Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV Vivax 2940pf, problem posle "majstora?"

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV Vivax 2940pf, problem posle "majstora?"

[ Pregleda: 1879 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ghost26300
Bojan Cejic
Evidenticar
Dp Drugi Oktobar
Vrsac

Član broj: 324537
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon TV Vivax 2940pf, problem posle "majstora?"06.08.2014. u 21:40 - pre 118 meseci
Veliki pozdrav svima. Zovem se Bojan, iz Vrsca sam. Bio bih vam jako zahvalan ako bi neko mogao malo samo da mi objasni nesto.
Tv Vivax 2940pf 72cm dijagonala. Naime, televizor je bio na popravci kod majstora, poceo je da gubi zvuk. Radi, ne radi, non-stop tako.
(Posto se poznajem sa majstorom, nisam hteo nista da mu kazem povodom njegove popravke.) Televizor je popravljen, ali kako... Kada upalim televizor, zvuk mu je po "defaultu"na 70
umesto na jedan. Prvi put kada sam ga upalio, kad me nije srcka strefila. Moje pitanje glasi: da li je to moguce softverski resiti i kako? Ne znam sta mu je radio majstor
i verujte mi, necu ga ni pitati. Pitam Vas ovde na forumu, jednostavno zato sto bih voleo da znam, inace, tv ce najverovatnije kod drugog majstora. Ako neko od Vas nadje malo vremena
za mene, bicu mu neizmerno zahvalan. Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

saleasale
Sasa Aleksov
Pirot

Član broj: 319827
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV Vivax 2940pf, problem posle "majstora?"07.08.2014. u 22:49 - pre 118 meseci
Kod tih ,,kineza" pored kola za zvuk postoji jedan tranzistor. Cemu tacno sluzi nikad nisam potrazio na shemi, medjutim posle nekog vremena pocne nesto da se desava sa zvukom i imao sam bar 20-ak takvih tv-a gde samo skinem taj tranzistor i tv najnormalnije radi. Mozda kod tebe i nije bio taj problem. To bi trebalo da moze da se resi u servisnom meniu ili zamenom dumpa (reprogramiranje eproma)
Sasa
 
Odgovor na temu

ghost26300
Bojan Cejic
Evidenticar
Dp Drugi Oktobar
Vrsac

Član broj: 324537
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV Vivax 2940pf, problem posle "majstora?"08.08.2014. u 07:58 - pre 118 meseci
Hvala najlepse na odgovoru. Znam da udjem u servisni meni, ali blage veze nemam sta znace sve one skracenice. Kada se pojavi slovo M u gornjem levom uglu, brojevima od 1 do 4 mogu da pregledam te skracenice ili oznake, nazovite ih kako hocete. Da li mozda znate koje bih vrednosti trebao da promenim? Hvala unapred, veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV Vivax 2940pf, problem posle "majstora?"

[ Pregleda: 1879 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.