Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muzicka linija - problem

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Muzicka linija - problem

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

junior95

Član broj: 319717
Poruke: 157
89.146.173.*



+1 Profil

icon Muzicka linija - problem19.06.2014. u 22:08 - pre 119 meseci
Pozdrav,
prijatelj ima muzicku liniju na kojoj jedino radi radio, osim toga na liniji ima cd player i prikljucak za usb, medjutim muzika se sa cd i usb ne moze reproducirati radi jedino radio. Neznam, jos uvijek koji model je tacno u pitanju, pa da li biste mi mogli barem okvirno reci sta je problem na liniji, gdje traziti gresku u tome slucaju, da li se to moze otkloniti. Stvar je u tome sto on zivi u drugom gradu i hoce da to baci, a posto zna da ja volim pokusavati popravljati donijet ce je meni, ili da je popravim i ostavim sebi ili da je bacim ako se ne moze popraviti, jer bi je on svakako bacio.
Hvala
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Muzicka linija - problem19.06.2014. u 22:31 - pre 119 meseci
Za pocetak proveri napone. Kvar moze biti regulator napona 5V, jer je potreban za CD citac i USB.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

junior95

Član broj: 319717
Poruke: 157
37.203.101.*



+1 Profil

icon Re: Muzicka linija - problem20.06.2014. u 01:10 - pre 119 meseci
Hvala, ima li jos nesto sto bi moglo uzrociti problem i na sto bi se mogla obratiti paznja osim napona 5V, nisam toliko iskusan a volio bi to popraviti vise iz nekog zadovoljstva nego sto ce mi linija ostati. Ne ocekujem konkretan odgovor, svjestan sam da nemam semu, ni tacan model, ali onako iz iskustva, posto me pravo interesuje sta bi moglo biti da to otklonim.
Naravno kad stigne linija napisat cu sta sam mjerio i sl, ali barem nekoliko informacija da mi napisete za razmisljenje.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Muzicka linija - problem20.06.2014. u 19:06 - pre 118 meseci
Ovo sam pretpostavio, jer radi radio ( sto znaci ispravno pojacalo/predpojacalo ) , a ne radi CD ni USB. Naravno, ne mora da znaci da je kvar vezan za te dve neispravne komponente. Kvar CD-a najcesce prouzrokuje neispravna L Dioda, zaprljanost sociva ili neispravan motor za okretanje CD-a. Sto se USB-a tice, stvar je malo komlikovanija ako je napon na konektoru prisutan, a i dalje ne komunicira fleska. Najcesce softver/firmware ili jednostavno crkao kontroler.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Muzicka linija - problem

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.