Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

el motor se pregreva i "stuca"

[es] :: Elektronika :: el motor se pregreva i "stuca"

[ Pregleda: 1114 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

memento.ei
student

Član broj: 316313
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon el motor se pregreva i "stuca"15.07.2014. u 22:34 - pre 118 meseci
pozdrav svima...imam problem sa elktricnim motorom iz sivace masine bagat-visnja snage 90w
uzeo sam kevinu masinu koja je kupljena 1980 :) da je pokrenem, motor mnogo tesko okrece, muci se
i zagreva se brzo i mnogo :)...otvorio sam je i primetim da je pukla plastika na koju je fiksiran stator i u
kojoj je lager za osovinu rotora...zalepim ga lepkom i ucvrstim improvizacijom sa lemilicom i komadicima
zice....sada je to ok..vratim sve na mestu ali i dalje isti problem koci pri radu...inace kad rukom okrecem
rotor okrece se dobro i bez nekog opterecenja...nije u pitanju mehanicli deo sivace masine jer sam skinuo kais...

p.s. inace masina do sad uopste nije radila, kako je pukao onaj plasticni deo ne znam ili od ne koriscenja ili
u nekom transportu..

molim da me uputite gde bi jos mogo da bude problem...cetkice su ok i samo se naziru varnice dok radi
a kad ukoci onda su izrazenije...

hvala unapred na odgovoru ..
Sve električne stvari rade na beli dim, kad taj beli dim iz njih izađe, te stvari više
ne rade.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: el motor se pregreva i "stuca"15.07.2014. u 22:47 - pre 118 meseci
Nevalja rotor....a nevalja ni mjesto gdje si pokrenuo temu trebao si u podforumu Elektrotehnika pozdrav
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: el motor se pregreva i "stuca"

[ Pregleda: 1114 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.