Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tenda 3002R problem

[es] :: Wireless :: Tenda 3002R problem

[ Pregleda: 1100 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gušter
serviser klima uređaja
Tesla

Član broj: 315391
Poruke: 3
*.static.abakusbp.net.



Profil

icon Tenda 3002R problem24.08.2014. u 07:14 - pre 116 meseci
Komp i TV Philps sa integrisanim wifi umreženo preko rutera Tenda 3002R. Ruter preko krovne antene povezan sa lokalnim int. provajderom, signal 90%, protok oko 4 Mbps download, 2 Mbps upload.
Komp povezan s ruterom preko lan kabla, TV-ruter WIFI vezom. Merač signala na TV-u pokazuje svih pet crtica. Razdaljina od rutera do televizora je pet metara u vidnom polju. Internet na kompu radi ok bez štekanja. Problem nastaje kada prebacim na SMART TV i odem na primer na yutub da pogledam nešto u HD rezoluciji, e onda nastaje jadac, krene par sekundi i onda ga učitava, učitava i na kraju automatski prebaci na najnižu rezoluciju da bi uopšte išlo. Onda uzmem TV i stavim ga pokraj komjutera i rutera, jer imam samo LAN kabl od metar dužine, i povežem TV i ruter tim LAN kablom, prebacim na SMART TV i sve radi ok, sa yutuba hd ide bez štekanja, i uopšte internet lepo šljaka. Čovek bi pomislio logično da nije dobra veza tj. protok preko WIFI-ja na relaciji ruter-tv, ali kako onda objasniti da na TV-u uz program Universal Media Server preko istog tog rutera i iste te WIFI veze gledam sve filmove u HD rezoluciji sa hard diska na kompu. Testirao sam ruter i tako što sam s mobilnim telefonom otišao oko 20 metara dalje od istog i zauzeo poziciju da nas dele tri zida, na telefonu je bila ok veza sa ruterom. Ruter je tek kupljen i ima garanciju pa ako je možda do njega da ga menjam na vreme, ali ako nije da se ne blamiram bez potrebe.

[Ovu poruku je menjao gušter dana 24.08.2014. u 08:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Tenda 3002R problem

[ Pregleda: 1100 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.