Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!

[es] :: Elektronika :: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!

[ Pregleda: 14937 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
89.111.241.*



+40 Profil

icon Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!25.10.2014. u 20:24 - pre 115 meseci
Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!

Prošle godine sam renovirao kupatilo i tom prilikom na plafon ugradio jednu LED sijalicu od 15W i iznad etažera četiri manje od po 6W. I sve je izgledalo fino, ali nažalost kratko.
Nakon par mjeseci jedna mala je počela da blinka, vrlo precizno kao da ima ugrađen kvarcni oscilator. Frekvencija je bila nešto iznad 1Hz a odnos signal/pauza je bio otprilike 1:1. Pokušao sam da ustanovim da li je problem u drajveru ili u sijalici ali nisam uspio, krivca nisam mogao da lociram ni nakon svih mogućih kombinovanja drajvera i sijalica na dva sijalična mjesta. Nisam ništa reklamirao jer nisam znao koju komponentu da reklamiram.
A onda je jednog dana došlo do promjene, frekvencija je ostala ista ali se odnos signal/pauza promijenio, bljeskovi su postali vrlo kratki i nakon desetk minuta bi se sve stabilisalo (u prvoj fazi je za normalizaciju bilo potrebno svega minut-dva).
A onda se jednog dana sve samo popravilo, sva sijalice su proradile - ljepota.

Ali opet za kratko. Umjesto malih, problem je počela da pravi plafonska sijalica, ali na svoj način – nije htjela ni da se upali. Ovoga puta sam je vratio u prodavnicu i ljubazni prodavac mi je rekao će morati da je pošalje proizvođaču. Kada se čekanje odužilo pitao sam ga šta se dešava i dobio odgovor da proizvođač mora (pretpostavljam neka komisija) da ispita zašto sijalica ne svijetli, da je možda ja nisam namjerno pokvario. Nije pomoglo moje ubjeđivanje da ja ne znam kako bi je uništio (nije otvarana i nema nikakvih spoljnjih oštećenja) osim je demontiram, pronađem trofaznu utičnicu i priključim je na 380V, a u ovim godinama bi se nerado verao po merdevinama. Nije pomoglo ali je nova sijalica ipak stigla kroz desetak dana.

Ja taman pomislio da je problem konačno riješen kad prije desetak dana i ova nova prestade da radi. Vratio sam je naravno prodavcu i čekajući njegov odgovor doživio novo iznenađenje, neprijatno naravno - ponovo je počela da blinka ona mala.

Danas je konačno stigao i odgovor "proizvođača", reklamacija se ne uvažava jer, otprilike: "pa priznali smo jednom reklamaciju, ne očekuješ valjda da ćemo mi stalno priznavati reklamacije za istu sijalicu".

Ko "proizvođaču" proizvodi sijalice mogu samo da pretpostavim, na njegovom sajtu uostalom doslovno piše "U našim proizvodnim pogonima vršimo proizvodnju pojedinih dijelova rasvjetnih tijela, ...".

LM, jeftine LED sijalice kupujte kod Kineza (po višestruko nižoj cijeni) pa kad vam neka i otkaže nećete imati za čim da žalite, jeftino ste je i platili.

Priznajem, pobijedili su me. Mala sijalica blinka, umjesto velike plafonske svijetli dobra stara klasična sijalica a ja odoh kod poštenog i poslovnog Janka (lokalnog Kineza) da kupim prave sijalice. Uvjeren sam da će duže trajati. Jer Janko zna šta je poslovnost iako kod njega nigdje ne piše ono "proizvođačevo": "Naši kupci su naš prioritet".


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!25.10.2014. u 21:02 - pre 115 meseci
he he he
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
89.111.241.*



+40 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!26.10.2014. u 18:48 - pre 115 meseci
zica49

Umjesto što se ovako zlurado smiješ bilo bi ljepše da si me (nas) pravovremeno
informisao čime se bavi ovaj tvoj zemljak i komšija (30ak kilometara sjeverno) ;-)
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!26.10.2014. u 20:37 - pre 115 meseci
Mislis na onog sto valja led rasvjetu? Na ulazu u Zepce?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!27.10.2014. u 06:51 - pre 115 meseci
Ima na buvljaku u BG dobra LED rasveta.Kineska, ali pošten čovek.
Ako nije daleko. Da informišem na vreme. he he
( Imam i ja par firmiranih koje svetle crno )
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
89.111.241.*



+40 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!27.10.2014. u 17:22 - pre 115 meseci
Citat:
zica49: Mislis na onog sto valja led rasvjetu? Na ulazu u Zepce?

Ne znam ko je ovaj tvoj što valja, moj prodavac valja sa http://www.mass-light.com/
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
89.111.241.*



+40 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!29.10.2014. u 13:05 - pre 115 meseci
Citat:
risp73Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!

Otkrio sam zašto mi nije priznata druga reklamacija – prepoznali su da su sijalicu već krpili
(kod prve reklamacije?) pa valjda zaključili da je boležljiva i da se ne isplati popravljati.

Vidi se i pokušaj lemljenja što vjerovatno predstavlja tek dio "istraživanja i usavršavanja":
"Preduzeće Saša-Trade d.o.o dugi niz godina proizvodi i prodaje sve vrste rasvjetnih tijela.
Primarni zadatak preduzeća je istraživanje i usavršavanje LED tehnologije, ...
"

I još nešto interesantno: Kinez protrčao kroz Doboj i ojačao za 7.14%. Zavidno.
Možda to "Saši" i ne izgleda mnogo ali sam siguran da će, ako mu mesar umjesto plaćenog
kilograma mesa "proda" 933 grama, dići uzbunu.



Ali ko to još u ovoj zemlji odgovara ako sijalice od 14W prodaje kao one od 15W?
Razlika je nešto više od 7% (ako je vjerovati Kinezu da se i on nije malo "ugradio").

Je li neko spomenuo inspekciju?
Ma kakvi, imaju oni i pametnijeg posla.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!29.10.2014. u 17:07 - pre 115 meseci
Sasvim u redu deklaracija o snazi 14W led diode i 1W na tim tankim kineskim zicama... he he he.

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
89.111.241.*



+40 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!06.11.2014. u 12:02 - pre 115 meseci
Svaki dan sve više napredujemo u svakom pogledu ;-)

Rastavio sam onu veliku (za koju "proizvođač iz Doboja" ne može stalno da daje garanciju) u namjeri
da vidim kako su diode povezane. Ustanovio sam da ih ima 27, ona zakrpa nije pokušaj popravljanja
prekinute veze nego "zamjena" za crknutu diodu. Loša zamjena - za manje od dva mjeseca je crkla
sljedeća pa je "proizvođač iz Doboja" mudro zaključio da će, ako i drugi put prizna garanciju,
najvjerovatnije morati da je priznaje još dvadesetšest puta. A to mu se već ne bi isplatilo.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!06.11.2014. u 17:28 - pre 115 meseci
Da li je moguće da je moron umesto LEDare samo prelemio kontekte iste
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!06.11.2014. u 17:42 - pre 115 meseci
Domisljato, nema sta.

Inovacija na strujnom izvoru, a to sto ima manje svetla, i sto je klasicna prevara, nema veze.

A i one kao zdrave su zalemljene zbrda zdola, nakrivo i aljkavo.

Kao da je pokupio neispravne ploce pa ih dokrpljavao.
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
89.111.241.*



+40 Profil

icon Re: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!06.11.2014. u 19:43 - pre 115 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=VjkZE2CrGv0
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Jeftine kineske LED sijalice kupujte samo kod Kineza!

[ Pregleda: 14937 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.