Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.107.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi28.07.2014. u 11:33 - pre 117 meseci
Sveze instaliram Centos7.
Prilikom instalacije OS-a izabrana je opcija "default web server" (ili kako su je vec nazvali) i tada je instalirano sve sto je potrebno za jedan web server: apache, php, mariaDB itd...

Dok sam sve podesavao privremeno sam iskljucio iptables i firewalld servise (jos uvek su iskljuceni) ali sam ustanovio da PHP servis nema izlaz ka mrezi: ne radi ping iz njega i ne moze da se konektuje na mssql server.
Kada ja direktno iz komande linije (ne preko SSH-a vec direktno na masini) pingujem taj SQL server ja ga vidim i saobracaj je OK, samo PHP servis nema izlaz ka internetu. Pitam se samo zasto??
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
77.46.135.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi29.07.2014. u 12:22 - pre 117 meseci
php sam po sebi nije servis. Servis je apache, nginx. Php možeš da setuješ kao vrstu servisa kada ga dovedeš na socket (cgi varijanta)

php nema ugrađen ping. Kako si pingovao kroz mrežu? jedino nekom skriptom koja otvara soket, ili curl-om, ili nekim drugim alatom...

u svakom slučaju, trebaš da imaš poruku, koja je greška u pitanju. Daj nam više detalja...


 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi29.07.2014. u 22:24 - pre 117 meseci
Da, pogresno sam napisao. Apache nije imao izlaz ka netu. A problem je bio u necem sto ja ne znam sta je.
Sada nazalost ne mogu da opet nadjem sajt gde sam to procitao, ali sam morao da pokrenem neku komandu i da disablujem neki servis, komanda se zavrsava sa 0 a kako ide tacna komanda nemam blage veze - ne secam se. Sve u svemu, nesto sam iskljucio i onda je sve proradilo.

A da, ping sam radio sa otvaranjem socket-a.

Usput, imao sam problema i sa vsftpd servisom. Tacnije kada se konektujem sa FTP client-a na ovaj server "var" direktorijum izgleda kao prazan. I to sam se mucio jedno 3-4 sata da skontam sta je. Resenje za to je gasenje SELinux-a, ma sta god to bilo.

Nesto mi ovaj Centos7 nije bas dao da bez muke sve ovo instaliram i podesim kako sam se ja ponadao. Nije bas dobar za pocetnike...
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
77.46.135.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi30.07.2014. u 14:43 - pre 117 meseci
nema mnogo veze to što si početnik i to što koristiš centos.
Ako hoćeš da koristiš linuks (u pogledu rada sa servisima), moraš malo i teorije da savladaš.
kada aktiviraš određeni servis, recimo vsftpd znaj da ima razlike u odnosu na druge slične servise i da sama konfiguracija bude malo drugačija.
Kod centosa je aktivno chroot-ovanje, tako da ako nisi bio root, bude očekivano da dobiješ virtualni dir, koji je prazan... dakle, dobio si virtualni /var

Firewall je veoma kompleksna stvar, barem za početnika i dobro je da se setuje jedno po jedno pravilo. Npr, za početak nauči kako da otvoriš samo port 80, pa jedno po jedno.

U današnje vreme je barem dokumentacija svuda dostupna, pa je treba koristiti...


 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi30.07.2014. u 18:07 - pre 117 meseci
Znam ja podesiti FW ali je problem kada ne znas sta se sve po defaultu vrti na masini, a to nigde ne pise, tj ja barem ne znam gde to pise.
OK, znam da postoje komande koje ti pokazu aktivne procese, ali da li bi vi posumnjali da vam proces "BlueLight" (izmisljeno ime) blokira Apache prema mrezi? Nebi vam na pamet palo garant. Tako ni meni onaj neki servis (jbt nikako da se setim kako se ono zvao) nikad nije pao na pamet da smeta Apachu.
A tek pogotovo nikad nebi skonto da tzv SELinux (jos uvek ne znam sta je to) nije dozvoljavao vsftpd servisu da pristupi sadrzaju var foldera. Nije bilo u pitanju chroot-ovanje. Poenta je da ja ne zelim da mi korisnik moze videti samo svoj folder vec mu treba biti dostupan ceo disk a pogotovo var/www folder. :)
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.static.sbb.rs.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi01.08.2014. u 16:20 - pre 117 meseci
Ako ce vec pristupati celom disku, onda si mogao i bez da se mucis sa instalacijom i konfiguracijom ftp servera i da mu das ssh nalog i pustis ga da se konektuje preko winscp-a.

Sto se tice servisa, koji god da je bio ima bas puno dokumentacije tako da uvek mozes da izguglas sta je koji
...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi01.08.2014. u 17:16 - pre 117 meseci
Ne znam jos sta je winscp i koliko se razlikuje od FTP-a, ali sad cu da istrazim, hvala na savetu.

A sto se tice toga da kada znam ime servisa i sta odprilike radi, detaljnije informacije o njemu mogu naci na sve strane na netu. ALI ako ne znam koji sve servis moze da blokira neki drugi servis na Linux-u, sta cu onda? ;)
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.crnagora.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi02.08.2014. u 07:04 - pre 117 meseci
SELinux je sigurnosni dodatak za kernel kao i alakta za User space kojim se vrši kontrola i ograničavanje pristupa Linux mašinama. Sastavljen je od gomile polisa napisanih tako da maksimiziraju sigurnost rada na računarima na kojima je omogućen SELinux i sastoji se od gomile direktirva koji ovo regulišu. Recimo da se može ovo posmatrati kao dodatak na firewall. Koliko je dobar za one koji znaju da "upravljaju njime" toliko je i loš 8za ove druge). Moj predlog je da prvo isključiš SELinux i malo pročitaš dokumentaciju na netu o njemu, pre nego što ga ponovo uključiš (kada se osetiš da si spreman da se nosiš sa gomilom odluka i finim podešavanjem, koje zahteva ponekad i podosta vremena)....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Centos7 PHP nema izlaz ka mrezi

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.