Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć pri izboru zvučne kartice

[es] :: Ostali hardver :: Pomoć pri izboru zvučne kartice

[ Pregleda: 1495 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milooskv
Miloš D
Kraljevo

Član broj: 185043
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Pomoć pri izboru zvučne kartice22.10.2014. u 14:25 - pre 115 meseci
Kao što sam naslov kaže, potrebna mi je pomoć pri odabiru zvučne kartice.
Trenutno koristim integrisanu zvučnu, čijim zvukom nisam baš zadovoljan, i hteo bih da pazarim neku polovnu zvučnu karticu, koja bi mi služila isključivo za slušanje muzike. Od slušne opreme koristim prvenstveno slušalice AKG hsd171 (verzija K171 sa mikrofonom) i muzički stub Panasonic SA-AK300. Što se drajvera tiče, potrebna mi je zvučna koja će raditi na Windows 8.1 x64.

Gledajući ponudu iz oglasa, a shodno budžetu koji sam namenio za kupovinu (do 20€), izbor sam suzio na sledeće modele:

1. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350)
2. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold (SB0350)
3. Creative Sound Blaster Audigy 4 (SB0610)
4. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (SB0730)
5. Creative Sound Blaster Xtreme fidelity (SB0790)
6. ASUS Xonar DG

Prema specifikacijama mogu da zaključim koji je najoptimalniji izbor, ali me zanima kako su se ove kartice pokazale u praksi. Najviše bi mi značilo iskustvo nekoga ko je probao dva ili više od gore navedenih modela, pa da može da mi kaže koje su prednosti, a koje mane tih kartica. Ukoliko neko ima neki drugi predlog za kupovinu, a da je u ovom cenovnom rangu, može slobodno da ga iznese.
Napomenuo bih da mi je najbitnija stavka pri odabiru kvalitet zvuka na izlazu, eventualno snaga izlaza, pošto dosta koristim slušalice.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pomoć pri izboru zvučne kartice

[ Pregleda: 1495 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.