Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux/Unix copy on highlight

[es] :: Linux aplikacije :: Linux/Unix copy on highlight

[ Pregleda: 1922 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Linux/Unix copy on highlight18.08.2014. u 22:37 - pre 117 meseci
Bilo kad, bilo gde... dal' to bio terminal ili bilo koji GUI program, onda kada se selektuje neki tekst ili standardno "zaplavi" levim klikom miša (za levake obrnuto, jel' da.. ) to automatski biva selektovano kao da sam ja ručno, lično 'rekao' - copy. Dakle, automatski je u clipboard-u. Kao primarna stavka za - paste. Onda kada kažem - paste, zadnje što sam selektovao biva 'nalepljeno'.

I to važi za terminal. Za konzolu.

Ok je to. Neki bi rekli "redunant actions aren't needed.. " i zaista nekim ljudima je tako lakše. Samo selektuje tekst i to što je selektovano, može da se kopira.
Dakle, nije potrebno "select - copy - paste", već samo "select - paste".. i to je u Linuxu odvajkada tako. Standard. Ok.

E, pa .. u mom slučaju - nije ok. A verujem i kod još mnoštva ljudi.
Imam nervozne prste. Desni kažiprst, pogotovo. Navika je čudo.

Uvek kada nešto čitam, imam tu naviku da selektujem ceo pasus ili deo teksta koji čitam. Lakše mi je tako da čitam. I logično, ne želim da se to automatski priprema za dalje prenošenje.
Ono što je najzanimljivije, niko živ nema pojma kako da se taj "killer-feature" ubije na mesto i da linux ne kopira ništa i nikad od teksta, ukoliko ne dobije prostu - copy - komandu.

Fazon je u tome što je kod mene Tilda uvek upaljena. Na Alt+F1 je skrivam i prikazujem.

Ne treba mi 'klipbord' za supermena i univerzalni galaktički kilerfičr clipman, clipit, klipper, itd.. Ne. To ne rešava ovaj moj mali @"problem"

Koji fajl/fajlove treba da drk4m da bi ubio to ponašanje i naterao linux da se odmori malo.. ?
U etc.. nije .. To znam. Gui alati su tu, ali služe da organizuju clipboard. U terminalu, taj 'kilerfičr' i dalje radi.

Ako neko zna .. :)) Please, share!
CLI program, lokacija fajla, nebitno.
Moram to da ubijem nekako.

Hvala unapred.
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Linux/Unix copy on highlight

[ Pregleda: 1922 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.