Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30104 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:52 - pre 115 meseci
Kako mu niko ne brani ako :
- nema pocetni kapital
- nema pravne drzave
- nije clan partije
- nije rodbinsko-kumovsko-ortacki povezan sa glavonjama u politici , sudstvu , sluzbi , ...
- itd.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
195.189.69.*



+6455 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:55 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Kako mu niko ne brani ako :
- nema pocetni kapital
- nema pravne drzave
- nije clan partije
- nije rodbinsko-kumovsko-ortacki povezan sa glavonjama u politici , sudstvu , sluzbi , ...
- itd.

Nema početni kapital? Ništa lakše.

Ako ima stan založi svoj stan (ili stan roditelja), i od banke će dobiti kredit bez problema, i eto početnog kapitala za biznis. Šta, rizično je, trebaju m*da, velika šansa da će propasti... Pa naravno da jeste.. Da nije tako, svi bi bili biznismeni.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:56 - pre 115 meseci
Citat:
Kako mu niko ne brani ako :
- nema pocetni kapital
- nema pravne drzave
- nije clan partije
- nije rodbinsko-kumovsko-ortacki povezan sa glavonjama u politici , sudstvu , sluzbi , ...
- itd.


Pa, niko npr. tebi ni bilo kome drugom ne brani da:
- nabavis pocetni kapital
- napravis pravnu drzavu
- uclanis se u partiju
- se rodbinsko-kumovsko-ortacki povezes sa glavonjama u politici, sudstvu, sluzbi, ...
- itd.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:57 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
A jos veci ce nastati ako ne upises 1470 a napravis nove zatvore i zaposlis jos x hiljada pandura ...

Poenta je da s ljudima moras nesto uraditi a da te to najmanje kosta.
A to nije ni nastavak ovog starog ni to vase novo vec nesto trece

Tih 1470 koji ne upisu medicinu nece svi ostati srednjoskolci. Velika vecina ce zavrsiti nesto drugo.
Jedino sto to nije izvodljivo. Drava moze da smanji kapacitet fakulteta na drzavnom univerzitetu ali ce privatni zadrzati kapacitete a verovatno i povecati pa ce ovi ici tamo i opet ces na kraju imati, mozda ne bas 1500 al' 1000 njih sa medicinskim.

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:58 - pre 115 meseci
I opet ces imati visak ...
Citat:
ventura:
Nema početni kapital? Ništa lakše.

Ako ima stan založi svoj stan (ili stan roditelja), i od banke će dobiti kredit bez problema, i eto početnog kapitala za biznis. Šta, rizično je, trebaju m*da, velika šansa da će propasti... Pa naravno da jeste.. Da nije tako, svi bi bili biznismeni.

Jeste , i ako ima stan to vredi koliko 30-40k i od banke dobije kredit od 25-30% te sume i dok povadi sve dozvole i podmaze sve koji se izredjaju ostane mu 5k i s tim ni trafiku ne moze da pokrene a ne proizvodnju ...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
195.189.69.*



+6455 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 16:02 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: I opet ces imati visak ...

Jeste , i ako ima stan to vredi koliko 30-40k i od banke dobije kredit od 25-30% te sume i dok povadi sve dozvole i podmaze sve koji se izredjaju ostane mu 5k i s tim ni trafiku ne moze da pokrene a ne proizvodnju ...

5 hiljada, 5 hiljada.. I to je nešto... Pošto svi znamo da lova u privatnom biznisu sama pada sa neba, brzo će on napredovati do miliona, a i usput će sigurno moći radnicima da daje Nemačke plate... da pokaže ostalim tajkunima kako se radi!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 16:08 - pre 115 meseci
Ja nemam nista protiv 'tajkuna' koji su uz pomoc nesto malo mahinacije i akrobacija zaradili milione.
Cak nemam mnogo ni protiv onih koji su iskljucivo uz pomoc politicara (bez ikakvog znanja , sem seljacke prepredenosti) zaradili milione.
Najvise imam protiv glasaca , koji su to sve zakuvali i koji to odrzavaju , pa i mislim da oni najvise treba i da plate.
Tj. da socijalnu pomoc uzima ko god moze , da ne placa racune ko god moze itd.
Ovce su za sisanje pa sto da se sisaju samo 10% kad moze 90%
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 16:21 - pre 115 meseci
@whitie2004, @dava, @bachi
Dobro, vas troje me ubediste da rad ustvari nije nehuman i fasisticki, nego je nemoguca pojava. I to je neki pomak.

@bakara
Ti kao supermoderator bi mogao da promenis naziv teme tako da se zove:
"Njuz.net:Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

da ne bi svako malo upadao neki padobranac na temu sa uverenjem da se za deciji dodatak od 2.500 dinara mora raditi. Ako se prethodno recenim osecas prozvano u pravu si, ali nisi jedini takav.

Ipak, sve sto ste postigli je da ste me ubedili da je to veci izazov nego sto izgleda, cime ste uvecali moju zelju da to uradim, jer ja volim teske izazove. Moja opstina ima oko 10.000 stanovnika, cenim da ima 1.000 korisnika socijalne pomoci, a kao sto pomenuh, opstina je vec socijalno ugrozenima nudila zemlju da zaseju sebi povrce za sta je bilo zainteresovano tacno nula socijalnih slucajeva. Imajuci to u vidu, ja naravno ocekujem da ce svaki od njih 1.000 pokusati to da izvrda i da ce sluzbenice centra za socijalni rad biti zatrpane stotinama ponuda kafe a da ce guzva u ambulanti biti kao da je nastupila opsta epidemija. U idealnom slucaju, svi se snadju za opravdanje i niko ne dodje, meni opet super, ja nemam nikakve troskove za sendvice, a taman pomisle da su resili problem do kraja zivota, kad - stize poziv za sledecu sredu. Uz malo srece, nadje se u opstini 10 mojih istomisljenika, tj. istomisljenika ima na hiljade kojima je pun k...c ovih legalizovanih kriminalaca, a uz malo srece nadje se 10 njih koji su spremni da radi visih ciljeva utrose neke pare za sendvice, pa se ukaze potreba za radom 500 socijalnih slucajeva svake srede... Pa nek oni svakog utorka obigravaju centar za socijalni rad i ambulantu, pre ce njima da se dosadi nego nama. Poenta je u tome da je za materijalno obezbedjenog coveka 7.600 dinara lepa suma ako za uzvrat nema nikakvog cimanja, a ako mora svake nedelje u ambulantu/centar za socijalni rad da nosi neke poklone i pre svega da gubi vreme da tamo ide i ceka u redovima, e, onda tih 7.600 dinara i nije vredno tolikog komplikovanja zivota sebi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 16:44 - pre 115 meseci
Citat:
bachi:
Tačno, ali postoje prioriteti šta prvo treba urediti i srediti, zar ne?
Riba smrdi od glave gospodo

pa dovrsi izreku. Izreka kaze:
Riba smrdi od glave a cisti se od repa. To je tako u svim drzavama, mali problemi se prvo dovode u red. Nasa drzava je puna problema, ove velike trenutno ne mozemo resiti a ove male, jelte necemo dok se prvo ne rese veliki?!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 17:22 - pre 115 meseci
U opstini ti sede bas ti legalizovani kriminalci , koji ti uzmu vise nego tih 1000 koji primaju socijalnu pomoc.
I jos plus naprave neku stetu (prilikom kradje , da prikriju dokaze , ili iz neznanja i nesposobnosti) ...

Ako ces vec da se boris protiv vetrenjaca , onda prvo udari na vece
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 18:42 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Ako ces vec da se boris protiv vetrenjaca , onda prvo udari na vece

Naprotiv - jedan mis ne moze da se bori protiv lavova i slonova, ali zato protiv bubasvaba i mrava mozda i moze! Svako od nas treba da uradi onoliko malo koliko realno moze da bi nam svima bilo bolje, a ne da trazi izgovor da ne treba ni to malo, kad vec ne moze mnogo. U siprotnom, kad bih hteo od najvecih, ja bih morao biti takva sila koja moze da uhapsi Vucica i Jorgovanku, pa onda u zavisnosti od njihovihodgovora na neka pitanja i neke poslanike, pa one sa liste poreskijh neplatisa... ali posto nisam takva sila, onda je kao svaki doprinos dovodjenju stvari u red uzaludan?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 18:48 - pre 115 meseci
Recimo da se slozimo da treba resavati "male" stvari.rep, iako je glava smrdljiva(u tom slucaju se baca riba).

Da pozovemo radno sposobnu socijalu da radi "drustveno koristan posao", nalik na kaznu.

Kolika bi biladnevnica. Sa cifrom od 7500 din soc pomoci, to je ekvivalent rada tri dana nadnicara...jeftinog..

Znaci, za tsj silni iznos od 7500 din, da bi drzava ustedela, neka socijalni primalac radi recimo nedelju dana..i koji je efekat..bice vise sakupljenog lisca???

Dok bi recimo mogle da se limitiraju plate po opstinama, ili definisu prema struci, a ne prema radnom mestu..

Pa ne bi nesposobnjakovici sa autolimarskim ili keramicarskim kursom, prihodovali vise nego hirurzi.

Da krenemo od TE "sitnice"...neka glava nastavi da smrdi...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 19:11 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Kako mu niko ne brani ako :
- nema pocetni kapital
- nema pravne drzave
- nije clan partije
- nije rodbinsko-kumovsko-ortacki povezan sa glavonjama u politici , sudstvu , sluzbi , ...
- itd.
Citat:
Eno ja na drugoj temi dao ideju za biznis koji donosi ne 100 ili 200 . 000 e godisnje vec milione ali nece ljudi da rade




Pa hočeš li nam otkritii. Samo nemoj da je posao na Avali ili na Kališu.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 19:13 - pre 115 meseci
Citat:
vladd

Kolika bi biladnevnica. Sa cifrom od 7500 din soc pomoci, to je ekvivalent rada tri dana nadnicara...jeftinog..

Znaci, za tsj silni iznos od 7500 din, da bi drzava ustedela, neka socijalni primalac radi recimo nedelju dana..i koji je efekat..bice vise sakupljenog lisca???

O tome i ja pricam...
Ako je taj dobijao socijalno 7500din, on ce na tom prinudnom radu od nedelju dana kostati vise drzavu, jer za to vreme mora da mu se plati i socijalno, zdravstveno, prevoz...

A druga strana price je sta sve treba jednom socijalnom slucaju da bi dobio tu socijalnu pomoc;
-pre svega ne sme da ima nista na sebe
-mora da ima manje od 8000 po clanu domacinstva (8x4=32k ako ima vecu platu nista od pomoci)
-ne sme da bude nista duzan drzavi, sto je prilicno tesko ako je neko socijalni slucaj.
I sve to zarad 2-3000din mesecno koje kasne nekoliko meseci.

Tako da, u Srbiji nije lako postati ni socijalni slucaj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 22:44 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:
Homer J. Simpson:
Kako mu niko ne brani ako :
- nema pocetni kapital
- nema pravne drzave
- nije clan partije
- nije rodbinsko-kumovsko-ortacki povezan sa glavonjama u politici , sudstvu , sluzbi , ...
- itd.
Citat:
Eno ja na drugoj temi dao ideju za biznis koji donosi ne 100 ili 200 . 000 e godisnje vec milione ali nece ljudi da rade




Pa hočeš li nam otkritii. Samo nemoj da je posao na Avali ili na Kališu.

E jbg branko , pa potrudi se malo : http://www.elitemadzone.org/t479704-0#3495829
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 23:11 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
I opet ces imati visak ...

Hoces, ali mnogo manji. A oni ostali bi zavrsili nesto isplativije.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"24.10.2014. u 00:20 - pre 115 meseci
Homer J

Dobićeš besplatne uzorke za probu.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"24.10.2014. u 09:19 - pre 115 meseci
Citat:
vladd: Kolika bi biladnevnica. Sa cifrom od 7500 din soc pomoci, to je ekvivalent rada tri dana nadnicara...jeftinog..

Drzava je propisala da sat vremena najednostavnijeg rada ne moze biti placen manje od 115 dinara, tako da za 8 sati rada sigurno ne zeli da iskesira vise od 920 dinara. Kao sto i ti kao programer kao odes da radis kod poslodavca i on ti kaze - plata naprimer 700 evra, ti nemas sta da se ubedjujes sa njim kako negde ima za 1000, nego ili prihvatis, ili ides tamo gde placaju 1000 evra. Tako i socijalni slucaj, ako moze da nadje sebi dnevnice od 2.000 dinara, onda utoliko bolje i za njega i za drzavu, ako ne, sta ima koji moj da prica kolko negde neko placa svog fizikalca, kad taj neko nece da uzme njega?! Prosto, jednostavno, logicno, dnevnice treba da budu niske da bi se ljudi podstakli da traze bolje placen posao, a ne visoke, pa da neko nadje interesa da napusti postojeci posao da bi isao na javne radove :-)
Jednostavno, kao sto sam gore rekao za fakultetski obrazovane ljude, tako i ovde - trzisna vrednost fizickog rada je 0 dinara, dok ne dobijes bolju ponudu, a onda kad dobijes ponudu od 115 din/h vredi toliko dok ne dobijes bolju od te.

Tako da moja neka ideja je da socijalni slucajevi treba da odarde 4 dnevnice mesecno, za sta inkasiraju ukupno 3680 dinara, dobiju naravno ostatak koji fali do 7600 od socijalne pomoci i i dalje imaju 26 slobodnih dana svakog meseca. Za onog koji nema sta da radi apsolutno fer ponuda, a za onog ko ima posao na crno veliki problem da sedi na dve stolice. Jos gore, ako je navikao na dnevnicu od 30-40 evra kao majstor gradjevinac, onda ce mu biti ponizavajuce da se pojavi tamo i radi za 7-8 evra pa ce se sam odjaviti cak i ako tog dana nema nista drugo da radi.

Citat:
O tome i ja pricam...
Ako je taj dobijao socijalno 7500din, on ce na tom prinudnom radu od nedelju dana kostati vise drzavu, jer za to vreme mora da mu se plati i socijalno, zdravstveno, prevoz...

Kvaka je u tome, sto ako ovo zazivi sledece godine necemo imati 300.000 ljudi na socijalnoj pomoci, vec 150.000. Na tih 150.000 koji se dobrovoljno odjave ostvari se usteda od 150.000*70*9 = 100 miliona evra, od cega je vrlo mali procenad dovoljan za prevoz i osiguranje za 4 dana mesecno. Cuj, socijalno osiguranje za onoga ko je vec socijalni slucaj je kao dodatni trosak :-) Pa to je prebacivanje novca sa jednog racuna na isti taj racun :-) Oni koliko sam razumeo su vec zdravstveno osigurani, svi imaju pravo da idu kod lekara najnormalnije. Invalidsko osiguranje, nije nikakav problem - to kosta 2 ili 3 dinara na sat po osobi, mislim da im drzava to placa, ako ne ja cu da platim za vreme za koje im budem organizovao javne radove.

Citat:
Tako da, u Srbiji nije lako postati ni socijalni slucaj.

Cuj u Srbiji nije lako, a u ostatku sveta je jelte lako, jednom mesecno otvore se vrata centralnog trezora i tvoje je samo da dodjes i uzmes koliko ti traba, ako smatras da ti treba.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"24.10.2014. u 10:21 - pre 115 meseci
Citat:
A druga strana price je sta sve treba jednom socijalnom slucaju da bi dobio tu socijalnu pomoc;
-pre svega ne sme da ima nista na sebe
-mora da ima manje od 8000 po clanu domacinstva (8x4=32k ako ima vecu platu nista od pomoci)
-ne sme da bude nista duzan drzavi, sto je prilicno tesko ako je neko socijalni slucaj.


Mnogo vise od ovoga Bakara ...
-moras se redovno jednom mesecno javljati na biro. Racunaj da ces bar 2 puta mesecno dobiti od njih uput da se javis na neki hipoteticki posao koji zavrsi sa : "... ma koji bre konkurs? Hebem ja njima ... i reci im da vise ne salju ljude..."
-roditelji i punoletna deca po zakonu moraju da izdrzavaju porodicu! Nebitno dali ste u zajednioci ili ste posvadjani. Ako izjavis da odbijaju da te izdrzavaju ovi iz centra preuzimaju na sebe da tuze doticne i preko suda naplate to sto su tebi dali socijalu. Normalno, to su sve price za novine ... U praksi, sudske takse su ogromne, sudstvo presporo, a od plate/penzije mozes staviti zabranu samo na 1/3.
-nekada si papire za licnu kartu dobijao dzabe - vise ne. Za stipendije, upise i slicne socijalne potrebe se doskora gledalo kroz prste ... sada te samo izvod iz katastra kosta 600din (za ove namene, inace je vise). A treba ti papir i iz finansija i jos jedno overavanje izjave! Normalno, niko ne garantuje uspeh - najverovatnije ne dobijas stipendiju za dete i kao socijalni slucaj(previse ih je). Trebace ti sve ovo jos jednom da probas vise srece za neku drugu stipendiju. A bogme i za vrtic, menzu, dom, upis na fakultet ... Koliko to ukupno ispade?
-ako ipak imas neku malu dobit, nesto zemlje ili slicno, lova se dobija samo za razliku do 8Kdin. Vecina trazi socijalnu radi statusa, ne radi love. Da podsetim da je vise miliona eura tezak Cume trazio(i dobio) invalidu! Sa njom ne moze da napuni rezorvoar na dzipu ...

Citat:
@whitie2004, @dava, @bachi
Dobro, vas troje me ubediste...


A bas sam se trudio da ne ispadne ovako. Sama prica o hiljadama poziva, socrealisticke scene posleratne obnove - sve ukazuje da si ovo licno primio. Pa ja sam ti napisao da ce za kulturan rucak doci previse sirotinje bez ikakvih naloga i pretnji. Kod tebe verovatno nema, ali prosetaj do nekog veceg mesta gde postoje 'narodne kuhinje'. Moras to videti, popricati sa ljudima i shvatiti razliku izmedju mnogo kategorija socijalaca. Nikako da sve stavljas u istu vrecu sa tim komsijom.

Preporuka za komsiju: saznaj gde komsije rade i posali im inspekciju. Oni to nerado rade, ali kad imaju napismeni dopis - moraju. Ok, prvi ce put javiti gazdi da sakrije radnike, drugi put ce mu naplatiti nevezivanje pojasa ... ali treci put vec biva grubo. Gazdinu firmu mogu da zatvore na neko vreme + ohho lova. Komsija se trenutno brise sa socijale i spiska nezaposlenih + sudska tuzba za povracaj isplacete love. Inace, dao (potpisao) je vise izjava da nema prihoda i da ne radi na crno tako da se radi o krivicnoj odgovornosti ...

E, da. Gore sam rekao da ce doci mnogo ljudi. Nisam rekao da ce nesto korisno uradit. Doci ce, rucati, malo se setati, prevrnuti 2 korpe, malo guglati na telefonu ... Sve jedno bices srecen sto se skupilo toliko ljudi.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"24.10.2014. u 14:51 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod:
Homer J

Dobićeš besplatne uzorke za probu.

Na to i racunam , toliko donora u zemlji da je to milina.
A ti mozes da budes degustator tj. lab rat Iza dz naravno) pa cu sav profit da zadrzim za sebe
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30104 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.