Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto "greši" Libre Office Calc?

[es] :: Office :: Excel :: Zašto "greši" Libre Office Calc?

[ Pregleda: 2258 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Zašto "greši" Libre Office Calc?17.10.2014. u 16:36 - pre 115 meseci
Pozdrav svima,

Postavljam ovo pitanje ovde jer je sustina pitanja vezana upravo za Excel jer se bojim da funkcija "AND" nije u ovom slučaju pravilno napisana (ugnježdena) jer bi se isti rezultat dobio i samo korišćenjem funkcije "AND" dodavanjem još jednog uslova, bez korišćenja "SUMIF". Zanima me ako neko zna kako napisati ovakvu funkciju sa korišćenjem "SUMIF", a da bude pravilno napisana kako bi i Libre Office Calc dao rezultat "True"?

Evo slika:



Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Zašto "greši" Libre Office Calc?20.10.2014. u 12:39 - pre 115 meseci

Da nebi ostalo pitanje bez odgovora, mozda nekoga zanima, odgovoreno mi je na www.otvorenidokument.com , pa ko zeli neka pogleda.


Pozdrav,


blaki
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Zašto "greši" Libre Office Calc?20.10.2014. u 12:56 - pre 115 meseci
Dobro što ti je odgovoreno, ali još uvek to što si ti napisao nije dobro iz TRI velika razloga:

1. Užasno je pogrešno u LOGIČKE izraze stavljati ARITMETIČKE izraze. Tebi onaj COUNTIF vraća 0 ili 1, pa ti rezultat koristiš kao false ili true. Ovo prolazi negde, ali na 100 drugih mesta neće da prođe. Dakle, ako već koristiš COUNTIF, a treba ti samo da li je rezultat veći od nule upotrebi COUNTIF(...)>0 (dakle LOGIČKI izraz koji vraća true ili false).
2. Korišćenje regularnih izraza bez potrebe. Microsoft je poznat po notornom nepoštovanju standarda. Regularni izrazi u Microsoft proizvodima (a i druge stvari) su, tipično, neportabilni na druge platforme.
3. Potpuno pogrešno korišćenje COUNTIF. Ovde si hteo da proveriš da li je PRVO SLOVO jednako "Z", što je mnogo prostije moglo da se napiše kao LEFT(C93,1)="Z", nego COUNTIF sa regularnim izrazom.

Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Zašto "greši" Libre Office Calc?23.10.2014. u 15:59 - pre 115 meseci
Citat:
djoka_l: Dobro što ti je odgovoreno, ali još uvek to što si ti napisao nije dobro iz TRI velika razloga:

1. Užasno je pogrešno u LOGIČKE izraze stavljati ARITMETIČKE izraze. Tebi onaj COUNTIF vraća 0 ili 1, pa ti rezultat koristiš kao false ili true. Ovo prolazi negde, ali na 100 drugih mesta neće da prođe. Dakle, ako već koristiš COUNTIF, a treba ti samo da li je rezultat veći od nule upotrebi COUNTIF(...)>0 (dakle LOGIČKI izraz koji vraća true ili false).
2. Korišćenje regularnih izraza bez potrebe. Microsoft je poznat po notornom nepoštovanju standarda. Regularni izrazi u Microsoft proizvodima (a i druge stvari) su, tipično, neportabilni na druge platforme.
3. Potpuno pogrešno korišćenje COUNTIF. Ovde si hteo da proveriš da li je PRVO SLOVO jednako "Z", što je mnogo prostije moglo da se napiše kao LEFT(C93,1)="Z", nego COUNTIF sa regularnim izrazom.

Toliko od mene.


Slazem se u potpunosti. Ako si primetio vec u prvoj poruci sam rekao da bi funkcijom AND koja bi sadrzavala tri uslova sve moglo da se resi (logicka funkcija - vraca TRUE ili FALSE) ali ovaj primer nisam zelio da menjam jer je to primer iz obuke koju sam pohadjao negdje 2007 godine, a iritiralo me to sto ga Libre Office nije otvarao isto kao i WPS.

Pozdrav,
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Zašto "greši" Libre Office Calc?

[ Pregleda: 2258 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.