Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć kod određivanja granica integracije

[es] :: Matematika :: Pomoć kod određivanja granica integracije

[ Pregleda: 857 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marisol3
Student
BiH, Mostar

Član broj: 323620
Poruke: 2



Profil

icon Pomoć kod određivanja granica integracije10.06.2014. u 15:18 - pre 120 meseci
Pozdrav.
Za nekoliko dana imam ispit iz Matematike, a imam problem sa određivanjem granica kod krivolinijskih i višestrukih integrala. Zadaci u principu nisu nimalo teški (većinom su u pitanju površine koje imaju oblik kružnice), ali je jedini problem u određivanju granica. Pretražila sam skoro čitavu literaturu na netu, ali nigdje nisam uspjela naći neko objašnjenje kako se određuju granice.
Imam urađene zadatke za pripremu ispita, ali nisam uspjela naći logiku i povezati neko pravilo za određivanje.

Evo jedan konkretni primjer: Izračunati površinu onog dijela cilindra x^2+y^2-x=0 unutar sfere x^2+y^2+z^2=1 (krivolinijski prve vrste)
Sudeći po skripti, granice idu t[0,2pi] ali se može uzeti kao 2x [0,pi]

Moje pitanje glasi: po kojem principu određujemo granice (evo konkretno za krivolinijske integrale prve vrste, jer vjerujem ako skontam to da je sličan princip i kod dvostrukih i trostrukih) i kada možemo npr. granicu od 0 do 2pi pisati kao 2x od 0 do pi (jer u nekim slučajevima ispadne drugačiji rezultat)?

Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Pomoć kod određivanja granica integracije

[ Pregleda: 857 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.