Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje trafike

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje trafike

[ Pregleda: 16539 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

posrnuli stočar

Član broj: 309600
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Otvaranje trafike14.07.2014. u 14:53 - pre 119 meseci
Pitanje je manje-više jednostavno. Po nekom vašem iskustvu da li je pametno otvoriti trafiku pod sledećim uslovima: Mesto od oko 3500 stanovnika, lokacija trafike na autobuskoj stanici (pečurka) u samom centru mesta gde najviše ljudi čeka autobus, u selu ne postoji trafika, sve što radi radi u intervalu od 06h do najkasnije 22h i to su uglavnom marketi i prodavnice (par radi do 20h, jedna samo do 22h). Najbliža trafika je nekih 10km od tog mesta. Sva okolna mesta te veličine (znači od 3000 do 4000 stanovnika) poseduju trafike pored puta dugi niz godina. Trafika bi radila non stop. Naravno, ja bih bio jedan od radnika. Dosta ljudi radi u okolnim mestima i gradovima i dosta veliki broj tih ljudi kreće na posao i pre 05h, pa je veliki problem što u to vreme apsolutno ništa ne radi. Takođe, problem predstavlja to što se poslenja prodavnica zatvara u 22h. Elem, da ne dužim više, da li neko ima iskustva sa sličnom situacijom, i koliko bi pazar morao da imam da bih mogao da opstanem? Razmišljao sam da odradim brojanje saobraćaja, tačnije intenziteta kojim automobili prolaze pa da probam da se izračunam jer smatram da bi mi tu i bila najveća zarada, tj. od tih ljudi što prolaze tuda.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otvaranje trafike14.07.2014. u 15:56 - pre 119 meseci
Rad nocu ima svojih mana - zar mislis da tim vlasnicima prodavnica nikada nije palo na pamet da produze radno vreme na non stop? Vrlo lako se moze desiti da postanes meta narkomana, pljackasa, alkoholicara, huligana koji se vracaju iz grada i slicnih problematicnih ljudi. U pocetku deluje lepo, ali posle kad se saberes sta je razbijeno, sta je ukradeno, mozes doci do rezultata da si gubio nerve za dzabe. Planiraj izmedju milion i dva miliona dinara mesecni promet da bi bio na nuli, a od onog sto prodas preko toga mozes da zadrzis razliku u ceni, jer su ti troskovi uglavnom fiksni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

radjaa
Area Manager
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286281
Poruke: 12
*.cluster-x.websense.net.



+2 Profil

icon Re: Otvaranje trafike26.07.2014. u 10:54 - pre 118 meseci
Slazem se sa kolegom za promet - treba ti izmedju milion i dva prometa da bi pokrio troskove. Uglavno racunaj ovako: prosecna zarada u tom tipu trgovine ce biti ok 10% (cigare 5-8%, dopune 1-3%, novine 10%, ostalo 20-40%). Fiksni troškovi su minimum minimuma 60-70000 hiljada sa jednim radnikom pa na gore (na to dodaj još nešto jer se uvek desi neki ne planirani trošak u toku meseca).
U današnje vreme je dobro jer ti većinu robe distributeri donose na noge. Ja kad sam držao trafiku 2001-2006. sve si morao sam da dovoziš, pa je i gorivo i posedovanje auta(kombija bila velika stavka u troškovima.

Radno vreme: ako sam radiš, a i živiš u tom mestu gde je trafika uvek možeš da ispratiš te neke talase kada dosta ljudi putuje/bude na stanici. tako npr možeš da otvoriš u 5h ispratiš taj prvi talas, odeš kući doručkuješ pa se vratis u 7h da nastaviš sa poslom. Isto tako uveče možeš da ostaneš duže. Po mom iskustvzu rad noću u malom mestu se ne isplati izuzev vikendom (moje iskustvo je grad sa 35.000 stanovnika, što znači kod tebe još manje interesovanje). Samo vikendom i to do nekih 2-3h najkasnije. Sve posle toga je mrcvarenje sa pitanjem dal ćeš prodati koju kutiju cigareta na kojima btw imaš najmanju zaradu.

Što se tiče potencijala uopšteno, mislim da ti je najbilje da pitaš gazde iz tih trafika iz susednog mesta koliki promet imaju i na osnovu toga da zaključinš šta tebe može da čeka.

Sa jedne strane možda je sad malo nezgodno vreme jer koliko vidim sve više ljudi prelazi na ove električne cigare i post paid telefonsko plaćanje, čitaju novine preko mobilnog, a u tim stvarima ti je najveći promet. Ali zato takođe možeš da ubaciš da prodaješ futrole i opremu za mobilne (siguran sam da u mestu te veličine nema ni jedna prodavnice toga), i još kojekakve sitnice što ti padnu na pamet i da onda proširiš krug kupaca.

Sa duge strane te podržavam jer posao nije težak i postoji mogućnost da se lepo zaradi. Ono što je najbitnije rizik nije velik, jer uvek možeš ako vidiš da posao se ne razvija i da si ne dajbože u minusu da vratiš-prodaš veletrgovcima nazad robu jer nema toliko kvarljive robe i nije veliko ulaganje u odnosu na neke drugo businesse.

U svakom slučaju nadam se da sam malo pomogao i sa srećom - samo napred!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje trafike

[ Pregleda: 16539 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.