Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(Student)Artista zainteresovan za rad na igri? +prikaz moje dve zavrsene igre

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: (Student)Artista zainteresovan za rad na igri? +prikaz moje dve zavrsene igre

[ Pregleda: 2647 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusaSaLagera
Kuci, Nema

Član broj: 191594
Poruke: 16
91.233.24.*



Profil

icon (Student)Artista zainteresovan za rad na igri? +prikaz moje dve zavrsene igre14.08.2014. u 14:55 - pre 117 meseci
Pozdrav ljudi,

prvo bih hteo da prikazem dve moje igre koje su vec na google play storeu (obe koriste libGDX - za GU postoji i web varijanta):

Going Under
Roll over ball

GU jeste delimicno pod uticajem Flappy Bird (endless, jednostavna mehanika, zahteva preciznost, izbegavanje prepreka), medjutim ima drugaciju mehaniku - tap na levom delu ekrana daje djavolku impuls ka desno, tap na desno delu obratno (da, ovo je namerno tako uradjeno). Ima 5 "nivoa" (5 vrsti prepreka, 5 razlicitih vrednost game mechanics parametara koji se smenjuju na svakih 30 prepreka). Ima integraciju sa gps leader-boards i achievements. Muzika samo postoji u introu (ali sam veoma zadovoljan kako smo je drugar i ja odradili, iako je samo jedan MIDI instrument).
ROB je u principu nastala 2011 ali sam je tek skoro objavio. Ona je mnogo experimentalnijeg karaktera: slajdovanjem se pomera lopta i cilj je za 64 sekunde pokupiti sto vise kocaka tj sakupiti sto vise poena. Stari kod se nalazi na mom github accountu (nisam jos updejtovao).

Ceo ovaj uvod sa predstavljanjem dve igre, je taj sto mi je potreban artista za novi projekat koji radim.

Projekat je ozbiljniji, ne bas Manuganu, ali dosta slozeniji od gore dve navedene igre (nivoi, dva/tri tipa "mehanike", itd...). Osnovna ideja je pozajmljena od jednog hita moje mladosti (postoji i demo na mom web sajtu, psotovacu link ako bude zainteresovanih, mada npr drugi tip mehanike je tek od 7 nivoa, a dotle je veoma tesko stici jer trenutno dizajn nivoa nije najbolji :)).

Radim je u unitiju, kod je nacukan, neki nivoi su napravljeni (naravno bice optimizovani usput), muziku cu da odradim (nije problem).

Ono sto je problem jeste grafika, jer sam izrazito netalentovan (Going Under sam doobro platio jednog drugara da nacrta). Fora je sto ne mogu mnogo da ulozim (od prve dve igre ne postoji zarada, vise bih ulozio u marketing), pa bih, ako moze da mi se neko javi ko je zainteresovan da bude artist za (veoma)male pare, procenat, iskustvo ili slavu. Ja mislim da bi ovo mogla biti idealna prilika za studenta zeljnog iskustva (pozeljno da je iz Novog Sada, ali nije problem ni drugo mesto).
Jes da sam naveo Manuganu kao primer, ali ne ocekujem takav masterpeace, vec minimalnu kolicinu grafike da igra lici na nesto (u svakom slucaju treba mnogo manje grafickog asseta i 2d ocekujem, mada moze i 3d).

 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: (Student)Artista zainteresovan za rad na igri? +prikaz moje dve zavrsene igre

[ Pregleda: 2647 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.