Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje kulera na USB zarad hlađenja tokom letnjih vrućina

[es] :: Elektrotehnika :: Spajanje kulera na USB zarad hlađenja tokom letnjih vrućina

[ Pregleda: 2032 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djuradj14

Član broj: 323609
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Spajanje kulera na USB zarad hlađenja tokom letnjih vrućina15.06.2014. u 21:28 - pre 119 meseci
Nemam pojma oko struje. Totalni amater sam. Našao sam snimak kako da kuler spojim na USB i koristim da se hladim kad je vrućina (http://www.youtube.com/watch?v=2kF6OlECf5M). Spojio sam umesto jednog dva stara kulera na jedan USB, stavio na sto, i uključio na računar. Računar je počeo brže da se greje nego inače pa sam prestao da uključujem kulere preko njega te sam pomoću adaptera za mobilni telefon uključio u utičnicu i radi sve dobro.

Slika adaptera :


Okreću se brzo i hlade solidno.

Pitanje je sledeće. Imam još 4 kulera sa starih računara (vrlo verovatno sva rade). Da li bih mogao da stavim svih 6 kulera na jedan USB i priključim u struju(6 crnih žica od 6 kulera na jednu crnu od USB-a i šest crvenih od 6 kulera na jednu crvenu od USB-a)? Šta bih mogao da očekujem (ništa, slabiji rad ili kuršlus)?
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Spajanje kulera na USB zarad hlađenja tokom letnjih vrućina16.06.2014. u 08:28 - pre 119 meseci
Na usb od kompjuetera nikad ne spajaj više potrošaća pogotovu ako njihova potrošnja prelazi 500mA jer može nešto da ti crkne. Na ovaj punjač koji ste postavili možete spojiti samo onoliko kulera koliko on ima snage ako je ovaj punjač 700mA možete staviti 2 kulera po 0.3A da bi radilo normalno. Ovo je samo primjer možda su ti kuleri slabiji pa možeš više spojiti, ali uglavnom gledaj da ne opteretiš punjač 100% jer će se grijati previše.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Spajanje kulera na USB zarad hlađenja tokom letnjih vrućina

[ Pregleda: 2032 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.