Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Retro konzola i video signal.

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Retro konzola i video signal.

[ Pregleda: 1454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

struck3r
Nemam
Ne radim u firmi
Sabac

Član broj: 318916
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Retro konzola i video signal.21.07.2014. u 14:15 - pre 118 meseci
Pozdar forumasi. Skoro sam nabasao na svoju staru konzolu, Sega Genesis 1, 1600, kineske proizvodnje. Povezao sam je na svoj CRT TV preko antenskog kabla i nasao njenu frekvenciju, ali, kvalitet slike i nije bas bio zadovoljavajuci, ne katastrofa, ali los sto se i ocekuje od RF konekcije. Posto posedujem TV karticu na racunaru a i ne bih bas da uzivam igrajuci Segu na jedinom TV-u u kuci, pomislio sam da je bolje da je koristim na racunaru, mozda ce i kvalitet slike biti bolji. Medjutim, kvalitet slike je drasticno losiji, sa nesto snega i bez boja. Isprobao sam sve moguce radnje u programu za TV karticu, fino pretrazivanje frekvencije, ali slika je razocaravajuca. Posto TV kartica ima S-video i composite A/V in, kao i sama Sega AV out, resio sam da probam tako da popravim kvalitet slike. Ali... Sega ima A/V izlaz koji nisam video od pre 20 godina. U pitanju je DIN izlaz zenski, sa 8 pinova. Naravno, odgovarajuci kabl nemam, ali sam pomislio da cu biti u mogucnosti da fizicki spojim kablove direktno u taj DIN a video cinc za ulaz u karticu imam. Trazio sam po internetu celu noc uputstva kako to da uradim, ali sa vrlo malo uspeha. Uspeo sam da uspostavim neku sliku, ali crno belu, ili u bojama ali sa velikom distorzijom. To je verovatno zato sto ja nemam pojma, a nisam uspeo naci dovoljno dobro objasnjenje, kako da iskoristim i cemu sluze odredjeni pinovi u toj DIN uticnici. RGB, sync, uzemljenje, sve je to suvise zbunjujuce za mene. Mozda ovde neko ima iskustva sa tim stvarima. Prilozicu vam slike onoga sto posedujem, i sheme pinova:


Slika sheme pinova na Segi. Ima jos jedna, koja se razlikuje od ove, evo je sledeca

Raspored pinova je drugaciji.



Imam podosta ovih audio kablova, sa cincivima, pa sam jedan presekao i izvukao zice koje kasnije mislim zalemiti kada im pronadjem pravo mesto u DIN-u. Moram napomenuti, da kabl sa zutim cincom nisam imao ( cak i ja znam da je to video kabl :P ) pa nisam siguran da li to takodje moze biti razlog zasto nesto ne stima. U svakom slucaju, sada taj kabl na jednom kraju ima cinc koji stavljam u Video in na kartici, a drugi kraj ima dve zice ( slicno antenskom kablu, jedna je u sredini, druga je obavijena oko njene izolacije ) za koje pokusavam pronaci pravo mesto. To sto su ove dve sheme drugacije i nije neki problem, problem je glavni sto ja ne znam koji pinovi su mi potrebni za sliku i kako su uvezani, a ja cu vec dedukcijom odrediti koja je shema tacna. :)

Ako neko ima resenje oko ovog problema bio bih mu zahvalan do neba, jer bih stvarno voleo da uzivam na Segi i sjajnim naslovima koje imam, ali da slika bude kako treba! Hvala. :)
 
Odgovor na temu

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
*.teol.net.



+29 Profil

icon Re: Retro konzola i video signal.22.07.2014. u 19:28 - pre 118 meseci
srednju zicu spoji na "comp video" okolnu pletenicu spoji na "ground" i trebao bi imati sliku, prvo probaj na nekom TV-u, ako je slika ok onda podesavaj svoju karticu....pozz
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Retro konzola i video signal.22.07.2014. u 20:35 - pre 118 meseci
reseno

http://www.elitesecurity.org/p3465957
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Retro konzola i video signal.

[ Pregleda: 1454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.