Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva

[es] :: Office :: Excel :: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 07:42 - pre 116 meseci
Pozdrav za sve. Često pretražujem ovaj forum kao neregistrovani korisnik, i uglavnom uspijem da nađem sve što mi treba pa nikako da se reg.
Ovog puta moram objasniti šta mi treba pa ako neko ima da mi pomogne ...

U pitanju je stanje magacina. Već sam podesio data validation i želim sledeće :

Kolona "Stanje" sadrži kroz padajući meni "Ulaz" i "Izlaz" ; Pored je sledeća bitna kolona "količina".
Potrebne su mi dvije formule na vrhu koje će da računaju Stanje : ULAZ I IZLAZ količinski tako da razdvaja unos količine.

Primjera radi :
F............... H
5 Ulaz........50 kom. ...........
6 Ulaz....... 60 kom. ...........
7 Izlaz...... 10 kom. ...........
8 Ulaz....... 20 kom.............
9 Izlaz.......10 kom. ...........

ULAZ : 130 kom.
IZLAZ: 20 kom.

Ja sam uspio da mi računa i prepoznaje ali samo za F5 polje :
Code:
=IF((F5)="Ulaz",SUM(H5:H58),IF((F5)="Izlaz",SUM([b]H60[/b]-H5)))

H60 mi računa svu količinu ukupno
Kada dodajem na F kolonu SUM on mi izbacuje grešku VALUE

Unaprijed zahvalan!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 08:05 - pre 116 meseci
To bi mogao da resis i samo sa SUMIF funkciojm

na ovom linku imas opis ove funkcije

SUMIF funkcija

a u prilogu imas primer.

Ako ne uspes ovo sam da resis okaci tvoj konkretni primer.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 08:30 - pre 116 meseci
OK. Ovo je rješenje za moje prvo pitanje. Napravio sam. HVALA!
Sad mi treba neka varijanta subtotalIF ako ima uopste jer kad sortiram po djelovima on mi još uvijek drži ukupno stanje sa cijelog magacina :)
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 08:45 - pre 116 meseci
Mozes li okaciti taj tvoj fajl, da vidim kako si ti to zamislio jer na osnovu samo tvog pitanaj ne mogu videti kako bi se to moglo resiti.
 
Odgovor na temu

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 08:58 - pre 116 meseci
Čini mi se da nemam opciju attach na forumu, evo tražim ...
EDIT: evo ga
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 09:19 - pre 116 meseci
To drugo bi mogao resiti mozda sa Pivot tabelom, ali se ja ne snalazim bas najbolje sa njima. A dok ti neko ko je malo bolji sa njima ne ponudi resenje mogao bi da pokusas da resis takodje sa SUMIF funkcijom.
Ne znam kakav si sa Access-om ali ovo isto bi mogao odraditi u njemu. Pa ako se odlucis za tu varijantu tu sam da pomognem.
 
Odgovor na temu

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 09:52 - pre 116 meseci
Hvala ti na pomoći! Sa access-om sam dosta slab, a tek ostatak administracije ovamo, jedva se i u Excelu snalazi :)))
Ako neko zna da riješi dati problem nek ubaci u tabelu pa izbaci ovdje i objasni da ostane nekome ko bude radio slicne zadatke.
Nakon toga ima tu jos mnogo "štošta" da se uradi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 10:06 - pre 116 meseci
Sto se tice Access-a dovoljno je jedan da zna, tj. onaj ko pravi program za to. Korisnici imaju pristum samo formama (obrascima) u kojima bi unosili podatke u odgovarajuca polja tako da korisniku nije neophodno neko preveliko poznavanje Access-a.

Na ovom linku imas primer u Excel-u i primer u Access-u koji sam odradio po uzoru na primer u Excelu, da vidis kako bi to odprilike izgledalo.

Primeri

[Ovu poruku je menjao FOX028 dana 26.09.2014. u 11:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 10:10 - pre 116 meseci
Pa problem je kreirati program u acces-u, a vjerujem da ga nije tesko kao gotovog pratiti
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 13:16 - pre 116 meseci
Da li ti nesto ovakvo vrsi posao.

Ako je dobro objasnicu kasnije sta je uradjeno i zasto, cisto da bi drugi znali. Ako ne valja da ne davim bez potrebe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 15:57 - pre 116 meseci
Nije. Sortiraj u dijelu VRSTA i izaberi "VODE" gore u vrhu se ne mijenja stanje ulaza i izlaza samo za filter vode već i dalje drži stanje kompletnog magacina
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 16:51 - pre 116 meseci
A sto ne kazes valjano sta ti treba?
Resicu ti problem cim se odmorim i prebacim sa iPad-a na PC.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva26.09.2014. u 19:47 - pre 116 meseci
Uzeo si jednu tabelu u koju trpas sve sto stignes, gore si postavio jedan red u kojem zelis pregled stanja, a nisi definirao ili ostavio opciju da se odabere sta zelis prikazati. Ne znas lepo objasniti sta ti treba i samo vices NE VALJA.

U redu koji ti je u zaglavlju imas KOLICINU, CENU, ULAZ, IZLAZ, ali nigde nemas cega.

KOLICINA - CEGA?
CENA - CEGA?
ULAZ - CEGA?
IZLAZ- CEGA?

Da ne bih sada pisao, nacrtao sam ti u samom Excel fajlu sta trebas raditi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skalicapr
Tajna
Tajna
Podgorica

Član broj: 325322
Poruke: 7



Profil

icon Re: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva27.09.2014. u 07:17 - pre 116 meseci
Citat:
2012:
A sto ne kazes valjano sta ti treba?
Resicu ti problem cim se odmorim i prebacim sa iPad-a na PC.

Nema potrebe da drsko nastupaš. U ranijim postovima sam odgvorio. I uopšte nijesam grinjao "Ne valja, ne valja".
Citat:
skalicapr:
Sad mi treba neka varijanta subtotalIF ako ima uopste jer kad sortiram po djelovima on mi još uvijek drži ukupno stanje sa cijelog magacina :)


To šta sve ja stavljam u tabelu ne treba da te zabrinjava, tražio sam samo asistenciju za ovo što si mi upravo napravio i na tome ti se zahvaljujem. Čini mi se da sada sve funkcioniše, fali mi samo još presjek po "Oznakama" i to ću pokušati sam da se snađem.
Cijena je UKUPNA Po količini za ULAZ i IZLAZ odvojeno. Samo za to nijesam tražio asistenciju još uvijek jer logički ako uspijem napraviti da mi računa količinu ulaza i izlaza po istoj formuli bi moglo i polje Cijena da se uradi. Cijena je samo nabavna jer IZLAZ je za potrebe firme a ne dalje preprodaje. Na taj način datumski trebamo imati presjek potrošnje datih djelova količinski, novčano i sl.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Potrebna Asistencija - IF Fukcija - Kombinacija teksta i brojeva

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.