Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne

elitemadzone.org :: MadZone :: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 26139 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 08:34 - pre 116 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
CoyoteKG: nisi odvajao bitne stvari po pasusima, pa cu sutra ujutru uz kaficu da istumbam taj tvoj tekst i da ti odgovorim detaljnije jer me mrzi da citam sad.

Hehe, pa to je i citava fora, nabacaju brdo teksta i brojki da izgleda ozbiljno i da te mrzi da prebiras po svemu tome, a ubace superlative i bogacenje. :D Taj post najbolje oslikava prodavace magle, 'leba bez motike i procente koji zaradjuju za tebe. :D

Efekat koji treba da postignu je ovako nesto:
(krece sa laganim, prelazi preko brojki koje se uvecavaju i slivaju kod tebe u dzep, zakljucuje sa prijatnim i genijalnim. :D )


https://static.elitesecurity.o...ds/3/4/3494725/Clipboard01.jpg

to je to, :)
i dalje me mrzi da tumbam i racunam :)



Citat:
hakler88:
Najjace mi je kada se nesto kritikuje, i onda se pojavi novi nalog koji objasnjava da nesto nije lose. Kako takve stvari ne opravdadaju neki stariji i provereni clanovi (sa po nekoliko stotina ili hiljada postova), nego neki koji su nalog na ovom sajtu otvorili pre par sati. Inace, ovo mozete zvati poslovnim modelom, marketing konceptom ili cime god zelite, ali ovo je klasicna piramidalna sema od koje koristi imaju jedino inicijalni organizatori.

Nije ovo sigurno stari clan :).
Da je stari, znao bi da ne sme da pocinje ovakvu temu ovde, jer jedva docekasmo :). Bolje da ide na burek mozda i upeca nekog
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 09:33 - pre 116 meseci
Dok ima ovaca biće i vune!!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 10:12 - pre 116 meseci
To svakako...

nego sam impresioniran do koje mere uvereni u pricu ovi koji su uleteli u to...
I ovaj moj drug, da kazem jedan od trojice najboljih, isto ovako ubedjen i uveren u pricu. Dan danas gura to. Jedan je i od prvih u Srbiji koji je krenuo sa tim. I kad pocnemo da se salimo na njegov racun, bas se naljuti i opet vrti ovu istu pricu kao ovaj ekonomista.
Vidim po ovom drugaru da nas ne farba da uletimo u to, nego je uveren da hoce da nam "pomogne". Strasno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 11:53 - pre 116 meseci
Tuzno je sve to, uvek se nadje po neko ko se navuce na ovakve prevare i onda kako sve dublje ulazi u "ulaganja" (prava rec bi bila: bacanja) svog novca, sve agresivnije pokusava druge da navuce na istu glupost kako bi izvukao protracene pare.

Sustina price je uvek ista, samo se menjaju termini: prevarena osoba postaje sve agresivnija i pocinje sve vise i vise da pritiska okolinu (ukljucujuci i svoje najbolje prijatelje) da udju u "posao". Jako cesto zrtva uopste nije svesna da je prevarena vec zaista veruje da je u pitanju dobar posao i da izmedju njega/nje i dobre zarade stoji samo neophodnost da se jos vise potrudi (tj. pokusa prevariti).

Tu se nadju i "dobre duse" koje bi, zapravo, "samo da pomognu" svojim prijateljima da poboljsaju svoj zivot. Tu treba odmah proceniti da li se radi o gornjem tipu (originalno prevarena osoba) ili o namernoj navlakusi gde osoba koja pokusava da vas prevari zna sta radi. Ako je u pitanju drugo, najpametniji savet je prekid svih kontakata, posto takvu osobu zaista ne zelite kao prijatelja.

Bas zbog perfidnosti ovih sema i navlaka kojima se sluze (izmisljanjem novih bombasticnih termina za piramidalnu semu) za ovakve stvari kazne moraju biti stroge i moraju ciljati na inicijatore tih piramida.

Ovo je klasican primer "white collar" kriminala, koji na prvi pogled izgleda banalnije od "obicnog" (nasilnog) kriminala. Ali to je greska: "white collar" kriminal je vrlo verovatno po finansijskim posledicama stetniji od nasilnog i nema apsolutno ni jednog razloga zasto bi takav kriminal bio kaznjavan sa manjim kaznama od bilo kog drugog kriminala.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 12:04 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovo je klasican primer "white collar" kriminala, koji na prvi pogled izgleda banalnije od "obicnog" (nasilnog) kriminala. Ali to je greska: "white collar" kriminal je vrlo verovatno po finansijskim posledicama stetniji od nasilnog i nema apsolutno ni jednog razloga zasto bi takav kriminal bio kaznjavan sa manjim kaznama od bilo kog drugog kriminala.


U Australiji je podneta tužba protiv Lyoness-a koji radi to isto manje-više:

Citat:
THE consumer watchdog is taking a popular loyalty card company to court for allegedly operating a pyramid selling scheme.
Lyoness, an Austrian company founded in 2003, operates a ‘cashback’ scheme which provides rebates to members who shop through a Lyoness portal, use its vouchers or present their Lyoness card at participating retailers.


http://www.news.com.au/finance...e/story-fnda1bsz-1227041037837
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 13:54 - pre 116 meseci
Pa da scnet je iskopirao ideju Lyoness-a s nekim vrlo sitnim izmenama.
Ja sam jednom dnavno otisao na neki seminar lyonessa jer sam bio dokon, a drugar me molio. Nije me molio da se uclanim, nego je njemu znacilo da vide kao da je doveo nekog na seminar, pa me posle vodio u kafanu.
Izdrzao sam tih sat vremena nekako.
Posle taj vise puta pominjani moj prijatelj se navukao na taj scnet, i prica mi je potpuno isto zvucala kao lyoness. S vrlo malo izmenjenim terminima i ciframa
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 14:33 - pre 116 meseci
Je l' moze u kratkim crtama sta oni propagiraju zapravo? Od tih njihovih clanova se ne moze ocekivati da kratko i jasno kazu a stvarno mi se ne cita gomiletina teksta koju treba i dobro profiltrirati..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 14:39 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed: Je l' moze u kratkim crtama sta oni propagiraju zapravo? Od tih njihovih clanova se ne moze ocekivati da kratko i jasno kazu a stvarno mi se ne cita gomiletina teksta koju treba i dobro profiltrirati..


Pa ono, da uštediš/zaradiš ako si član, samo što je ušteda/zarada nesrazmerna potrošenom novcu. A usput oni zarade na tebi i verovatno imaju i neku zaradu od tih partnera kojima nabacuju promet.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 14:47 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
[...] prevarena osoba postaje sve agresivnija i pocinje sve vise i vise da pritiska okolinu (ukljucujuci i svoje najbolje prijatelje) da udju u "posao". Jako cesto zrtva uopste nije svesna da je prevarena vec zaista veruje da je u pitanju dobar posao i da izmedju njega/nje i dobre zarade stoji samo neophodnost da se jos vise potrudi (tj. pokusa prevariti). [...]

Ovo je Ivan dobro primetio (a mene je mrzelo da napisem u prvom postu). Najbukvalnije, ovo je klasična faza kroz koju se obavezno prolazi. Zvali su me i rođaci za koje sam samo znao da postoje. Dotle se ide.
 
Odgovor na temu

AntiMLMSrbija

Član broj: 325580
*.h1de.net.



Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 15:43 - pre 116 meseci

http://www.realdeal.hu/2010022...getting-in-big-trouble-for-it/

Mogao bi gospodin cenjeni "ekonomista" da nam malo razjasni reči prvog čoveka sistema koji kaže "da besplatno registrovane treba ukinuti", i da ljudi ne treba da se fokusiraju na potrošnju, nego da jure sledeću ovcu koja će da uplati "neke pare" tj. kaparu, na ime "neke buduće" potrošnje.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 16:15 - pre 116 meseci
Najnoviji 'hit' medju naivcinama je world ventures.
Naravno oni koji glume budale sa onim plavim transparentima kategoricki tvrde da to nije ni piramida ni mlm ...

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ovo je klasican primer "white collar" kriminala, koji na prvi pogled izgleda banalnije od "obicnog" (nasilnog) kriminala. Ali to je greska: "white collar" kriminal je vrlo verovatno po finansijskim posledicama stetniji od nasilnog i nema apsolutno ni jednog razloga zasto bi takav kriminal bio kaznjavan sa manjim kaznama od bilo kog drugog kriminala.

Po finansijskim da , ali ne i po ljudskim (nema mrtvih i ranjenih)

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 13.10.2014. u 19:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 18:57 - pre 116 meseci
ne verujem da ce se ekonomista vise javljati u ovoj temi :)
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 21:56 - pre 116 meseci
Niste vi ništa shvatili, to je ustvari genijalni sistem :

„Vrlo je važno objasniti ljudima da se ovaj popust od 10% ne vraća direktno samo jednom čoveku i da je to zapravo genijalnost ovog sistema i ako se to nekome ne sviđa, onda treba da traži udruženja potrošača koja vraćaju jednom čoveku. ”

Kopirano sa: https://www.scnetworld.com/sr/ofirmi.php?page=15
Vidite da je sistem genijalan !
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 22:14 - pre 116 meseci
^^Pa da, genijalan, ali za njih, ne bi li što više ljudi uvukao u celu priču.
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.4.12.vie.surfer.at.



+120 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne13.10.2014. u 22:26 - pre 116 meseci
Ja sam jednom morao (zapravo nisam moral ali drugacije nisam mogao tetke da se otarasim :D) da odem na seminar. U pitanju je bio Karatbars, MLN upakovan u ideju prodaje zlata.

Dvije stvari su mi bile fascinatne:

1. 90% vremena tokom seminara su ljude ubjedjivali da to nije MLN. :D

2. Seminar je bio u Becu a pogodite koje su etnicke populacije bile najprisutnije: mi i turci. Valjda su kod nas i njih porodicne veze jace, pa nije bas tako lako nekog da lagano odj**es.

Tetku i dan danas ne mogu da razuvjerim da je to sarena laza. Cak je mojoj cerkici poklonila gram zlata od Karatbars, sa kojim ne znamo sta cemo. Nevjerovatno.
...
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne14.10.2014. u 09:25 - pre 116 meseci
Citat:
Sale_123: Ja sam jednom morao (zapravo nisam moral ali drugacije nisam mogao tetke da se otarasim :D) da odem na seminar. U pitanju je bio Karatbars, MLN upakovan u ideju prodaje zlata.

Dvije stvari su mi bile fascinatne:

1. 90% vremena tokom seminara su ljude ubjedjivali da to nije MLN. :D

2. Seminar je bio u Becu a pogodite koje su etnicke populacije bile najprisutnije: mi i turci. Valjda su kod nas i njih porodicne veze jace, pa nije bas tako lako nekog da lagano odj**es.

Tetku i dan danas ne mogu da razuvjerim da je to sarena laza. Cak je mojoj cerkici poklonila gram zlata od Karatbars, sa kojim ne znamo sta cemo. Nevjerovatno.


Na jednom seminaru o kladjenju je bilo receno da je najlakse uzeti pare Grcima, Turcima i nama jer igramo tzv navijacki
Dok je najteze zaraditi na skandinavskim narodima koji su hladni i preracunati. (bilo koji sport da je u pitanju)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
95.180.121.*



+6455 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne14.10.2014. u 09:49 - pre 116 meseci
Citat:
djordjeno: Na jednom seminaru o kladjenju je bilo receno da je najlakse uzeti pare Grcima, Turcima i nama jer igramo tzv navijacki
Dok je najteze zaraditi na skandinavskim narodima koji su hladni i preracunati. (bilo koji sport da je u pitanju)

Ma jok, nismo mi baš toliko ludi :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne14.10.2014. u 09:53 - pre 116 meseci
Citat:
djordjeno: Na jednom seminaru o kladjenju je bilo receno da je najlakse uzeti pare Grcima, Turcima i nama jer igramo tzv navijacki
Dok je najteze zaraditi na skandinavskim narodima koji su hladni i preracunati. (bilo koji sport da je u pitanju)


Ne čudi me, ovde ima više kladionica nego pekara.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne14.10.2014. u 10:31 - pre 116 meseci
Kod nas se bila pojavila neka firma koja je tražila radnike koji bi išli sezonski u Rusiju na nekoliko mjeseci... obećavali su plate po 4 ili 5.000...
Potrebna je bila dokumentacija: isprave, uvjerenje da nije kažnjavan (košta 2-3 eura) i ljekarsko uvjerenje, sve ostalo je bilo besplatno...
Fora je u tim međunaronim ljekarskim uvjerenjima koja su radnici kod neke doktorice plaćali po 50 eura... Ordinacija je uzela po 15 eura a u tajnosti je organizatoru vratila po 35 eura...
Uzeo je od 1.000 i nešto radnika znači preko 35.000 eura za 7 dana i odma sledeće nedjelje ih je bacio na kvačilo zbog krize u Ukrajini... i naravno nikada nisu otišli...
Niko mu se nije bunio jer su ljekarska uvjerenja bila legalna a razlog ne odlaska je bila "viša sila"... niko ga nije prijavio i niko se čak nije ni osjećao prevarenim...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne14.10.2014. u 11:39 - pre 116 meseci
još ispade fin neki čovek, tačno da mu se ponovo obrate kad završi ukrajinska kriza
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: SCNet posao klasična piramida navlakuša ili možda ne

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 26139 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.