Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SSOP na DIP konverter, izrada tiskane pločice

[es] :: Elektronika :: SSOP na DIP konverter, izrada tiskane pločice

[ Pregleda: 1534 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon SSOP na DIP konverter, izrada tiskane pločice12.09.2014. u 21:38 - pre 117 meseci
Imam ovaj IC i za njega mi treba neki SSOP to DIP konverter. Problem je što sam ja naručio jednoga (48-pinski) i nisu bili kompatibilni! Ne bi li SSOP trebao biti standard? Na što još moram paziti sad kad budem opet uzimao? Jer ovoga sam riješio tako što sam ga ručno polemio na 40-pinsko podnožje i onda zalio u epoxy ali ne radi kako treba pa ću morati naručiti novi i ovoga puta bi to lijepo napravio.

Ili još bolje, sad bi napravio tiskanu ploču za sve to skupa međutim kad sam prošli (ujedno i svoj prvi) put radio tiskanu ploču, namučio sam se da to prenesem na ploču i još je ružno ostalo. U pitanju je bilo audio pojačalo. Ovako sitne stvari nema šanse da uspijem sam. Pa me zanima da li ima neka firma ili da li netko od vas ima potreban alat za tako precizne tiskane ploče pa da mi to napravi, naravno za neki novac? Ja nacrtam PCB i pošaljem. U tom slučaju bi mogao taj IC direktno polemiti na ploču, ali takvu ploču sa SSOP pinovima nema šanse da bi ja uspio napraviti. Ploča ne smije biti velika u dimenzijama a sadrži taj procesor + PIC mikrokontroler i ostale komponente pa bi sve to bilo jako zgusnuto.

Međutim brine me to što mi konverter i IC nisu bili kompatibilni, da li sam nešto previdio ili IC nije standardni SSOP? Ovakve konvertere sam uzeo: http://www.ebay.com/sch/i.html...kw=ssop+to+dip+48&_sacat=0
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: SSOP na DIP konverter, izrada tiskane pločice13.09.2014. u 09:12 - pre 117 meseci
U kini je sve kompaktabilno recimo kupis stapni mixer a posalju ti vibrator :)

U zagrebu http://www.tiplon.hr/index.php/hr/ zamolis covjeka da ti napravi to.Barata altiumom i ostalim programima i taj adapter mu je dva minuta za nacrtat ssop42 spoji na dip 42 pin to pin i to je to.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: SSOP na DIP konverter, izrada tiskane pločice13.09.2014. u 10:07 - pre 117 meseci
Zahvaljujem! U tom slučaju, ako već idem raditi PCB, ne treba mi taj adapter već bi IC mogao direktno na ploču zalemiti, lijepše i urednije će izgledati. Jedino ako crkne IC onda ga je teže zamjeniti ali ne vidim razlog zašto bi tako lako crknuo. Na ovome trenutno mi ne radi jedan kanal kompletno ali pošto sam ga ručno lemio i zalio u epoxy, moguće da se otkinuo kontakt ali i neki dan sam slučajno okrenuo + i - napajanja, eksplodirali su mi DC-DC konverteri i probili i otišlo je 12V na mikrokontroler (koji je čudom preživio) i na taj IC pa je moguće da je i tu stradao jedan kanal.

Ja sam se već bacio u crtanje PCB-a u Sprint Layoutu, pa kad dovršim poslat ću čovjeku da vidimo koliko bi došlo. Izgleda da ovaj IC ima nestandardne dimenzije jer ga nikako nisam mogao nacrtati precizno. Za sve ostale komponente se u milimetar precizno napravi udaljenost a za njega sam morao ručno crtati SMD pad i to tek nakon što sam stavio udaljenost između "kvadratića" najmanju moguću (39 um), uspio sam koliko toliko precizno nacrtati (umjesto 0.8 mm između pinova mi je 0.794 i duljina pad-a je 0.52) pa će to trebat još isprintati u 1:1 veličini pa isprobat staviti IC da li će odgovarati.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: SSOP na DIP konverter, izrada tiskane pločice

[ Pregleda: 1534 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.