Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL

[es] :: Java :: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL

[ Pregleda: 3923 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovanpavlovic777

Član broj: 324940
Poruke: 33
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL04.09.2014. u 11:34 - pre 117 meseci
Ovo nije forum za izbor komponenti ali posto je moje pitanje usko vezano upravo za Javu i razvoj mislim da pitanje ima smisla ovde.
Ukoliko ne treba da bude ovde, molim moderatore da premeste ovu poruku ili da je obrisu.

Treba da upgradujem nekoliko masina za razvoj.
Razvoj se izvrsava na Ubuntu 14.04 platformi, IDE je Eclipse, Java/ADT i PHP/PDT, DBMS je MySQL, uz intezivno koriscenje Eclipse/PDT debugger-a za PHP aplikacije.
Postojece masine (Core2Duo E5300) ne mogu sve to da isprate.
Pokazuju nakon startovanja svih servisa, servera i debuggera cesto 100% utilizaciju CPU-a sto u radu dovodi do neresponzivnog GUI-a, gubitka koncetracije, vremena, produktivnosti.
SSD i RAM nije usko grlo i ako sve masine imaju 4GB na 1600Mhz (provereno kroz resource monitor).

Prva varijanta je da uzmem masine sa AMD procesorom:
CPU AMD FX-6300 89€
MSI 760GM-P23 (FX) VGA 35€
RAM 2x4GB 1600Mhz DDR3 65€

Druga je sa Intel procesorom, znacajno skuplja:
INTEL i5-4440 150€
MB LGA1150 B85 ASUS B85M-G 65€
RAM 2x4GB 1600Mhz DDR3 65€

Obzirom na namenu, da li moze da zadovolji potrebe i AMD masina ili mora da se ide na Intel?
Da li imate predlog za druge konfiguraciju?
Masine se nikada nece overklokovati, niti koristiti za gaming, sada ili u buducnosti.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL04.09.2014. u 12:11 - pre 117 meseci
Ja se bavim sličnim stvarima i koristim sličan toolset. Nikad u životu nisam kupio novu desktop mašinu za to.

Trenutno koristim kvalitetan laptop sa i5 procesorom i 120Gb SSD-om koji sam polovan kupio za 350€. Tako da moj predlog ide u tom pravcu - kupi polovnu mašinu (desktop ili laptop, štagod ti više odgovara) sa i5 ili jačim procesorom i SSD-om. Ne razumem se u hardver skoro uopšte i ne znam da li i AMD-ovi procesori rade tako dobro, ali ja sam ovom kombinacijom ekstremno zadovoljan.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+62 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL04.09.2014. u 20:42 - pre 117 meseci
Pokusati prvo sa dupliranjem RAM-a (pozajmiti?), pa sagledati promene/poboljsanja.

Najbrza masina za koju sam ikad seo (na bivsem poslu u BL, java + svasta/nesto) je bio 64-bit Windows sa 8 GB RAM-a. Tek ako se ovo pokaze nedovoljnim, razmisljati o daljim koracima za unapredjenje masina. (Resource monitor je, mislim, ipak ogranicena alatka; skenira hardware u vremenskim intervalima, zar ne).

Pozz

P.S. Sad videh, ti zapravo ne upgrade-ujes, nego MENJAS masine.
 
Odgovor na temu

vladabab
Vladmir Babic
LogicBridge

Član broj: 285224
Poruke: 60
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 08:22 - pre 117 meseci
Citat:
jablan:
Tako da moj predlog ide u tom pravcu - kupi polovnu mašinu (desktop ili laptop, štagod ti više odgovara) sa i5 ili jačim procesorom i SSD-om.


Ako bih mogao da kupim od pouzdanog prodavca nije mi problem da kupim i polovno.
Ali posto ce mi trebati 3-4 masine novije generacije i posto ne bih da budem i sistem administrator i da opsluzujem te racunare ako bude nekih problema gledao bih da to sto pre zavrsim.
Pre svega da mogu da se posvetim i skocentrisem na svoj posao i razvoj.

Citat:
Rapaic Rajko: Pokusati prvo sa dupliranjem RAM-a (pozajmiti?), pa sagledati promene/poboljsanja.


Probao sam da dodam jos 4GB (ukupno 8GB) ali razlike kada ga opteretim gotovo i da nema, skoro je jednako brz ili bolje receno spor u Eclipse/Javi/ADT/PHP/PDT + ono sto nisam spomenuo, otvoreni Firfox i Chrome sa velikim brojem tabova (a u njima i sajtovi sa flashom, itd.).
E5300 je bio dobar CPU za svoje vreme ali je ipak starija generacija, to je procesor iz 2008-e.

Citat:
Rapaic Rajko:
Najbrza masina za koju sam ikad seo (na bivsem poslu u BL, java + svasta/nesto) je bio 64-bit Windows sa 8 GB RAM-a.


Mi isto koristimo 64bit ali Ubuntu 14.04.
Moram reci, doduse sa rezervom jer je u pitanju samo moj subjektivni utisak, da je Ubuntu u zadnjih par godina postao jednako zahtevan (i spor) kao i Windowsi.

Citat:
Rapaic Rajko:
Tek ako se ovo pokaze nedovoljnim, razmisljati o daljim koracima za unapredjenje masina. (Resource monitor je, mislim, ipak ogranicena alatka; skenira hardware u vremenskim intervalima, zar ne).


U sustini nije najvazniji za donosenje odluka ali moze da da neke generalne smernice u svakodnevnoj utilizaciji.
Uz poznavanje nekih osnovnih hardverskih parametara mislim da moze da pomogne u donosenju nekih validnih zakljucaka.

Citat:
Rapaic Rajko:
Pozz

P.S. Sad videh, ti zapravo ne upgrade-ujes, nego MENJAS masine.


Od stare masine koristice se jedino kuciste, napajanje i SSD.
 
Odgovor na temu

vladabab
Vladmir Babic
LogicBridge

Član broj: 285224
Poruke: 60
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 08:27 - pre 117 meseci
Hvala, u svakom slucaju bilo je dobro videti sta je aktuelno od hardvera optimalnog za razvoj.
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 09:23 - pre 117 meseci
Citat:
vladabab:
Probao sam da dodam jos 4GB (ukupno 8GB) ali razlike kada ga opteretim gotovo i da nema, skoro je jednako brz ili bolje receno spor u Eclipse/Javi/ADT/PHP/PDT + ono sto nisam spomenuo, otvoreni Firfox i Chrome sa velikim brojem tabova (a u njima i sajtovi sa flashom, itd.).
E5300 je bio dobar CPU za svoje vreme ali je ipak starija generacija, to je procesor iz 2008-e.


Sve zavisi od tvojih potreba.

Dovoljno je da u lokalu podignes aplikacioni server (Websphere, JBoss, etc.) sa iole vecom aplikacijom i vec ce ti biti potrebno dosta rama.

Konkretno u mom slucaju, najveci benefit imam od memorije i SSD-a.

 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 09:42 - pre 117 meseci
Ako radi sporo kao što si opisao (na konfiguraciji koja nije uopšte loša),
ja bih prvo uzeo jednu jaču mašinu na probu, da ne bude posle razočarenje od prevelikih očekivanja.

Na primer, kod kompajliranja i nekih drugih stvari veoma mala razlika između E8400 i i5-3570k.
 
Odgovor na temu

jovanpavlovic777

Član broj: 324940
Poruke: 33
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 10:22 - pre 117 meseci
Citat:
dusans: Ako radi sporo kao što si opisao (na konfiguraciji koja nije uopšte loša),
ja bih prvo uzeo jednu jaču mašinu na probu, da ne bude posle razočarenje od prevelikih očekivanja.


To je dobra ideja, probati prvo sa jednom pa posle dokupiti jos istih ili nesta promeniti.

Citat:
dusans
Na primer, kod kompajliranja i nekih drugih stvari veoma mala razlika između E8400 i i5-3570k.


Nazalost, C/C++ kompajliranje radim na Windows masini tako da nemam referencu za Ubuntu.

Na Windowsu E5300 kompajlira u poredjenju sa mojoj drugom desktop masinom (Athlon II X4 640) PHP5.5.X source pod VC++11 x86 kompajlerom, u proseku (nisam ovo precizno radio) duplo vise vremena.
Oba desktopa imaju SSD.
cl.exe proces ne uzme vise od 10Mb radne memorije prilikom nmake-a.
 
Odgovor na temu

iglig
Igor Iglič
Beograd, Srbija

Član broj: 300685
Poruke: 80



+16 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 13:29 - pre 117 meseci
Moje mišljenje je da je najveći problem ipak manjak RAM-a, browseri ti verovatno troše 2-3GB, Eclipse + JRE koliko mu dozvoliš da se raširi + resto 1+GB idle aplikacija. Iako si probao rad sa 8GB ta dva jezgra su opterećena jer nemaju dovoljno keša a flash i JS konstantno arče CPU.
Rešenje je ipak delimična optimizacija sistema, shodno mogućnostima predlažem sledeće:
-isključivanje Pagefile-a i onemogućivanje SWAP particije u Linuksu (videti napomenu dole)
-isključivanje lokalnog keširanja u FF i Chrome-u
-korišćenje Adblock Edge dodatka za FF, smanjiće opterećenje procesora i manje će koristiti RAM
-obavezno korišćenje eksternog GPU-a radi potpunog korišćenja RAM-a za sistem
-optimizacija Eclipse-a tako da koristi manje memorije (Heap, dve instance IDE-a, jedno za PHP, drugo za Java razvoj)
-jednu ili dve od postojećih mašina konvertovati u lokalni test server na kom će da trče MySQL, Java container i PHP server (to je već dovoljno opterećenje za takvu mašinu)

Prilikom nabavke novih računara bih preporučio:
-matičnu ploču sa 4 slota za RAM
-popunu 2 slota sa barem 4GB modulima
-izabrati GPU sa barem 1GB memorije, koji radi bez prepravki na izabranom Linuxu, sa pasivnim hlađenjem
-Intel procesor, (6800k vs i5 3450 --> intel radi osetno bolje unutar sistema, oba su imala odgovarajuće drajvere, kvalitetan ram, GPU 7950, isti SSD... jednom rečju mislim da se isplati dodati malo novca za intel platformu)

Ukoliko se posle svega ovog i dalje budu javljale trzavice, veliki stepen zauzeća memorije i usporenja:
-dodati još RAM-a (ukupno 16 ili 32GB)
-dodati dva SSD-a u RAID-u za keširanje kao SWAP ili pagefile (Bxx ili Zxx čipset za Intel)
-razmisliti o optimizaciji samog procesa rada i koda koji trči
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL05.09.2014. u 18:36 - pre 117 meseci
Dobro sad, covek gleda da uzme jeftine masine koje ce da rade posao, a vi o 32GB RAM-a i SSDovima u RAIDu :)

Imam nekog iskustva u razlicitosti AMDovih i Intelovih procesora, moram reci da Intel ima MNOGO jaca jezgra, i da AMD tek sa overklokovanjem moze malo da im pridje. Ti si rekao da to nije opcija, takodje overklokovanje ne ide ni bez nabavke dodatnog hladjenja, pa cemo bataliti tu pricu. E sad, vrline i mane:

AMD: Vise jezgara za manje novca, veca potrosnja struje
Intel: Prilicno jaca jezgra, manje grejanje masine - manja potrosnja

U normalnom radu, pri browsingu itd, izmedju nekih koliko-toliko dobrih procesora, gotovo da i nema razlike. Razlike se ispolje tek u 3D renderingu, obradi ogromne kolicine podataka (radio sam neki test kada sam od 10ine slika nekog modela pravio 3D model), u igricama (za tebe nebitno).

E sad, pitanje je da li se server baza podataka izvrsava nezavisno na svakoj masini? Ako se radi sa ogromnom kolicinom podataka, da li je bolje odvojiti jedan racunar za server? Da li imas informacije o tome koliko jezgara sve te aplikacije mogu da zauzmu? Ako ti svaka aplikacija koristi max 1 jezgro (nisam stvarno siguran za sve te sto si naveo kako su prilagodjene tome), onda sa 6 jezgara bas i neces osetiti razliku, jer ce se izvrsavati na slabijim jezgrima a imaces i neka koja su bukvalno idle.

Takodje, procitaj malo o kompatibilnosti te MSI ploce sa tim FX procesorom, jer koliko mi se cini, nije bas dovoljno jaka da ga tera kako treba. Mislim da bi sve radilo OK treba da imas neku 970 plocu, a i ako se odlucis na varijantu sa vise jezgara mozes da uzmes 8320 umesto 6300. 6300 se ipak podosta greje i trosi a ta ploca nema kvalitetno odradjeno napajanje procesora, i moze se desiti da krene throttling.

Neke 2 realnije opcije po snazi bi bile ta intel konfiguracija i AMD-ova sa 8320 i 970 plocom, i od jedne i od druge kombinacije neces zazaliti, ali da bi sve bilo maksimalno iskorisceno i prilagodjeno, moras da vidis kako bi se to sve ponasalo na osmojezgarnom procesoru i da li bi imao beneficija od svega toga.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

jovanpavlovic777

Član broj: 324940
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL06.09.2014. u 12:24 - pre 117 meseci
Citat:
iglig
-isključivanje lokalnog keširanja u FF i Chrome-u
-korišćenje Adblock Edge dodatka za FF, smanjiće opterećenje procesora i manje će koristiti RAM


Ne verujem da cemo ici taleko daleko ali nije lose znati.

Citat:
iglig
-obavezno korišćenje eksternog GPU-a radi potpunog korišćenja RAM-a za sistem


Imaju diskretne grafike.

Citat:
iglig
-optimizacija Eclipse-a tako da koristi manje memorije (Heap, dve instance IDE-a, jedno za PHP, drugo za Java razvoj)
-jednu ili dve od postojećih mašina konvertovati u lokalni test server na kom će da trče MySQL, Java container i PHP server (to je već dovoljno opterećenje za takvu mašinu)


Zbog potreba razvoja svako ima svoje lokalne baze i servere.
Za master test postoji VPS na Internetu gde se iz gita radi automatski build i postavlja najnovija raspoloziva verzija aplikacije i baze.
Inace velicna baza je beznacajna u toku razvoja, to su uglavnom samo test podaci za potrebe razvoja i testiranja.

Citat:
iglig:
Prilikom nabavke novih računara bih preporučio:
-matičnu ploču sa 4 slota za RAM
-popunu 2 slota sa barem 4GB modulima
-izabrati GPU sa barem 1GB memorije, koji radi bez prepravki na izabranom Linuxu, sa pasivnim hlađenjem
-Intel procesor, (6800k vs i5 3450 --> intel radi osetno bolje unutar sistema, oba su imala odgovarajuće drajvere, kvalitetan ram, GPU 7950, isti SSD... jednom rečju mislim da se isplati dodati malo novca za intel platformu)


Meni se cini da je Intel platforma, za ono na cemu mi radimo, u ovom trenutku bolja.

Citat:
iglig:
Ukoliko se posle svega ovog i dalje budu javljale trzavice, veliki stepen zauzeća memorije i usporenja:
-dodati još RAM-a (ukupno 16 ili 32GB)
-dodati dva SSD-a u RAID-u za keširanje kao SWAP ili pagefile (Bxx ili Zxx čipset za Intel)


Ahhh... ako nekada u buducnosti i dodje do toga da za razvoj mora da se koristi 32GB RAM-a i SSD RAID, ja cu biti prezadovoljan.

Citat:
Zlatni_bg
Dobro sad, covek gleda da uzme jeftine masine koje ce da rade posao, a vi o 32GB RAM-a i SSDovima u RAIDu :)


Upravo to mi je bila ideja, optimalno za potrebe nasega ravoja i dakako bolje od ovoga sto se sada koristi.

Citat:
Zlatni_bg
Imam nekog iskustva u razlicitosti AMDovih i Intelovih procesora, moram reci da Intel ima MNOGO jaca jezgra, i da AMD tek sa overklokovanjem moze malo da im pridje. Ti si rekao da to nije opcija, takodje overklokovanje ne ide ni bez nabavke dodatnog hladjenja, pa cemo bataliti tu pricu. E sad, vrline i mane:

AMD: Vise jezgara za manje novca, veca potrosnja struje
Intel: Prilicno jaca jezgra, manje grejanje masine - manja potrosnja


Moj je utisak da je Intel znacajno bolji od AMD-a za ono za sta cemo mi koristiti.
U sustini trebao bih da platim oko 100 evra vise po masini za Intel u odnosu na AMD.

Citat:
Zlatni_bg
U normalnom radu, pri browsingu itd, izmedju nekih koliko-toliko dobrih procesora, gotovo da i nema razlike. Razlike se ispolje tek u 3D renderingu, obradi ogromne kolicine podataka (radio sam neki test kada sam od 10ine slika nekog modela pravio 3D model), u igricama (za tebe nebitno).

E sad, pitanje je da li se server baza podataka izvrsava nezavisno na svakoj masini? Ako se radi sa ogromnom kolicinom podataka, da li je bolje odvojiti jedan racunar za server? Da li imas informacije o tome koliko jezgara sve te aplikacije mogu da zauzmu? Ako ti svaka aplikacija koristi max 1 jezgro (nisam stvarno siguran za sve te sto si naveo kako su prilagodjene tome), onda sa 6 jezgara bas i neces osetiti razliku, jer ce se izvrsavati na slabijim jezgrima a imaces i neka koja su bukvalno idle.


U pitanju su male MySQL baze, samo test podaci.
Ako i nekada u buducnosti dodje do toga da mora da postoji zaseban DB server kod nas u lokalu, makar je to lako implementirati.

Citat:
Zlatni_bg
Takodje, procitaj malo o kompatibilnosti te MSI ploce sa tim FX procesorom, jer koliko mi se cini, nije bas dovoljno jaka da ga tera kako treba. Mislim da bi sve radilo OK treba da imas neku 970 plocu, a i ako se odlucis na varijantu sa vise jezgara mozes da uzmes 8320 umesto 6300. 6300 se ipak podosta greje i trosi a ta ploca nema kvalitetno odradjeno napajanje procesora, i moze se desiti da krene throttling.


Ako budem isao na AMD varijantu sigurno je da se nece nabavljati ona jeftina 760 ploca sto je spomenuto u postu vec ce se uzeti 970, mozda G43 ili G46.
Za fx 8320 bih morao da menjam i napajanja posto su 450W.

Citat:
Zlatni_bg
Neke 2 realnije opcije po snazi bi bile ta intel konfiguracija i AMD-ova sa 8320 i 970 plocom, i od jedne i od druge kombinacije neces zazaliti, ali da bi sve bilo maksimalno iskorisceno i prilagodjeno, moras da vidis kako bi se to sve ponasalo na osmojezgarnom procesoru i da li bi imao beneficija od svega toga.


Slazem se fx8320 je odlican CPU i mislio sam da ga nabavim i za sebe licno.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL07.09.2014. u 22:57 - pre 117 meseci
Utisak moze i da prevari, bilo bi idealno kad biste mogli da odradite neke testove. E sad, ako necete ici na 8320, onda mislim da je intel mnogo bolja opcija. Po meni ako neko postavi sebi izbor amd/intel, treba da presudi u korist AMDa samo ako ce imati koristi od vise jezgara, pogotovu sto je i5-4440 u pitanju. 6 jezgara naspram 4 koja su mnogo jaca nece pobediti u toj trci. Sto se tice tog napajanja od 450W, TDP 8320 je 125W, ume da povuce po ~180W pri stock clocku, ako grafika nije "vrela" mozda bi i mogao taj procesor, ali problem nastaje oko ploce, te g43 i g46 NISU dobra opcija nikako, kada sam uzimao 8320 i plocu za sebe, obratio sam paznju i napravio i ovde jedan ogroman post o hladjenju na tim plocama, te 2 ploce NISU predvidjene da rade sa 8320 iako pise na MSI sajtu da jesu, nemaju hladjenje dela mb-a koje je namenjeno napajanju procesora, dok su za fx6300 okej opcija. Mnogo bolji izbor je Gigabyte DS3P. Ja kao vlasnik 8320 bih ti rekao da nekad zazalim sto nisam krenuo na i5 opciju, mada su to vrlo retke situacije i neke nebitne performanse koje ne bih ni primecivao da nisam video kako i5 radi, doduse to se sve odnosi na izvrsavanje aplikacija koje mogu da se izvrsavaju na max 1 jezgru, i mali je broj njih na kojima to moze da se primeti. Opet kazem, trebalo bi uraditi testove ako su vam opterecenja CPU-a stvarno toliko velika sta vam je tu najbitnije, broj ili snaga jezgara.

Da sumiramo moje misljenje, koju god opciju da izaberes, neces zazaliti, jaki su to procesori, dosta je to RAMa, pogotovu sve to upareno sa SSDovima. Ako 8320 nije opcija (a ne mogu da garantujem kako ce da radi sa 450W napajanjem, mada meni radi sa r9 270X grafickom koja trosi 180W na 630W napajanju, a moze i na 550W taj kombo da radi, + je moj klokovan na 4.5GHz sa dooobrim hladjenjem celog kucista, 5 kulera + 212EVO na procesoru - i to ima svoju potrosnju), Intel ostaje kao definitivan izbor, vredan tih para. Samo kako ti je vec savetovano, gledaj da uzmes kvalitetnu plocu, koja ce posle moci da primi jos 2 RAM modula, uvek treba imati rezerve.

A uvek mozes da uzmes jednu i drugu kombinaciju, pa posle kupis jos masina koliko ti treba, onih koje su se bolje pokazale. Ova druga ce vrlo malo kaskati za njima.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

jovanpavlovic777

Član broj: 324940
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL09.09.2014. u 21:46 - pre 116 meseci
Hvala na odgovoru, mislim da je odluka na nabavci Intela.
Jedan za testiranje pa onda nabavka i drugih.
U medjuvremenu sam saznao da bi i i3-4150 mogao da bude interesantan za nas tako da cemo i njega uzeti u obzir.
 
Odgovor na temu

jovanpavlovic777

Član broj: 324940
Poruke: 33
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL26.09.2014. u 12:08 - pre 116 meseci
Uzeli smo i3-4150/8Gb DDR3/GPU r5 230.

Budzet se uklapa, prezadovoljan sam, masina radi odlicno u Ubuntu i Eclipse.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Masina za optimalan razvoj u Javi i PHP/MySQL

[ Pregleda: 3923 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.