Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG CRT Monitor, slika se samo nazire

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LG CRT Monitor, slika se samo nazire

[ Pregleda: 1122 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexycomar
Nis/Smederevo

Član broj: 190014
Poruke: 16
77.243.20.*



Profil

icon LG CRT Monitor, slika se samo nazire25.08.2014. u 01:31 - pre 117 meseci
Nisam neki ekspert u elektronici, ali sam u proteklih desetak godina gomilu uredjaja uspeo da spasem kao amater, pa pokusavam sad jedan stari monitor. Ne vredi ga nositi u servis, jer ce popravka izaci koliko i jedan takav polovan, ali je trenutno neophodan, pa vam se obracam za pomoc. :-)

Monitor daje samo obrise slike, dok gornji deo ekrana (nekoliko linija) kao da daje sliku kako treba. Takodje je i kockica sa porukom "no signal" (kada je izvucen VGA kabl) u obrisima, sto znaci da kabl nije u pitanju. Monitor je i ranije znao da se ponasa ovako, pa smo ga drzali po ceo dan ukljucenog, da bi se nakon vise sati rada slika "povampirila", sam po sebi je dobijao sliku kako treba.

Sve nekako ukazuje na dotrajale elektrolite. Citao sam dosta po forumu, i koliko vidim ne isplati se mnogo ispitivati ih, jeftini su i trebalo bi ih sto vise zameniti. Uzeo sam i zamenio dvadesetak njih na glavnoj (naponskoj) ploci. Zamenio sam sve vece, ostali su jedino oni najmanji. Medjutim slika je ostala ista, samo u obrisima. Pretpostavljam da je potrebno menjati elkose na ploci do katodne cevi? Po nekoj logici tu bi trebalo da bude problem, jer je ta ploca zaduzena za RGB snop. Sta vi mislite?

Takodje sam eksperimentisao sa potenciometrima za pojacavanje ekrana. Sve sto sam mogao da dobijem je jarko zelena slika. Potenciometar sam iz predostroznosti odmah smanjio, kako ne bih sprzio nesto.

Unapred hvala na pomoci. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LG CRT Monitor, slika se samo nazire

[ Pregleda: 1122 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.