Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje

[es] :: Laptopovi :: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje

[ Pregleda: 2831 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje12.10.2014. u 16:08 - pre 115 meseci
Postovani imam sledeci problem ako je uopste problem...pre 2 dana sam kupio nov Laptop...pa da se ne bi peglao da ga nosim u servis..mozda i nije kvar u pitanju mozda je neka glupost....prvo Ram je 4gb a u informacijama o windowsu je 3.45..to je prvo sto me buni....a drugo je u koju god igricu da udjem ne prikazuje mi full screen nego je slika samo na sredini ekrana a sa strane ima crna pozadina,postavicu slike i podatke o lap topu kako bi ste znali o cemu se radi..hvala unapred
lap top je Lenovo G505 sa instaliranim win 8.1
ubacicu i jednu sliku kako npr..izgleda kad udjem u bilo koju igricu

[img]http://postimg.org/image/oh9vrga3j/[/img]

[img]http://postimg.org/image/bvjkehyzz/[/img]
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje12.10.2014. u 16:57 - pre 115 meseci
Grafička ti je integrisana i od tih 4gb rama, jedan deo mora da posluži grafičkoj kartici, jer integrisane gr. kartice, nemaju svoju memoriju. Samo GPU je tu. Ne i GPU memorija. Dakle, ta integrisana Radeon HD kartica koristi oko 512 mb radne memorije. To je sasvim normalno. Onda kada budeš kupio PCI-E grafičku karticu, onda će tih "0.55" GB rama, biti na raspolaganju. A što se rezolucije i igrica tiče, jesi li probao da podesiš rezoluciju u samoj igrici? Koliko sam mogao da primetim po slici, igrica radi u 1024*768.. ne i u full screenu. Neke igrice, nisu ni pravljene za widescreen već za ništa više od toga vidiš na ekranu onda kada upališ tu igricu, tako da to možda ne treba preterano da te brine.
about:networking
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje12.10.2014. u 20:07 - pre 115 meseci
Hvala u svakom slucaju...ja se nesto preterano ne razumem...ali kada i na kompu podesim neku drugu rezoluciju pojavi mi se strane crna pozadina.....desktot dodje na sredini ...a sa leve i desne strane crne...prvi kupovini lap topa ...rekli su mi da nije integrisana graficka.....znaci da idem da reklamiram???
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje13.10.2014. u 07:08 - pre 115 meseci
Nisam siguran da je plus minus pogodio da se radi o laptopu. Odvojena (logički) grafička kartica je i dalje integrisana (zalemljena) na matičnoj ploči i tu nema dodavanja dodatne kartice.

To što tebi ne razvlači slike je pogrešno setovanje u drajveru.

Pogledaj ima li ovako nešto u drajverima i vidi kako je podešeno (pod uslovom da je AMD/ATI GPU).

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje13.10.2014. u 17:20 - pre 115 meseci
Evo da se javim....ipak sam zamenio lap top...sada imam HP 250 G3 i sa njim imam problem...nece da swicthuje sa integrisane na normalnu graficku...negde sam citao da treba bios da se updatuje....i da onda u biosu podesim neku opciju FIX graphick...ali ja sam totalni laik sto se tice biosa....nasao sam file update biosa za ovaj model lap topa...ali ne znam sta dalje kako da ga updatujem

imam dve grafike na lap top a ovo mi se desava :/


[img][url=http://postimg.org/image/alrgvks4j/][/url][/img]
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje13.10.2014. u 18:32 - pre 115 meseci
Nećeš se ti igara naigrati na laptopu.
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje13.10.2014. u 18:40 - pre 115 meseci
Ne moram ni jednu da igram samo me muci sta mu je......i updateovao sam BIOS i opet nista...i dalje nece da povuce sa glavne graficke..nego vuce sa integrisane..a ima obe...prikazuje da ima obe
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje14.10.2014. u 02:37 - pre 115 meseci
Kako se ponaša kada ga držiš na punjaču i onda kada nije na punjaču? Da li i onda kada jeste na punjaču, neće da prebaci u određeni (grafički) mod? HP G62 čini mi se, malo stariji modeli, imaju nekakvu bangavu opciju da kada je na bateriji, tada dolazi do obaranja kloka i performansi GPu-a (automatski) i onda grafulja nije više radeon hd54[nešto] već je hd4200. Napisao sam bangavu, zato što to pravi više problema nego što koristi. Koliko se sećam kada je na bateriji, nema teorije da poteraš da to radi brže malo. A onda kada je na punjaču, ponekad, neće samo od sebe da se prebaci u jači režim rada, već to moraš ručno, propraćeno restartom...
about:networking
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje14.10.2014. u 22:21 - pre 115 meseci
u vecini slucajeva bateriju skidam i kacim na punjac.....
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje15.10.2014. u 01:33 - pre 115 meseci
A zašto skidaš bateriju dok je na punjaču? Ono, svaki put to radiš?
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Nemam full screen kad udjem u bilo koju igricu i ram prikazuje manje

[ Pregleda: 2831 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.