se onda sa obe lokacije vrsi upisivanje kod tog dinamickog servisa koriscenjem fetch url ili dns-update komandi. Onda bi tim zapisima moglo da se pridje i sa javnog Interneta ali ne vidim kako bi to nekome moglo da bude od koristi odnosno kako bi mogao da zloupotrebi.

Citat:
bmarkovic06: Koliko ja kontam ti zelis da imas staticke DNS zapise na obe lokacije sa tim da ces sa jedne lokacije pristupati racunarima u drugoj mrezi (kroz tunel) putem statickih dns zapisa? Sto bi znacilo da na lokaciji A treba da imas dns zapise iz lease tabele lokacije B i obrnuto? Ili je nesto sasvim trece... :)


Ista mi je stvar da li radim dst-nat ili da klijentima kroz dhcp dam adresu dns-a na drugoj lokaciji ili da jednostavno kao primarni dns na lokaciji A podesim da bude dns server na lokaciji B... opet mi se javlja problem kako da sa lokacije B vrsim upisivanje u dns static tabelu na lokaciji A.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Razmena DNS podataka izmedju dve lokacije

[ Pregleda: 3161 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.